Haley: İran'ı Suriye'den çıkarmalıyız

ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Cenevre görüşmelerinin dördüncü oturumu ile ilgili düzenlenen bilgilendirme toplantısında İran'ın Suriye'den çıkartılması gerektiğini söyledi. Haley, "Suriye artık teröristlerin sığınacağı liman olmamalı" dedi.

09 Mart 2017 Perşembe 07:59
Haley: İran'ı Suriye'den çıkarmalıyız

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın BM Güvenlik Konseyini Cenevre'deki Suriye barış görüşmelerinin 4. turunun sonuçlarına ilişkin bilgilendirdiği kapalı oturumun ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

ABD'nin Cenevre'deki görüşmeleri, Mistura'yı ve BM sürecini desteklediğini belirten Haley, "Siyasi çözüm için görüşmeler devam etmeli. Suriye artık teröristlerin sığınacağı liman olmamalı. İran'ı Suriye'den çıkarmamız gerekiyor. Müttefiklerimizin sınırlarını da güvence altına alıyoruz, böylece kendilerini güvende hissedebilirler." diye konuştu.

Cenevre sürecini İngiltere de destekliyor
İngiltere'nin BM Daimi Temsilcisi Mathew Rycroft ise BM Güvenlik Konseyinin Cenevre'deki 4. tur görüşmelerinin sonuçlarını ve bir sonraki turun gündeminin ülkesi tarafından desteklendiğini dile getirdi.

Rycroft, taraflara 5. turda yapıcı çalışmalar ortaya koymaları çağrısında bulundu.
Haber Tarihi: 09 Mart 2017 Perşembe 07:59

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü