Halaçoğlu açıkladı! İYİ Parti seçime...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, partisinin seçimlere katılabileceği yönündeki kararı Yargıtay'ın onayladığını ifade etti.

12 Şubat 2018 Pazartesi 09:03
Halaçoğlu açıkladı! İYİ Parti seçime...

Halaçoğlu, bir televizyon kanalının canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Partisinin kongre sürecinin devam ettiğini belirten Halaçoğlu, şu an için 60 ilde teşkilatlandıklarını ve ilçelerle birlikte ve bunu Yargıtay’a bildirdiklerini söyledi.

Halaçoğlu, şöyle konuştu:

"Yargıtay da onadı ve sitesinde `Seçime girebilir´ ifadesini koydu; fakat YSK, başka hiçbir partiye uygulamadığı şeyi bize uygulamaya kalkıştı. `İl, ilçe kongrelerinizi yapmadınız´ dedi. Halbuki bundan önce bizim gibi kurulmuş 7 parti, kurucularıyla büyük kongrelerini yapmışlardı ve seçime girmişlerdi. Bize böyle bir şey çıkarınca yarın bunu bahane ederek, seçime sokmama gibi bir durumla karşılaşırız; düşüncesiyle bütün problemleri ortadan kaldıralım, dedik ve şubat ayında Türkiye´deki bütün ilçelerimizin kongrelerini tamamlama kararı aldık. Mart ayında da il kongrelerimizi tamamlayacağız. Nisan´ın ortalarında da büyük kongremizi olağanüstü olmak üzere tekrar yapacağız. Böylece o pürüzler de ortadan kalkacak."

Haber Tarihi: 12 Şubat 2018 Pazartesi 09:03

YORUM YAZ

 • ismailismail9 ay önce
  köşe yazarlarına::: avrupada gördüm. bir bölgede bir partinin türk adayı güçlü ise aynı bölgede başka parti başka bir türk aday eder ve böylece kazanacağı kesin olan türk ve diğer aday ikisi de seçimi kaybederler. amaç ikisinin de kazanması değil bilakis oyları boşa çıkarmak..iyi partinin tek amaçı da sağ oyları bölmek sağı zayıflatmaktır..ama nafile inş. sol oyları böler
 • CihangirCihangir9 ay önce
  Girin anam. Girmezseniz vay şöyleydi böyleydi dersiniz. Girin de kaybolun
 • Ayyıldız Ayyıldız 9 ay önce
  Ulan neye gıcık oluyorum biliyormusun arkadaş, konuştuğu zaman mangalda kül bırakmayan erkek görünümlü 'ERKEĞİMSİLER'yokmu? Vallahi bir kaşık suda boğasın geliyor bu kancıkları. Yav bu ne haysiyetsizlik, vatan hainliği tescillenmiş, şuraya buraya yalakalik yapmayı marifet edinmiş bir ......eteğin peşinden gitmeye utanmıyor bir de kalkmış ülke yönetimine talipmiş. Aklımı sen koru Yarabbi.
 • MilletMillet9 ay önce
  Yusuf hoca sendemi
 • kemalkemal9 ay önce
  60 İl Değil 81 İl Neki sizin pelsinvanyada bile örgütlenmeniz var. Kandilde Afrinde her yerde örgütlenmeniz var Türkiyeye kuduz köpekler gibi saldırıyorsunuz ama 2019 da tarih olacaksınız... Bunu bilesiniz. Marala söyle biz ata erkil bir ırkız senin gibi kokoşa oy vermeyik.
 • NumanNuman9 ay önce
  Ablan iki de bir "Ben başbakan olacam, ben başbakan olacam" diye zıp zıp zıplıyordu. Hani ne oldu???
 • BozokBozok9 ay önce
  Zamanında gerçek ülkücülerin yerini alan sahte ülkücü gorunusluler secimde gerçek ülkücüden size oy gelmez. Mhp yi Türk islam sentezi ve 9 ışık tan alıkoymuştunuz siz kovuluca Mhp aslına döndü.
 • HamidoHamido9 ay önce
  Tecrübeyle sabittir. Eşekler aklına yem (arpa) gelince anırırlar. Yemi arpası verilmeyincede anırmayı keserler. Bunlarda seçimde boylarının ölçüsünü alınca anırmayı kesecekler. Seçime kadar anıracaklar.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 9 ay önce
  Boşuna Çaba, Boşuna Masraf, Barajı, Geçemezsiniz. Hiç Şüphesiz.
 • fthfth9 ay önce
  Aiiiii Aiiiii diye anıran bir eşşek varmış, anır deyiverince sahibi o da anırıyormuş. Birgün üşütmüş ve sahibinin anır talebine karşılık verememiş. Sahibi bu kez ne yapsın .. cevabı sonra.
 • İkraİkra9 ay önce
  Bu millet sizi hallac pamugu gibi savuracaktir..
 • Mustafa Mustafa 9 ay önce
  Fettoşiler seçimden sonra pensilvanyada aglama seanslarına katılırsınız, hocanıza iyice sokulursunuz,sümüklü mendilini kapmak için.
 • SalihaSaliha9 ay önce
  Iki yüzlü kafir oyuncaklari biz sizin kim oldiğunuzu biliyoruz. Casus köpekler !
 • Nihat çelikNihat çelik9 ay önce
  Girinde bu millet sizin boyunuzun ölçüsünü alsın.Çakal fetoculer
 • AbdoAbdo9 ay önce
  Çokta lazımdınız vatan hainleri fatöş partisi

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018