Haddini aşan sözler! 'İyi Türk sadece ölü Türk'tür'

1996 yılında yaşanan Kardak krizinde dönemin Yunanistan Dışişleri Bakanı olan Teodoros Pangalos, Türkler hakkında haddini aşan sözler söyledi. Türk düşmanlığıyla tanınan Pangalos İyi Türk sadece ölü Türk’tür. Ben buna inanıyorum. Çünkü iyi bir Türk tanımadım. Temel değerlerden yoksunlar. Türk’ün hukuk kavramı yok” dedi.

14 Şubat 2018 Çarşamba 15:43
Haddini aşan sözler! 'İyi Türk sadece ölü Türk'tür'

Yunan gazeteleri “Ankara sıcak olay ile flört ediyor” (Kathimerini), “Erdoğan Ege’de ateş yakıyor” (Ta Nea), “Erdoğan’ın Kardak çıkarması” (Elefteros Tipos), “Ege’de kabadayılık” (Efimerida Sintakton) ve “Ege’de ağır tahrik” (Filelefteros) manşetleri ile yayınlandılar.

NATO’YA ŞİKÂYET

Yunan Savunma Bakanı Panos Kammenos’un Brüksel’deki NATO Savunma Bakanları toplantısında Türkiye’yi şikâyet etmesinin beklendiği ileri sürüldü. Kammenos’un, Brüksel’de beraberinde “Ege’deki Türk ihlalleri” iye ilgili Yunan iddialarını içeren kabarık bir dosya ile gittiği belirtildi.

ABD BÜYÜKELÇİSİ

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Ankara ziyaretinde, Amerikan heyetinde Atina Büyükelçisi Jeffry Paiat’in da bulunması dikkat çekti. Yunan başkentinde “ABD’nin Atina Büyükelçisi’nin de Ankara’ya gitmesi, Ege ve Kıbrıs’taki son durumun görüşüleceğini gösteriyor” yorumları yapıldı.

PANGALOS’UN TÜRK DÜŞMANLIĞI

1996 Kardak krizinde Yunan Dışişleri Bakanı olan, 1999’da ise “Öcalan skandalı” nedeniyle dönemin Başbakanı Kostas Simitis tarafından bu görevden alınan Teodoros Pangalos, Türklere karşı düşmanlığını dile getirmek için son Kardak gerilimini fırsat saydı.

Pangalos Skai radyosuna “İyi Türk sadece ölü Türk’tür. Ben buna inanıyorum. Çünkü iyi bir Türk tanımadım. Temel değerlerden yoksunlar. Türk’ün hukuk kavramı yok” dedi.

DURUM SAKİN

Atina Haber Ajansı (ANA) Yunan Sahil Güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberde, Kardak bölgesinde bugün herhangi bir hareketlilik yaşanmadığını, sadece bir Türk Sahil Güvenlik teknesinin Türk karasuları, iki Yunan Sahil Güvenlik teknesinin de Yunan karasuları içinde seyrettiklerini belirtti.

Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 15:43

YORUM YAZ

 • earphoneearphone4 gün önce
  domuz işkembelilerin ülkesi
 • AliAli4 gün önce
  Canları Yine Denize Dökülmek İstiyo rGaliba Ordular İlk Hedefiniz Kardak KAYALARİ,
 • ergünergün4 gün önce
  ne yemiş lan bu.
 • FATİHFATİH4 gün önce
  almanlarınattığı kemiklebeslenipbize postakoyamazsınız, almanların itleri .....
 • türklertürkler4 gün önce
  Bu adam ya.şak
 • mehmet önen mehmet önen 4 gün önce
  bu b.k torbasi ne ayaktir
 • emrahemrah4 gün önce
  yemiş yemiş...
 • termin13805979termin138059794 gün önce
  suriye den sonra,,,sırada beleş aldığınız adalarımız... var...
 • KılıçKılıç4 gün önce
  domuz hayvanı bile bundan daha sevimli
 • 2007denBeridirEnİyiKöpekDolaştıranKanadanınRcmpKöpeklerinin2015teN.FizikçiDedikleriAcizKUL2007denBeridirEnİyiKöpekDolaştıranKanadanınRcmpKöpeklerinin2015teN.FizikçiDedikleriAcizKUL4 gün önce
  11 Eylülü tezgahlayıp FİZİK KANUNLARIna takılarak şeytani yüzlerine bulaştıran (kendini beğenmiş şeytanın) anaları yahudi olmayanı kendilerine eşit kabul etmeyen, kendilerini beğenmiş seçilememiş köpekleri siyonis şeytanlar ve siyonis şeytanların kendilerine eşit kabul etmedikleri (kendilerini, gelecek NESİLLERİni, ülkelerini siyonis şeytanlara satan) köpekler: bari içimizdeki şeytanın köpeklerini ve onların köpeklerinin buna dahil olmadığını söyleseydin de onları gücendirmeseydin diyeceğim ama siz demokrasinin Köpeklerinde surat yok, sadece Eşek derisi taşıyorsunuz. Biz ölürüz RABBİMİZe kavuşuruz, siz şeytanın köpekleri ve şeytanın köpeklerinin köpekleri efendiniz şeytandan önce şeytanlara ve köpeklerine VAAD EDİLEN (tek toprak) CEHENNEMe kavuşursunuz. Aciz tavsiyem, geberen roccefellerın bulamadığı ÖLÜMSÜZLÜĞÜ, ÖLÜMSÜZLÜK onu (efendisi şeytandan önce) CEHENNEMde bulduğu gibi bulmadan önce bulun.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018