Güvenlik görevlisi CHP'li Tanal'a müdahale etti ortalık karıştı

CHP milletvekili Mahmut Tanal özel güvenlik tarafından Ankara Adliyesi'ne alınmak istenmeyince arbede yaşandı.

18 Mayıs 2017 Perşembe 13:51
Güvenlik görevlisi CHP'li Tanal'a müdahale etti ortalık karıştı

Cumhuriyet Gazetesi avukatları, yazarları ve yöneticilerinin 200 gündür tutuklu olmasına tepki göstermek amacıyla Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar Grubu Ankara Adliyesi'nde destek eylemi yapmak istedi. Adliye önündeki grup adına Avukat Murat Yılmaz basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasının ardından avukatlar,  eylem kapsamında bir süre oturmak istedi.

OTURMA EYLEMİNE İZİN VERİLMEDİ 

Eylemi takip eden Çevik Kuvvet ekipleri grubun oturmasına izin vermedi.  Avukatlara destek için Adliyeye gelen CHP Milletvekili Mahmut Tanal da binaya girmek istedi. 

ÖZEL GÜVENLİK CHP’Lİ TANAL'I AYIRMAYA ÇALIŞTI

Adliye kapısında önlem alan özel güvenlik grubun içeri girişine izin vermek istemedi. CHP’li Tanal duruma müdahale etti. Bu sırada bir özel güvenlik görevlisi Tanal'ı ayırmak isteyince gerginlik yaşandı. Tanal'ın milletvekili olduğunu öğrenen diğer özel güvenlikçiler araya girerek arkadaşlarını uzaklaştırdılar. 

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2017 Perşembe 13:51

YORUM YAZ

  • halit yaşar Bükülmezhalit yaşar Bükülmez10 ay önce
    yahu bu tanal her taşın altından çıkıyor ve kargaşa çıkartıyor,buna dur denmeyecekmi.bu zat kendisini ne sanıyor acaba vekil olan bu zat asıla kafa güya kafa tutuyor,sen kimsin senin farkın nedir millete tepeden bakmaya çalışıyorsun,biraz akıllı davran vatandaşa çünkü sinir kat sayısı pik yaptı.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018