Gülen'in militanlarına verdiği talimat deşifre oldu!

İstihbarat birimleri, Fetullah Gülen'in FETÖ'cülere 'Dünyayı kendinize inandırın' talimatı verdiğini deşifre etti.

19 Mayıs 2017 Cuma 20:39
Gülen'in militanlarına verdiği talimat deşifre oldu!

15 Temmuz darbe girişimini planlayan ve uygulamaya geçiren FETÖ kendilerini dünya kamuoyunda masum göstermek için harekete geçti.

İstihbarat birimleri, Fetullah Gülen'in FETÖ'cülere "Dünyayı kendinize inandırın" talimatını verdiğini deşifre etti.

Lobi faaliyetlerini artıran FETÖ'nün çıkardıkları ihanet dergilerindeki yazıların satır aralarına, üyelerine ulaştırmak istediği mesaj ve talimatları gizlediği de belirlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında ABD'den iadesini istediği Gülen'in, The Washington Post'ta yayımlanan yazısı da projenin bir parçası olarak değerlendirildi.

FETÖ'nün kapatılan dergisi "Sızıntı", "Çağlayan" ismiyle yeniden basıldı ve dünya ülkelerine dağıtıldı.

Gülen'in dergide taktikler vererek, FETÖ'cüleri motive etmeye çalıştığı belirlendi.

 

Haber Tarihi: 19 Mayıs 2017 Cuma 20:39

YORUM YAZ

 • VatandasVatandas11 ay önce
  Demek istiyorki ananizla babanizla kardasinizla akrabalarinizla daha cok tartisin aranizi bozun ortaligi karistitin diyo yavsak fetos.frtos sen kendi dersine yan yavsak
 • hamidohamido11 ay önce
  Sümüklü kendi ağlayarak sahte gözyaşları ile milleti 30 yıl önce inandırmıştı. Müslüman aynı hataya 2. defa düşmez.Hain sahtekar şarlatan soysuz terörist
 • CihangirSelçukOSMANLICihangirSelçukOSMANLI11 ay önce
  EVET.....VATIKAN'INBU ...( CIA-M16-MOSSAD-FRANSIZ İSTHB.)PERDE ARKASINDA4. BELKİ 5. ORTAĞI OLDUGU ANLAMINA GELIYOR. FETÖ 'YÜTURKIYE'YİDIZAYN İÇİN, İRANLI MOLLALARIİRAN'IYÖNETMEK İÇİN,TAHİR-ÜLKADİRİ ' DEPAKISTAN'IDİZ ÇÖKTÜRMEK İÇİNBUDESSAS VE ŞEYTANİORTAKLARINORGANİZEHAREKET ETTİKLERİ ARTIKMÜŞAHADE EDİLİYOR. AZİZ MILLETİMİZ VEDEVLETİMİZINMÜTEYAKKIZ OLMASINE KADARİSABETLIVEYERINDE .ALLAH'AŞÜKÜRLER OLSUN.
 • MilletMillet11 ay önce
  Daha ne yapacak insafsız herif
 • ümitümit11 ay önce
  Haçlılar bunun ..... ilişmemiş direk buna dalmış
 • BoraBora11 ay önce
  Ulan vatansız kahpeler!!!hepiniz gavurun toprağında,papazın eliyle gömüleceksiniz.bizde burdan size beddua edicez.bu topraklar nice alçak,hain,satılmış gördü de sizin gibisine şahit olmadı.
 • Dogru söze ne denir?Dogru söze ne denir?11 ay önce
  6 sene önce fetö lideri Fehtullah Gülen ölseydi. Bizim iktidar türbe yaptirir persembe hatim indirir her cuma kabrini ziyaret ederdi. 2011 yilinda ne oldu da bu denli düsman kesildiniz??
 • VatandasVatandas11 ay önce
  Fetos bence turkiyeyi elegecirme yerine ermenistani elegecirme projesine basvursaydi simdi elegecirmisti nede olsa soycekimi var ermeniler fetosu cumhurbaskani yapip ucaginin onune kirmizi hali sererlerdi
 • Arif Arif 11 ay önce
  Millet buna söve söve ölüyor, bu aptaldan çıkmış motife ediyor, hain köpek senin her konuşman, bünyende çalışmış insanlara nefreti artırıyor, bir iyilik yapda mertçeben b..u yedim, inananları aldattım de.
 • varansevervaransever11 ay önce
  Inandirmak icin once inanmak lazim..sukur o da bunlarda yok..bunlarda soru calma,kumpas,tehdit,santaj,himmetleri ic etme,kiliseye hizmet,devlet bilgilerini sizdirma,teroristle isbirligi yapma,vatan hainligi,yalan,takiyye,adam kayirma,suikast,vatandasi sehit etme,anayasal duzeni ve devleti yikma tesebbusu..vsvs..baska hiiiiiic kotu huylari yok..!!
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü