Gülen’e verilen yeni talimat: “Girişiminizi devam ettirin. Bu defa daha hazırlıklı, organize ve toplu saldıracağız”

Gazeteci Yazar Hüseyin Gülerce, bugünkü "FETÖ'nün bahar mırıltıları" başlıklı yazısında, Alman İstihbaratı BND'nin FETÖ'ye alenen sahip çıkmasının ne anlama geldiğini yazdı...

21 Mart 2017 Salı 13:52
Gülen’e verilen yeni talimat: “Girişiminizi devam ettirin. Bu defa daha hazırlıklı, organize ve toplu saldıracağız”

İşte ilgili yazıdan bir bölüm:

"15 Temmuz'da yarım kalan girişiminizi devam ettirin!"

16 Nisan’daki referandumda ‘Evet’ çıkma ihtimali en çok FETÖ mensuplarının uykularını kaçırıyor. FETÖ’yü kullanan devletlerde de 16 Nisan telaşı ve tedirginliği var.

Belli ki hem F. Gülen hem de onu kullananlar yeni bir psikolojik saldırı başlattılar. FETÖ cenahı 15 Temmuz darbe girişimi öncesi yaptığı gibi yine “bahar müjdeleri” pompalıyor. Üst Akıl da yeni bir lojistik destek veriyor.

"Almanya, FETÖ ile işbirliği yaptığını itiraf ediyor!"
Almanya'da Başbakanlığa bağlı dış istihbarattan sorumlu Federal Haberalma Servisi'nin (BND) Başkanı Bruno Kahl, haftalık Der Spiegel dergisine verdiği mülakatta; "15 Temmuz'un arkasında FETÖ yok, kanıt yok. Türkiye bizi ikna edemedi. FETÖ terör örgütü değildir, sivil toplum örgütüdür" diye durduk yerde boşuna konuşmuyor.

Bu söylenenlerden üç şey anlamalıyız:

Bir, Almanya devlet olarak FETÖ’ye resmen sahip çıkıyor.

İki, 15 Temmuz’da FETÖ ile işbirliği yaptıklarını itiraf ediyor.

Üç, ihanet şebekesinin Pensilvanya’daki elebaşına mesaj gönderiyor, bundan böyle de FETÖ ile birlikte çalışacaklarının teminatını veriyor.

"Ve mesaj veriyor; organize ve toplu saldıracağız!"
F. Gülen’e verilen teminat şudur: “15 Temmuz’da yarım kalan girişiminizi devam ettirin. Bu defa daha hazırlıklı, organize ve toplu saldırı yapacağız…”

Almanya’nın Türkiye’den giden bakanları konuşturmazken PKK’ya her türlü imkânı sağlaması, açıktan FETÖ ve bütün terör örgütlerine destek vermesi bu teminatın izahıdır. Keza AB’nin diğer ülkelerinin Türkiye düşmanlığı, ABD’nin PYD’ye ısrarla silah yardımı yapması 15 Temmuz saldırısının devam ettiğini anlatıyor.

Bu hatırlatmayı asla moral bozukluğu ya da endişe izhar etmek için yapmıyorum.

15 Temmuz’daki Çanakkale ruhu dipdiri ayakta dururken evet, biz devlet ve millet olarak her türlü saldırıya hazırız. Evet, bizi yıldırmak için yeniden devreye sokulan psikolojik harp ve algı operasyonları için teyakkuzdayız. Ama FETÖ alçaklarının darbe mırıltılarını da ciddiye almalıyız. Çünkü 15 Temmuz öncesinde de Abdullah Aymaz, “2016 beklenen salih zatın yılı olacak” diyerek aslında darbenin işaretini verdi.

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 13:52

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü