THY Orta Avrupa

Gülen’e verilen yeni talimat: “Girişiminizi devam ettirin. Bu defa daha hazırlıklı, organize ve toplu saldıracağız”

Gazeteci Yazar Hüseyin Gülerce, bugünkü "FETÖ'nün bahar mırıltıları" başlıklı yazısında, Alman İstihbaratı BND'nin FETÖ'ye alenen sahip çıkmasının ne anlama geldiğini yazdı...

21 Mart 2017 Salı 13:52
Gülen’e verilen yeni talimat: “Girişiminizi devam ettirin. Bu defa daha hazırlıklı, organize ve toplu saldıracağız”

İşte ilgili yazıdan bir bölüm:

"15 Temmuz'da yarım kalan girişiminizi devam ettirin!"

16 Nisan’daki referandumda ‘Evet’ çıkma ihtimali en çok FETÖ mensuplarının uykularını kaçırıyor. FETÖ’yü kullanan devletlerde de 16 Nisan telaşı ve tedirginliği var.

Belli ki hem F. Gülen hem de onu kullananlar yeni bir psikolojik saldırı başlattılar. FETÖ cenahı 15 Temmuz darbe girişimi öncesi yaptığı gibi yine “bahar müjdeleri” pompalıyor. Üst Akıl da yeni bir lojistik destek veriyor.

"Almanya, FETÖ ile işbirliği yaptığını itiraf ediyor!"
Almanya'da Başbakanlığa bağlı dış istihbarattan sorumlu Federal Haberalma Servisi'nin (BND) Başkanı Bruno Kahl, haftalık Der Spiegel dergisine verdiği mülakatta; "15 Temmuz'un arkasında FETÖ yok, kanıt yok. Türkiye bizi ikna edemedi. FETÖ terör örgütü değildir, sivil toplum örgütüdür" diye durduk yerde boşuna konuşmuyor.

Bu söylenenlerden üç şey anlamalıyız:

Bir, Almanya devlet olarak FETÖ’ye resmen sahip çıkıyor.

İki, 15 Temmuz’da FETÖ ile işbirliği yaptıklarını itiraf ediyor.

Üç, ihanet şebekesinin Pensilvanya’daki elebaşına mesaj gönderiyor, bundan böyle de FETÖ ile birlikte çalışacaklarının teminatını veriyor.

"Ve mesaj veriyor; organize ve toplu saldıracağız!"
F. Gülen’e verilen teminat şudur: “15 Temmuz’da yarım kalan girişiminizi devam ettirin. Bu defa daha hazırlıklı, organize ve toplu saldırı yapacağız…”

Almanya’nın Türkiye’den giden bakanları konuşturmazken PKK’ya her türlü imkânı sağlaması, açıktan FETÖ ve bütün terör örgütlerine destek vermesi bu teminatın izahıdır. Keza AB’nin diğer ülkelerinin Türkiye düşmanlığı, ABD’nin PYD’ye ısrarla silah yardımı yapması 15 Temmuz saldırısının devam ettiğini anlatıyor.

Bu hatırlatmayı asla moral bozukluğu ya da endişe izhar etmek için yapmıyorum.

15 Temmuz’daki Çanakkale ruhu dipdiri ayakta dururken evet, biz devlet ve millet olarak her türlü saldırıya hazırız. Evet, bizi yıldırmak için yeniden devreye sokulan psikolojik harp ve algı operasyonları için teyakkuzdayız. Ama FETÖ alçaklarının darbe mırıltılarını da ciddiye almalıyız. Çünkü 15 Temmuz öncesinde de Abdullah Aymaz, “2016 beklenen salih zatın yılı olacak” diyerek aslında darbenin işaretini verdi.

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 13:52

YORUM YAZ

 • osmanosman1 yıl önce
  F.GÜLEN ŞARLATANI GEBERMEDİ GİTTİ.. DOMUZ GİBİ BİR TÜRLÜ ÖLMEDİ MİLLET BİR NEFES ALSIN..
 • Yusuf Yusuf 1 yıl önce
  Caydirici ceza olmadikca bunlar daha cok saldiri yapar. Adam mahkemede hakimi tehdid ediyor daha ne olsun.
 • ÜmitÜmit1 yıl önce
  Emin olun sizi bekliyor olacagız haşhaşiler bu sefer teslim almakta yok bilesiniz !
 • turkturk1 yıl önce
  Bu defa biz daha hazirlikliyiz. sizleri bekliyoruz ,hemde dort gozle. oncekinin acisini alacagiz. heres ssilahini hazrladi fetonun g..leri gelsin diye.BU SEFERBASA BIR SEFER FETO
 • vatandaşvatandaş1 yıl önce
  FETÖ cüler daha hazırlıklı gelecekmişşşşşşşşşşş!Haa, bizde ona göre hazırlıklıyız zaten..Gelecekleri varsa görecekleri de olacaktır hain itlerin..!Bu sefer bu itleri millet linç edecektir.Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın..
 • SofuoğluSofuoğlu1 yıl önce
  HÜKÜMET:Mültecileri geri kabul antlaşmasını,AB'ye katım antlaşmasını tüm bakanlarını toplayarak,tüm yerli ve yabancı tv kanallarını da bilgilendirerek bir basın toplatısında yapılan antlaşmaları yırtıp AB ve onların nezdinde ALMANYA'nın suratına fırlatıp atmadıktan sonra, bunlar durmazlar."Madem öyle işte böyle" diyeceksin ki havasını alsınlar.Bakalım"El mi yaman yosa bey mi?"
 • veyselveysel1 yıl önce
  BU ALÇAK HALA İÇ SAVAŞ ÇIKARMAK İSTİYOR.kardeşi kardeşe kırdırmak,ülkeyi zayıflatmak amaçları. bunun peşinden gidenler hala akıllanmıyorlar.bu ne kadar basiretsizlik.Allah bunlara şuur versin ama,gözleri kör olmuş yaptıkları ihaneti hala göremediler.
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  Bu sefer gelenler olursa bilsinler.kazma kürek elimize ne geçerse allah ne verdiyse ya herro ya merro o zaman görünür.dilerim bu sapıklığı senaryo yazıyorlar oynamak isteyenler çokca düşünsünler.
 • ihl gençlikihl gençlik1 yıl önce
  lBugün bu darbeye kalkışan darbeye bizzat katılan soyut ,somut tüm deliller varken bu darbecilere gereken yapılmaz gereken caydırıcı bir daha ayağa kalkamayacak cezalar verilmezde; Allah korusun ilerde bu hainler tekrar böyle bir şeye kalkışır ve başarılı olursa bu millet bu iktidardakileri hem dünya da hem de ahirette affetmez.
 • DirilişDiriliş1 yıl önce
  Helebi gelsinler biz daha bir hazirlikliyizyumruklarimiz sıkılı bu defa cok acimasiz olacagiz.Bekliyoruz.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018