‘Gül’e ben gereken cevabı verdim…’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MKYK toplantısında, Gül’ün KHK’ya yönelik eleştirilerini “Ben gereken cevabı verdim” sözleri ile değerlendirdi.

03 Ocak 2018 Çarşamba 07:42
‘Gül’e ben gereken cevabı verdim…’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yılın son AK Parti MKYK toplantısında sivillere yargı dokunulmazlığı getiren 696 sayılı KHK ile ilgili eleştiriler gündeme geldi. Erdoğan, bu eleştiriler üzerine, “Ben Sayın Gül ile ilgili gereken cevabı verdim. Kimin ne dediği önemli değil. Biz işimize bakalım, doğruyu anlatalım. Mesele millete iyi anlatılmadı, siz iyi anlatın” diye konuştu. KHK’daki sivillere dokunulmazlık getiren düzenlemenin 15 - 16 Temmuz 2016 günlerini kapsadığını belirten Erdoğan, “Her hukukçu okuduğunu farklı değerlendiriyor. Yanlış anlaşılmalar oluştu. Bu yanlış anlaşılmaları doğru ve güzelce anlatın” dedi.

BAŞKANLARI UYARDI

Öte yandan Erdoğan, AK Parti’deki yenilenme süreci kapsamında parti toplantılarının yanı sıra şimdiye kadar Rize, Bayburt, Gümüşhane, Kars, Iğdır ve Ağrı’nın da aralarında bulunduğu 15 il kongresine katıldı. Erdoğan, ziyaretlerinde belediye başkanları ve teşkilat üyeleriyle görüştü. Başkanlar ve teşkilat üyelerine hem kendisine hem de CİMER ile BİMER’e gelen talepler ve şikâyetleri ileten Erdoğan, atılması gereken adımlar hakkında talimatlar verdi. Başkanlarla görüşmelerinde 2019 seçimlerinin önemini vurgulayan Erdoğan, halktan gelen şikâyetlere de duyarsız kalınmamasını istedi. Mart ayına kadar tamamlanması planlanan AK Parti kongrelerinin ardından, belediyelerin teşkilatla daha fazla koordinasyon içinde olması gerektiğini kaydeden Erdoğan, ‘proje konusunda yavaş hareket eden, sorunlara duyarsız kalan, çözüm üretemeyen’ başkanlara uyarılarda bulundu.

DAHA FAZLA PROJE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanlarıyla görüşmelerinde “Şikâyetlere kayıtsız kalmayın. Halkın istemediği bir projeye, icraata başlamayın. 2019 yılına kadar tüm teşkilatımız ve belediye başkanlarımız AK Parti belediyeciliğinin farkını ortaya koymalı. Daha fazla proje üreterek halkın gönlünü kazanmalıyız” dediği öğrenildi.

 

Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 07:42

YORUM YAZ

 • 68685 ay önce
  Gülükim tanırdı Tayyip olmasa ölümüne durmak yok yola devam
 • OSMANLIOSMANLI5 ay önce
  Allah Cumhurbaşkanımızdan gani gani razı olsun...herdaim ölűműne seninleyiz !
 • Mehmet Mehmet 5 ay önce
  Seni seviyoruz Reis Seninleyiz Sen yürü bizde yürüyelim Reis gülü velan sala Gec zihniyeti bozuk hain
 • Yunus 16Yunus 165 ay önce
  HER ŞEY KABAK GİBİ ORTAYA ÇIKTI! Barınç ın yıllardır F. Gülen ile içli dışlı olduğunu bilmeyen yok. F. Gülen TERÖRİST BAŞI olduğuna göre! Agül herzaman Barınç la beraber hareket etmedi mi? Daha fazla lafa gerek yok. Neşter vurulunca İRİN AKACAK İRİN! DİKKAT EDİN Kılıçdaroğlu bu ikiliyi hiç eleştiyor mu! Kimin ne olduğu, neye hizmet ettiği apaçık ortada. Türkiye Cumhuriyeti nin Onurlu Şerefli Savcıları Delilleri Tamamlıyorlardır.
 • GayseriliGayserili5 ay önce
  Khk lar hakkinda david ne dusunuyor acaba
 • celilcelil5 ay önce
  Kurana göre liderlerin şartları ali imran süresinin 159 ayette yazılıdır. O şartlarsizden yoktur. İsteyen tercümeli tefsirlere baksın. Abdullah gül sizden kat kat üstündür. Allah fetoyu sevenleri ve yardım edenleri kahr etsin.
 • KaraKara5 ay önce
  Reis doğru söylüyor öncesinde kimse bir şey soylemiyor reis aciklama yaptiktan sonra saldırıyorlar bide devlet büyüğüdür bir hata yaparsalar reis gerekeni yapar
 • Irgat NecmiIrgat Necmi5 ay önce
  Reis ! iran yaniyor, yakinda bizde de sorunlar baslarmi? ne yapalim? sira bize mi geliyor? cevap lütfen !
 • NN5 ay önce
  BU GÜL BAŞKA GÜLMÜSLÜMAN TÜRK GÜLÜNE BENZEMEZ
 • YusufAkgül YusufAkgül 5 ay önce
  Gül ihanet çemberi içerisine girmiş bunlar akıl tutulması yaşıyor bir çeşit bitkisel akıl fetoşlar suluyor bunları.
 • 66 bozok66 bozok5 ay önce
  Birinci sınıf malzeme imkan var olanak araçlar var iş bilmedikbir başkan geliyor partisi hiç önemli değil akp olması durumu değiştirmiyor. hizmetten çok halk küfür etsin diyeözel çaba sarf ediyor. Kaldırımlara yağmur mazgalları yollara30 40 cm yüksekte logar kapaklarıçukurlar yetmiyormuş gibi kasisler her on meterede parkbahçelereyüksek tel çitler orta refüşlerehalk geçip araba çarpmasın diye yaya geçişlerini düzenlemek yerine tamamen kaldırmak günde iki kişinin bile geçmediğiyere üst geçit yapıp işlek yere yapmayan her yıl en az aynı noktada 15 ölümlü kazanın olduğu noktaya gelip takdiri ilahi deyip taziye çadırlarında biten başkanlar uyandırdı. Yerköy Yozgat örneği var bekir bozdağ beyher hafta yozgattasınız hiç demiyormusunuz başkan belediyenin önünde ne hal uyuz köpek pisliğinden geçilmiyor bu çukurlar ne sarsılıyoruzasfaltı dökeli kaç ay geçtiher taraf hoşaf olmuş.Dümdüz yolda evler niye çap cupbirinin balkonu yolda birinin tandırlığı .
 • KaraKara5 ay önce
  Kime zavallı diyorsun o bu ülkenin cumhurbaşkanı civarındaki her ulke ateş icinde sen evinde klavye başında rahat oturuyor san reis sayesinde
 • Yamuk GülYamuk Gül5 ay önce
  Evet 5 cm çaplı adamı fazla büyütmek gereksiz; bu kadar.
 • Gül ayanGül ayan5 ay önce
  Asıl zavallızavalliliginin farkında bile değil. .yazık. ..

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü