'Gül yüzde 49'un adayı mı' sorusuna Baykal'dan açıklama!

Baykal, 'Abdullah Gül yüzde 49'un adayı olabilir' ifadeleri için konuşmak istemediğini söyledi.

19 Mayıs 2017 Cuma 22:31
'Gül yüzde 49'un adayı mı' sorusuna Baykal'dan açıklama!

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin'i ziyaret etti.

Burada açıklama yapan Baykal'a, "11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yüzde 49'un adayı olabilir." şeklindeki fikrini hala savunup savunmadığı soruldu.

Baykal, bu konu hakkında çok konuştuğunu ve tekrar konuşmak istemediğini belirtti.

Aynı gazetecinin 2019'daki cumhurbaşkanı seçimine ilişkin "Peki siz aday mısınız?" sorusuna ise Baykal, şu yanıtı verdi:

"Daha yöntemin ne olduğu belli değil, şimdi aday ismi telaffuz etme noktasında değiliz. Bu yanlış bir yaklaşımdır. Aday tartışmasına çekiliyor, halbuki bizim yöntem belirlememiz lazım. İnanıyorum bir sürü insan aday olmak isteyecektir, olmalıdır. Nereye, nasıl aday olacak, bununla ilgili kararı kim alacak? Var mı böyle oluşmuş bir merci, yok. İşte ben bunu oluşturalım diyorum. Nasıl şekilleneceğini görünce ona göre olmak isteyen olur. Herkesin aday olmak istemesinde yarar var, herkesi teşvik etmek lazım ama doğru yöntem olsun. Tabana dayalı yöntem olsun, milletin iradesi yansıtılsın. Kapalı devre mücadele olmaktan çıkaralım bu işi. Bunun belirlenmesi lazım, belirlendiği zaman pek çok kişi aday olacaktır. Türkiye'de bu işi yapacak nitelikli çok insan var. İsimlendirme o zaman düşünülür."

Haber Tarihi: 19 Mayıs 2017 Cuma 22:31

YORUM YAZ

 • TürkTürk10 ay önce
  Adayımız Başbuğ adıda İlker
 • kapadokyalikapadokyali10 ay önce
  Çok güzel.
 • yaşar inanyaşar inan10 ay önce
  erdoğanıntekrakipivar odaşenerdir.
 • kapadokyali kapadokyali 10 ay önce
  Yaşaaaaaaaa.noktaa ve kapak ancak bu şekilde özetlenir.
 • LütfiLütfi10 ay önce
  Bu adam utanmadan nasıl da hala konuşabiliyor.Haber yapılması ile hoş değil.
 • HasanHasan10 ay önce
  2007 de sakın aday olma(gerçi o Erdoğan için demişti) dediği zamanda boykot edip seçtirmediği Abdullah Gül'ü 2017'de kendi aday göstermeye kalkıyor. Kim bilir daha neler göreceğiz?
 • yavuz 1517yavuz 151710 ay önce
  Sayın deniz Baykal; o malûm kaset olayından sonra, hâlâ insan içine çıkıp konuşuyor olmaman lâzım. İnsan biraz utanıyor olması lâzım. Hiç kusura bakma! Bu ülkenin namusunu sana teslim etmeyeceğiz. Güvenilir bir insan değilsin. Bize ÇALIŞKAN, GÜVENİLİR, BAŞI DİK, BİZİ HİÇ BİR ZAMAN EZDİRMEYEN, BAŞIMIZI AŞAĞIYA EĞDİRMEYEN, BUKALEMUN OLMAYAN, KARAKTERLİ, YİĞİT OĞLU YİĞİT BİR ADAM LÂZIM. O DA " RECEP TAYYİP ERDOĞAN " dır. REİS SENİ BAŞKAN YAPACAĞIZ. BU MİLLET DAİMA YANINDA OLACAKTIR VE SENİ ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAKTIR.
 • mfgmfg10 ay önce
  I nedir_ Tayyip Erdoğana oy vermeyenler mi? chp hdp birleşti diyelim lük mhpde mi o hainlere destek verecek?Bu yönlendirmeleri boşverin.Bir vatan sevdalıları var birde vatanı satıp yurtdışına seyahat etmek isteyenler.natonun kayıp dölleri desekte doğru olur
 • AKINCIAKINCI10 ay önce
  BU SORUYU KİMSORDUYSA GAZETECİ DEĞİL.ŞUNUKABULLENİNESKİDEVİRGEÇTİ BİTTİANLADINIZMIBİZİŞ YAPAN HİZMETEDENYENİLİKÇİGENÇ İDARECİLER İSTİYORUZ BURASI TARİHİ HALI DÜKKANIDEĞİLKİ ARKADAŞONLARINİSTEMEDİĞİ KÖPRÜLERTÜPGEÇİTLER HAVAALANLARIMEĞERSEİPEK YOLUNUN ALTYAPISIYMIŞ UYANIN EY MİLLET REİSİMİZ ERDOĞANA SAHİPÇIKALIM YANINDA OLALIM KARDEŞLER
 • ümitümit10 ay önce
  Sapıkların adayı ancak bir sapık olabilir bunungibi
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018