THY- Euroleague

Google'dan yasak!

Google, Android üreticilerine Marshmallow yasağı getirdi.

21 Ekim 2015 Çarşamba 12:24
Google'dan yasak!

Akıllı telefon üreticileri, cihazlarında Google uygulamaları dahil etmek süretiyle işletim sisteminin kaynak kodlarını istedikleri şekilde değiştirebiliyordu. Ancak bu durum yeni Android 6.0 Marshmallow sürümüyle sona ereceğe benziyor...

Android Marshmallow'la birlikte Google, telefonun kullanılmadığı zamanlarda arka planda çalışan belirli uygulamaları kapatarak pil ömrünü önemli bir miktarda uzatan Doze modunu devreye sokuyor. Bu özellik tüm Android üreticilerinin cihazlarında varsayılan özellik olarak yer alacak. Yani üreticiler mevcut cihazları için Android Marshmallow'u mevcut cihazlarına yayınlamayı istiyorsa bu modu kendi özelleştirilmiş sürümlerinde iptal edemeyecek.

Sistem ayarlarında Doze modu tarafından önemli sistem uygulamaları haricinde tüm uygulamalar pil optimizasyonuna dahil edilecek. Google Play hizmetleri ve aygıt yöneticisi bu optimizasyondan muaf olacak. Örnek verecek olursak Samsung ve diğer üreticiler kendi uygulamalarının arka planda çalışması Doze modu tarafından engellenecek. Bu da uygulamaların yanlışlıkla açık bırakılması durumunda bekleme ekranında bataryayı bitirmeyecek.

 

 

Haber Tarihi: 21 Ekim 2015 Çarşamba 12:24

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    12 Aralık 2018