Göç İdaresi’nin Kafkasyalı Müslümanlara haksızlıkları devam ediyor

Bir süredir Rusya'nın talebiyle Kafkasya kökenli muhacirleri sınırdışı etmeye başlayan Göç İdaresi bugün 16 yaşındaki Dağıstanlı bir genç kız için de sınırdışı işlemi başlattı. Türkiye’de Göç İdaresi’nin Kafkasyalı Müslümanlara karşı bu tutumunun nedenleri merak ediliyor.

31 Mayıs 2016 Salı 17:12
Göç İdaresi’nin Kafkasyalı Müslümanlara haksızlıkları devam ediyor

YENİAKİT.COM.TR - Bir süredir Rusya'nın talebiyle Kafkasya kökenli muhacirleri sınırdışı etmeye başlayan Göç İdaresi bugün 16 yaşındaki Dağıstanlı bir genç kız için de sınırdışı işlemi başlattı Türkiye’de Göç İdaresi’nin Kafkasyalı Müslümanlara haksızlıkları devam ediyor.

Son yaşanan hadise hakkında Türkiye’de başta Kafkasya olmak üzere Türkiye’ye göç eden muhacir ailelerle ilgilenen İMKANDER’in sosyal medya üzerinden duyurduğu haksızlık şu şekilde:

“İstanbul’da şehid edilen Abdulvahid’in 9 aylık hamile eşine G87 nolu tahdit (terör şüphelisi) konulmasından sonra bugün Dağıstanlı 16 yaşındaki Ayşe kardeşimize de ikamet için gittiği Göç İdaresinde Rusya’nın talebi üzerine tahdit konulduğu ortaya çıktı. Yaşı küçük olduğu için Yabancı Şube’ye gönderilemeyen Ayşe’yi polis nereye götüreceğini bilemedi. Türkiye’ye gelen ve ikamet eden tüm Kafkasyalıları Ruslar terörist olarak görebilir. Türkiye’deki görevlilere ne oluyor? Bu ne işgüzarlık! Yeter artık! Lütfen Göç İdaresine tepkimizi dile getirelim. 0312 422 05 00 – 0312 422 05 01 - 0312 422 05 02 -" denildi.

40 BİN KİŞİ SINIR DIŞI EDİLDİ

Türkiye DAEŞ ile mücadele gerekçesiyle ilgili ilgisiz 40 bin kişiyi sınırdışı edildi,  Binlerce kişiye G87 (Terör şüphelisi) tahdit koydu. Kimisi sığınacak güvenli bir ülke arayışı içinde olan, kimisi turist, kimisi de Türkiye’de oturma iznine sahip genelde İslam coğrafyasının farklı beldelerinden çok sayıda insanın ülkeye girişi engelleniyor.

Aleyhlerinde somut hiçbir delil, gerekçe bulunmaksızın ‘suçlu’ konumuna oturtulan ve bir kısmı da doğrudan kaçmak, terk etmek zorunda kaldıkları ülkelerine geri iade edilen bu insanların yaşadıkları mağduriyetler katlanıyor. 

Giriş yasağı koyma yetkisine sahip Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Havalimanlarında bulunan Risk Analiz ve Değerlendirme Bürosu, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Emniyet İstihbarat, MİT, Dışişleri Bakanlığı Güvenlik ve Araştırma Daire Başkanlığı, Emniyet İnterpol ve Konsolosluklardan doğrudan iletilen ya da dış ülke kaynaklarından aktarılan ‘bilgiler’ doğrultusunda hiç araştırma, sorgulama yapılmaksızın sadece gelen soyut ve mahiyeti belirsiz bilgilerden kalkılarak onbinlerce insan hakkında giriş yasağı koyuyor. 

Polis Memurlarının bu tutumu, Müslümanları mağdur durumda bırakırken Rusya başta olmak üzere çok sayıda İslam karşıtı ülke hiçbir suçu bulunmayan müslümanları zindanlara atarak hayatlarını yok ediyor. 

Kaynak: www.yeniakit.com.tr 

Haber Tarihi: 31 Mayıs 2016 Salı 17:12

YORUM YAZ

 • meftunmeftun1 yıl önce
  Nedenini ben ACIKLIYORUM,goc ideresinin basindakiler ruslara CALISIYORLAR>yoksa neden SINIR DISI ETSiNLER..turkiyenin icinde ve devlet idarelerinde bir cok turkiye dusmani bulunmaktadir..bu ihanet sebekeleri ACIK ve net birsekilde ulkemize dusmanlik ediyorlar ve bizlerde seyrediyoruz.
 • R.KAYAR.KAYA1 yıl önce
  kesinlikle o kurumun başında kripto fetullahçı, putinsever biri vardır. acilen hükümet o müdürü atmalı.
 • HomerosHomeros1 yıl önce
  Stalin adındaki yahudinin emri altındaki Rusya bunu 1931-1944 yıllarında Qırım Tatarlara da yapmıştı.
 • enesenes1 yıl önce
  kardeşim ben kiliste yaşıyorum 90 bin kilis nüfusu var 130 binden fazla suriyeli mülteciler var buna ses çıkarılmıyor madem eyvallah tanrı misafiri deriz ama bu çeçenlerin kafkaslıların bu Allahsızlardan çekitiği yetmediği gibi bi de göç idr. den mi çekecek daeşlimi sanıyorlar bizleri benim bu meseleye itirazım var arkadaş ! Allah ne inkar edenden ne de imanını gevşek olandan nefret eder Allah c.c zalimden nefret eder Allahın nefreti göç idr. ve rusyanın azabıyla sonuçlanır inşallah yeter artık bizlerin çekitği yeter bu serzenişimi inşallah bir yetkili okur anlar ve bir şeyler yapar !!!
 • FurkanFurkan1 yıl önce
  Șeriat olmadığı yerde zulüm daimadır
 • zorbeyzorbey1 yıl önce
  Koskoca suriye 'yi aldık, Allah c.c. izniyle kafkasyalı kardeşlere de yeteriz.hele hele şu zamanda kafkasyanın ve orta asyanın bize ihtiyacı var....zaman birlik olmak zamanı..yapmayın etmeyin...zulüm etmeyin...
 • osmanoğlu2023osmanoğlu20231 yıl önce
  paralel çetenin işi...şayet devlet yapıyorsa bu zülmün cezasını bulur!
 • HüseyinHüseyin1 yıl önce
  Malesef ülkemiz islam devleti değil.. iktar buna sezsiz kalamaz kalmamalı göç idaresi mi yönetiyor ülkeyi herşey 2 dudak arasında inşAllah Bir an önce bir yetkili bunun farkına varır. vallahi Allah'ın azabı şiddetlidir.
 • Hamza SentürkHamza Sentürk1 yıl önce
  Katilleri bile teslim etmiyenlere neden masum insanlar teslim ediliyor.hani mazlumun yanındaydık.
 • s. angıners. angıner1 yıl önce
  türkiyeye gelmiyeceklerde nereye gidecekler. yazıktır,yanlıştır, günahtır.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü