Gizem Dolu Anadolu'nun Yeni Durağı Cenevre

“Gizem Dolu Anadolu: 81 İl Türkiye” kitabı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Cenevre’de sergilenecek.

Türkiye’nin doğa ve kültürel zenginliklerinin fotoğraflarla anlatıldığı ve birbirinden özel yaşam hikâyelerinin derlendiği Ege Yapı’nın ana sponsorluğu ile hazırlanan “Gizem Dolu Anadolu: 81 İl Türkiye” kitabı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Cenevre’de sergilenecek.

Gayrimenkul sektörünün öncü ve yenilikçi firmalarından Ege Yapı, kültür – sanat faaliyetlerine desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Ege Yapı’nın ana sponsorluğunda hazırlanan 81 İl Türkiye: Gizem Dolu Anadolu Fotoğraf Kitabı’nın sergisi, 9 Kasım’da yurt dışında Cenevre’de sergilenecek. Kitap, fotoğraf sanatçısı Resul Çelik’in 21 yıllık meslek hayatındaki, tam 11 yıl süren fotoğraf çekimleri sonucunda ortaya çıkardığı binlerce fotoğraf arasından seçilerek meydana getirildi.

H. İnanç Kabadayı: “Çok özel bir çalışmaya destek olduk”

Kültür mirasımıza büyük katkı sağlayacak ve yurt dışında da tanıtımı yapılacak özel bir kitabın sponsoru olmaktan dolayı heyecan duyduklarını ifade eden Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı;

“Kültür ve sanata duyduğumuz hassasiyet çerçevesinde sponsor olduğumuz 81 İl Türkiye: Gizem Dolu Anadolu kitabı, şehirlerimizin kendine has tarihi, doğal, kültürel güzelliklerin yaşam öyküleri ile görselleştirdiği eşsiz bir eser oldu. Kitabı hazırlayan Resul Çelik’in 11 yıl boyunca büyük emek verdiği çalışmalarıyla bir araya getirilen bu kitap, gezip görülmesi, bilinmesi ve değer verilmesi gereken ülkemizin her şehrinden farklı güzellikler sunuyor. Her fotoğrafta farklı bir öykü ve güzellik yer alıyor. Kültür ve sanat faaliyetlerinin ülke tanıtımına ne denli katkı sağladığını biliyor, ülkemize katma değer sağlayacak her projeyi gönülden destekliyoruz” dedi.

Resul Çelik: “Hedefim 192 ülkeyi fotoğraflayarak dünyanın birçok ülkesinde sergiler açmak”

Fotoğraf Sanatçısı Resul Çelik ise, Türkiye’nin kültür ve sanatıyla ön plana çıkarılması ve dünyaya Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerin güzelliklerini tanıtmak amacıyla böyle bir hedef oluşturduklarını belirtti