Giresun’da FETÖ soruşturmasında serbest bırakılan 7 sanık yeniden tutuklandı

Giresun’da FETÖ/PDY soruşturmasında 7 sanığı serbest bırakan hakim “Önce sizi kendi insani duygularımla tahliye ettim şimdi ise Türk Milleti adına tutukluyorum” diyerek tutuklamış

17 Temmuz 2017 Pazartesi 11:12
Giresun’da FETÖ soruşturmasında serbest bırakılan 7 sanık yeniden tutuklandı

Giresun’da  FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında, 'Silahlı Terör Örgütü' yöneticiliğinden dava açılan 7 zanlı önce salıverildi ardından ise yeniden tutuklandı.
  Giresun’da  FETÖ/PDY soruşturması kapsamında  bir süre önce Tirebolu İşadamları Derneği’ne (TİŞAD) yönelik yapılan operasyonda  22 kişi gözaltına alınmış ardından ise tutuklanmıştı. Tutuklu bulunan sanıkların 14 Temmuz Cuma günü yapılan duruşmasında 7 kişi Giresun Ağır Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakılmıştı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan itiraz sonrasında ise serbest bırakılan 7 kişi tekrar mahkemeye çıkartılarak tutuklandı. 7 sanığın yeniden tutuklamasına hükmeden hakimin “Önce sizi kendi insani duygularımla tahliye ettim şimdi ise Türk Milleti adına tutukluyorum” dediği öğrenildi.
  Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY Terör Örgütü'ne yönelik yapılan soruşturma kapsamında ise hala 403 tutuklu bulunduğu ve bu tutuklulardan 396 kişinin davasının açıldığı kaydedildi.

Haber Tarihi: 17 Temmuz 2017 Pazartesi 11:12
  • grngrn9 gün önce
    Bir yiyim abi ayağı var ama hayırlısı ,yok insani duyguları ile bırakmış Türk milleti adına tutuklamış NE YANİ BİZ VİCDANSIZMIYIZ,hakim halt etmiş