Gazeteci cinayetinin zanlısı bir seri katil mi?

Öldürülen gazeteci Kim Wall davasında her geçen gün farklı bulgular ortaya çıkıyor.

12 Ekim 2017 Perşembe 12:10
Gazeteci cinayetinin zanlısı bir seri katil mi?

Kolları ve bacakları kesilmiş bulunan Wall'u öldürmekle yargılanan Peter Madsen, ifadelerinde çelişkili konuşmuş, denizaltıda yapılan araştırmada ise pek çok kadının işkence yapılarak öldürüldüğü video görüntülerine rastlanmıştı, ancak Madsen bunların ortak kullanılan bilgisayarda bulunduğunu, kendisine ait olmadığını söylemişti.

Şimdi, Madsen'ın daha önce öldürülen kadınlarda yapılacak DNA kontrolüyle bir seri katil olup olmadığı araştırılacak. Danimarka polisi 1986 yılında aniden ortadan kaybolan 22 yaşındaki Japon turist Kazuko Toyonaga'yı araştırıyor.

Toyonaga, bacakları, başı gövdesinden ayrılmış halde plastik bir torbada Kopenhag limanı yakınlarında bulunmuştu. Kim Wall'un cesedinin de benzer şekilde bulunmuş olması polisleri harekete geçirdi.

Madsen ise 31 Ekim'e kadar gözaltında tutulacak. Araştırmayı yürütenlerden Jens Moller Jensen, Madsen'ın kendileriyle konuşmak istemediğini, bir mesaj ilettiğini söyledi. Madsen, polislerle konuşmayı Kim'in kayıp parçaları bulunduktan sonra kesti.

 

 

 

Haber Tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe 12:10

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü