Gayrimenkulün süper markası: TOKİ

Kuruluşundan bugüne 700 binin üzerinde konut üreten TOKİ, Superbrands’in 2016-2017 Türkiye araştırmasında süper marka olarak seçildi.

Kuruluşundan bugüne 700 binin üzerinde konut üreten TOKİ, dünyanın önde gelen bağımsız marka
ölçümleme programı Superbrands’in 2016-2017 Türkiye araştırmasında süper marka olarak seçildi.

Farklı sektörlerden 4 bin 988 marka arasından TOKİ, tüketiciler tarafından belirlenen 181 süper marka içinde tek kamu idaresi olarak yer aldı.

BÜYÜK BİR BAŞARI

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, şehirlere değer katan binlerce konut ve sosyal donatı inşa ettiklerini hatırlatarak, üç yıl önce yenilediği konut üretim çizgisiyle yeni bir markalaşma ve iletişim stratejisi yürüttüğünü söyledi. İdarenin yatay mimari yaklaşım, yerellik ve mahalle konsepti üzerine geliştirdiği mimari çözümlerin yanı sıra vatandaşların ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmeyi amaçladığını dile getiren Turan,farklı sektörlerden 4 bin 988 marka arasından tüketiciler tarafından belirlenen 181 süper marka içinde, TOKİ’nin tek kamu idaresi olarak yer almasının büyük bir başarı olduğunu vurguladı.

REFERANS KURULUŞ

Turan, Türkiye’nin süper markalarından biri olmaya hak kazanırken, yenilediği üretim çizgisiyle tüketiciden destek ve yüksek düzeyde olumlu geri bildirim alan bir yapıda olmalarının büyük rol oynadığının altını çizdi.
Toplumun konut ihtiyacının karşılanmasında büyük rol aldıklarını vurgulayan Turan, sahip oldukları tecrübeyle kalite adına sektörde referans olarak gösterilme yolunda ilerlediklerini kaydetti ve şöyle devam etti: “TOKİ projelerinde yer almış firmaların, bize sundukları ürün ve üretimlerini diğer projelerinde örnek ve referans göstermeleri, idaremizin önemli bir başarısı olacaktır. TOKİ, yapı ve üretim malzemelerinin yanı sıra mimari, mühendislik ve uygulama disiplinleriyle de örnek kuruluş olacak. Gayretimiz bunun içindir.”

ERDOĞAN DA ÖVMÜŞTÜ

Geçen hafta Külliye’de gerçekleştirilen Şehircilik Şûrası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, iktidara geldikleri 2002 yılından bugüne kadar şehirlerin dönüşümünde, bunu TOKİ’nin öncü rolüne atıfta bulunmuş, TOKİ vasıtasıyla 805 bin konutu tamamlayarak teslim ettiklerini vurgulamıştı. Bu rakamın 355 bini dar ve orta gelir grubu için üretilen konutlardan oluşuyor. Erdoğan, TOKİ’nin mahalle projesi tekliflerini dikkate alarak çalışmalar geliştirdiğini de dile getirmişti. Dev kuruluş, önümüzdeki yılları planlarken yatay mimari ile projelendirilen konutlara odaklanacak.


Yeni Akit Gazetesi