Galatasaray'da Selçuk İnan defteri kapanıyor

Galatasaray'da yedek kalması, oyuna girmesi, kaptanlık bandını alması, kötü performans ve taraftarlarla sorunu olan Selçuk İnan için ayrılık çanları çalıyor.

12 Eylül 2017 Salı 11:08
Galatasaray'da Selçuk İnan defteri kapanıyor

Antalyaspor maçının ikinci yarısında Ndiaye’nin yerine oyuna giren ancak hem kötü performansı hem de Muslera’nın verdiği kaptanlık bandını takması sebebiyle yine eleştiri oklarının hedefi haline gelen Selçuk İnan için ayrılık çanları çalıyor.

SNEİJDER GİBİ GÖNDERİLECEK

Habertürk Spor'dan Erhan Telli'nin haberine göre; Yönetim tıpkı Sneijder gibi Kaptan’ı bedavaya göndermeyi planlıyor. Selçuk’u devre arasında ya da en geç sezon sonunda Senijder gibi alacağı ücrete karşılık bonservis bedeli almadan göndermeyi planladığı ortaya çıkan yönetimin, asıl rahatsızlığının ise Selçuk’un performansından ziyade aldığı yüksek yıllık ücret olduğu öğrenildi.

Yapılan yeni transferler sonrasında artık ilk 11’de şans bulamayan 32 yaşındaki yıldızın yıllık 2.9 milyon Euro garanti ücreti, yedek kulübesi için fazla lüks bulunuyor. Selçuk’un sabit kur rahatsızlığı üzerine Dursun Özbek yönetimi, Ünal Aysal döneminde belirlenen sabit Euro kurunu, güncel Euro’ya çevirmiş, Kaptan’ın TL bazında daha çok para kazanması sağlanmıştı.

Yönetimin bu jestine karşılık, Euro’nun artışıyla mali krizin daha derin hissedildiği dönemde Selçuk İnan’ın ücretini TL’ye çevirmemesinin de gözden çıkarılmasında etkili bir unsur olduğu ileri sürüldü.

SOSYAL MEDYADA 'PAS' ÖFKESİ

Maçın 62. dakikasında ndiaye’nin yerine giren Selçuk inan’ın, dağlara taşlara attığı son frikiği dışında, Gomis’e uzatamadığı bir pas da sosyal medyada çok konuşuluyor. Orta sahada topla ilerleyen Selçuk inan’ın, Gomis’in rakip savunmanın arkasına yaptığı koşuya rağmen topla bir anda geriye dönmesi dikkat çekiyor.

Bazı taraftarlar, “Görüyor ama pas atmıyor. isabetli pas veremeyeceğini düşündüğü için cesareti yok” eleştirisi yaparken, bazıları ise “o sırada Gomis’i görmemiş olabilir, Selçuk’a boşuna yükleniyorlar” diyerek eleştirenlere karşı çıkıyor.

Haber Tarihi: 12 Eylül 2017 Salı 11:08

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 23.01.2018