Fox TV'den skandal: Ayasofya'yı kilise yaptılar, Şehitler Köprüsü'nü bombaladılar

Türkiye ve İslam düşmanlığı ile tanınan Robert Murdoch’un kanalı Fox TV’den Türkiye’ye dair skandal bir algı operasyonu yapıldı.

08 Kasım 2017 Çarşamba 17:52

Medyasını Türkiye ve İslam düşmanlığı için kullanan Robert Murdoch’un Fox TV’sinde yine skandal bir algı operasyonu yapıldı. Fakat bu sefer merkezde Türkiye yer aldı.

Amerikan Fox’un yayınladığı ve aynı zamanda skandal içeriklerle bildiğimiz Family Guy adlı dizinin 16. Sezon 5. bölümünde, Amerikalı karakterler ‘büyük kilise’ olarak nitelendirdikleri Ayasofya Camii’ni kurtarmak için Türkiye’yi ziyaret ediyor.

FETÖ elebaşına benzeyen komutan dikkat çekti


Ayasofya Camii için "Büyük Kilise" dediler

Türkiye bir Arap ülkesi gibi gösterildi

O sırada ekrana verilen görüntülerde sokaklar da dikkat çekiyor.

 

Ayasofya’nın kurtarıcısı Peter

Gel gelelim işin can alıcı noktasına. Dizide Peter isimli karakter kilise olarak nitelendirilen Ayasofya Camii’nin kurtarıcısı olarak gösteriliyor.

 

Ayasofya’yı kurtarmak için çıkan mücadelede, Türk milleti için önemli sembollerden olan, FETÖ’nün hain darbe girişiminde yüzlerce insanımızın şehadete ulaştığı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü de havaya uçuruluyor…

 

Reina saldırısından kurtulan ABD’li

Ayrıca karakterler arasında yer alan sakallı, kaslı ve tekerlekli sandalyeli olan tipleme ise çok ilginçtir, izleyenleri DAEŞ’in 2017 yıllbaşında ünlü gece kulübü Reina’ya düzenlediği terör saldırısına götürdü.

 

Hatırlanacağı üzere, 39 kişinin hayatının kaybettiği saldırıda ABDli olduğu belirtilen Jake Raak yaralı olarak kurtulmuş ve ülkesine giderken gazetecilere verdiği demeç, üslubu ve tavırları bir hayli konuşulmuş, birçok komplo teorileri üretilmişti.

Haber Tarihi: 08 Kasım 2017 Çarşamba 17:52

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    14 Aralık 2018