Flaş gelişme… Dünya otomotiv devi açıkladı: Fabrikamıza yasadışı el koyuldu!

Amerikalı otomotiv devi General Motors (GM), Venezuela'daki fabrikasına el koyulmasının ardından ülkedeki bütün işletmelerini durduğunu açıkladı.

21 Nisan 2017 Cuma 00:15
Flaş gelişme… Dünya otomotiv devi açıkladı: Fabrikamıza yasadışı el koyuldu!

GM'den yapılan açıklamada, dün şirketin Venezuela'daki fabrikasına ve araçlarına kamu yetkilileri tarafından "yasadışı şekilde el konulduğu" ifade edildi.

Açıklamada, söz konusu gelişmenin ardından GM'in ülkedeki bütün işletmelerini durdurduğu belirtildi.

Söz konusu fabrikaya el konulmasının GM'e karşı "saygısızlık" olduğunun vurgulandığı açıklamada, bu olayın şirkete "onarılamaz bir zarar" verdiğinin altı çizildi.

Açıklamada GM'in Venezuela'daki üretim fabrikasında 2 bin 678, ülke genelinde de 3 bin 900 çalışanı olduğu bilgisine yer verilirken, şirketin Venezuela otomotiv endüstrisinde yüzde 55 payının olduğu kaydedildi.

Uzmanlar, Venezuela'nın eski Başkanı Hugo Chavez zamanında ülkede yabancı şirketlerin millileştirilmeye başladığına işaret ederek, bunun şu anki Başkan Nicolas Maduro döneminde de değişmediğini belirtiyor.

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 00:15

YORUM YAZ

 • aydemiraydemir1 yıl önce
  Hep sizmi el koyacaksiniz? amerika sabah aksam arablardan tut almanlara kadarkafasina göre el koyup gaspediyor., öyle ki kolay gaspede bilmek icin bu bankaiban - bic meselesini dünyaya dayatti.
 • zaferzafer1 yıl önce
  Venezuela ya bakip ornek almak lazim abd nin bizi bir ... hala muttefigimiz diyoruz biz bu adamlar kadar olamadik yuh bize biz gerci ac yunana irak ahollandaya bir sey diyemiyoruz abd ye mi diyecegiz simdi birileri cikip yaziyor ciziyor yok bu asagilik psikolojisinden eziklikten kurtulmaliymisiz lafla olmuyor tv ye cikip hort zort demekle olmuyor hani kime sozumuz gecti ab yunan abd fetoculeri verdimi halkbankasi m.yardimcisi ne oldu hollandaya ne yaptik icraat lazim icraat
 • Ali HaklıAli Haklı1 yıl önce
  Hukuksuzluk, haksızlık ve Adaletsizlik ne kötü şey! Bu olay işine son verilen haksız ihraç edilen memurlara yapılanlara benziyor.
 • Objektif Objektif 1 yıl önce
  Çok az venezuelayı örnek alsak kurtuluruz.
 • isüzgenisüzgen1 yıl önce
  sen ekmek yediğin yere ihanet edersen tabi kapatırlar keriz abd li
 • hay bin gunduzhay bin gunduz1 yıl önce
  Venezuella haklı

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü