THY - Yeni Havalimanı Promosyon - Ankara
impression

Filistin Başbakanı'ndan flaş çağrı: Birlik sağlanmalı

Filistin Başbakanı Hamdallah, Trump'ın Kudüs kararı karşısında, Filistin ulusal uzlaşısının yeniden sağlanması çağrısında bulundu.

07 Aralık 2017 Perşembe 15:24
Filistin Başbakanı'ndan flaş çağrı: Birlik sağlanmalı

Hamdallah, Gazze'de düzenlediği basın toplantısında, ABD'nin Kudüs'e yönelik uygulamalarının provoke edici olduğunu belirterek, "Bu uygulamaları kınıyoruz. ABD'nin Kudüs hakkındaki uygulamalarına yanıt, Gazze ve Batı Şeria arasındaki ulusal birliğin sağlanmasıdır." dedi.

ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının, barış sürecini canlandırma çabalarını sona erdirdiğine dikkati çeken Hamdallah, ayrıca kararın, Washington'un barış sürecindeki koruyucu rolünü de ortadan kaldırdığını aktardı.

Hamdallah, tarihi bir dönüm noktasının eşiğinde olunduğuna işaret ederken, "Filistin yönetiminin etrafında birlik olmalıyız. Bu aşama, yeniden birlik olmanın ve uzlaşının hızlandırılmasını gerektiriyor. Ulusal uzlaşı, dönüşü olmayan stratejik bir seçim." ifadelerini kullandı.

"Gazze'nin güvenliği, sadece hükümetin görevidir." diyen Hamdallah, Filistin'de birliğin sağlanmasına çok ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Haber Tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe 15:24

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    13 Kasım 2018