F.Gülen; “Biz Dini bir Cemaat” değiliz...

Mehmet Koçak bugün Yeni Akit'te yayınlanan "F.Gülen; “Biz Dini bir Cemaat” değiliz..." başlıklı yazısında hizmet hareketini konu ediyor.

08 Şubat 2014 Cumartesi 12:07
F.Gülen; “Biz Dini bir Cemaat” değiliz...
İnanın okuduğumda şok oldum. Başkası yazsa “acaba bir yanlışlık mı var?” diye düşünürüm. 

Ancak; bunu köşesinde yazan Hüseyin Gülerce olunca “acaba?”sorusuna ihtiyaç kalmadı. Hüseyin Gülerce hem cemaat hem de geniş halkkatmanlarında itibarı olan benim de derin saygı duyduğum ve yazılarınaitibar ettiğim bir kişidir.

Hüseyin Gülerce bizim bilmediğimiz bir gerçeği şöyle dile getiriyor:

“Bizim “hizmet” dediğimiz, aynı duygu ve düşüncede birleşen fedakâr insanların birlikteliğinin, “dinî cemaat” olarak vasıflandırılması tam anlamıyla bir haksızlık olur. Hocaefendi kaç defa söyledi; “dinî cemaat değiliz” (7 Ağu 2013-ZAMAN gazetesi)

Soruyorum! 

“Dini cemaat değiliz” ne demek? 

Anadolu’yu dolaşsanız rastladığınız herhangi bir insana; “F. Gülen’in öncülüğünü yaptığı topluluk veya grubu nasıl bilirsiniz? Bu topluluk nedir?” sorsanız, “dini bir cemaattir” cevabını alırdınız.   

Ne iş yapar bu cemaat?” diye sorarsanız!..

“Dindar bir nesil yetiştirmek içinokul ve yurt hizmetleri yaparlar. İslam dinini ve İslam ahlakını irşatederler, vazifeleri tebliğdir. Devlete karşı her zaman uzlaşmacı birtavır içinde olan bu cemaat, siyasetle hiç uğraşmazlar..” derler size…

Çünkü; F. Gülen vaazlarında hep bunu işlemişti ve “Şakirtler”olarak adlandırdığı talebelerini; İslam’ın tebliğcileri olarakyetiştirdiğini iddia etmişti. Yıllar yılı kendini bu şekilde tanıtarak “himmet” diyerek paralar toplandı. 

Kısacası; Türk milleti bu topluluğu “dini cemaat” olarak tanıdı ve öyle bildiği için karşılıksız fedakarlıklarda bulunarak bağışlar yaptı.

Gelelim bugüne!..

“Bugün o sokakları dolaşıp herhangi birine aynı soruları sorsam acaba nasıl cevap alırım?”şeklindeki merakımı gidermek için yola çıktım. Ülke içinde çok farklışehir ve kasabalarında hatta kısa bir zaman önce gittiğim Fransa,Almanya ve İsviçre’de buluştuğum herkese…

Ayrıca; telefonla ve internetten ulaştığım herkese “F. Gülen’in öncülüğünü yaptığı topluk veya grubu nasıl bilirsiniz? Bunlar nedir?, bunlar ne yaparlar?” sordum…

Aldığım cevapları yorumsuz naklediyorum…

“Bunları anlamakta zorlanıyoruz… 

F. Gülen, Papa’yı neden ziyaretetti? Onunla giden heyet Müslüman oldukları halde Papa’nın elini öpmekiçin neden sıraya girdi? F.Gülen’in Papa’nın huzurundan ayrılırken,neden geri geri çıkarak bu kadar derin hürmet gösterdiğini hâlâ anlamışdeğiliz.  

F.Gülen’in İsrail’in devlet terörüuyguladığı, Mavi Marmara baskınını İsrail’i onurlandıran açıklamasınıbir Müslüman olarak kabullenmemiz asla mümkün değil.

Ayrıca: F. Gülen Amerika ve İsrail ile Batılı ülkelerin İslam ve Müslümanlara yaptığı mezalimleri neden kınamıyor? 

İslam ve Müslümanları hedef alan 28Şubat darbesine neden taraf oldu? F.Gülen; Kur’an Kursları ve İmamhatipler kapatılırken neden sesiz kalmıştı?

Gelinen noktada: İslami tebliğ ve irşat yerine; uluslararası ihaleleri pazarladıkları ortaya çıktı.  

Nedir bu ihale pazarlıkları? Nedirbu Amerika ve Yahudi lobileri ile gizli ilişkiler? Nedir bu başkaldırıve nedir bu paralel yapı? 

F.Gülen ülkesine dönmüyor mu?, yoksa dönemiyor mu? 

Bu aziz vatan ve millete bu ihanet derecesindeki oyunlar kim için ve neden yapılıyor?

Bu soruları F.Gülen veya yakınları mutlaka cevaplamalıdır.

Biz; Allah’ın rızasını kazanmakiçin  Peygamber’in davetini yaymaya çalışan “dini bir cemaat” sanmıştık…Ama şimdi “dini cemaat” olmadıklarını kendileri söylüyorlar. Sonyaşananlardan sonra anlaşılan; o mübarek yoldan ayrılmışlar, sapmışlar,sapıtmışlardır.

Allah ıslah etsin ne diyelim.”

Bir soru sorduk bin ah işittik. İç burkanbir durum söz konusudur. Herkes samimi cemaat mensuplarını ayrı tutuyorancak cemaati istismar eden dış güçlerin taşeronu paralel yapınınbaronlarına hükümete yönelik darbe girişimi ve ülke ekonomisine verilenbüyük zarardan dolayı hem kınıyor hem de lanetliyorlar.

Şimdi soruyorum…

Moral değerlerimizi yıpratan, ülkeninekonomik ve siyasi gidişatına büyük zararlar veren ihanet içindeki oparalel yapının öncüleri rahat uyuyabiliyorlar mı?

Binlerce insan paralel yapıya bilmedenkatıldığı için şu an mağdur durumdadır. Paralel yapı oluşmasına emirverenler ve oluşumuna öncülük edenler, bundan hiç rahatsızlık duyuyorlarmı? 

İslam ve Müslümanlara hizmet etsin diye, çocuklarının rızıklarından kesip verdikleri paralarla kurulan “Cemaat Medyası”nın İslam ve Müslümanlar arasında fitne ve fesat yayan haber ve programlar yapıyor olması rencide edici değil mi? 

Önceleri F.Gülen için “Allah’ım benim de ömrümü ona ver” diyenlerin, şimdi “Allah’ım ondan bizi kurtar… ülkemiz ve  milletimiz de, rahat etsin” demelerine sebep olanların vicdanı rahat mı? 

Unutulmasın ki; 

Çok güvendiğiniz Amerika ve Yahudi düşünce kuruluşlarından daha da güçlü olan bir Allah vardır. 

Ve yine unutmayın ki; 

İnanmış samimi Müslüman, sadece O yüce Yaratanın kudretine sığınır…

Mehmet Koçak/Yeni Akit

Haber Tarihi: 08 Şubat 2014 Cumartesi 12:07

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü