FETÖ istedi, Sözcü yazdı, işte o skandal manşet

Murat Kelkitlioğlu, Sözcü gazetesinin MİT TIR’ları kumpasından yaklaşık 1 ay önce attığı manşet üzerinden FETÖ - Sözcü ilişkisini açığa çıkardı.

15 Kasım 2017 Çarşamba 10:37
FETÖ istedi, Sözcü yazdı, işte o skandal manşet

Akşam gazetesi yazarı Murat Kelkitlioğlu, FETÖ’nün MİT TIR’ları kumpasından yaklaşık 1 ay önce attığı manşeti yayınlayarak, FETÖ - Sözcü ilişkisini açığa çıkardı.

 “Sözcü Gazetesi’yle FETÖ arasında bir ilişki var mı?” sorusunun cevabını bulmak için bir süredir yargının devrede olduğunu ifade eden Kelkitlioğlu, “Bakmayın siz muhabir Gökmen Ulu’nun tahliye edilmesi sonrası estirilen ‘Sözcü FETÖ’yle yan yana getirilemez’ rüzgarlarına! Konu muhalif gazetecilikle açıklanamayacak kadar derin ve önemli. Cumhuriyet Gazetesi’nin Can Dündar eliyle FETÖ’cülere teslim edildiğini anlattığımızda bizi “iftiracılıkla, komploculukla” itham edenler bugün ne kadar haklı olduğumuzu görüyor, hatta Dündar’ın en yakınındakiler itiraf ediyor...“ dedi.

Kelkitlioğlu, Sözcü ile FETÖ arasında kirli bir ilişki olduğuna inandığını belirtirken, bu ilişkiyi kanıtlayabilecek manşetlerin de arşivlerde bulunduğunu ifade ederek, söz konusu manşetlerin bir tanesi üzerinden kirli ilişkiyi açığa çıkardı.

FETÖ’nün MİT TIR’ları kumpasından yaklaşık 1 ay önce Sözcü’nün attığı, “AKP’nin gönderdiği silahlar belgelendi” manşetini paylaşan Kelkitlioğlu, haberde de “İktidarın yalanı TÜİK’in ithalat-ihracat raporunda ortaya çıktı. Türkiye kafa kesen El Kaideci’lere 6 ayda 47 ton silah yolladı.” İfadelerinin kullanıldığını belirtti.

“SANIRSIN FATURAYI SÖZCÜ’YE GÖNDERMİŞLER”

Kelkitlioğlu, söz konusu haber muhabir imzasının da bulunmadığını açıklarken, “Tam bir gazetecilik cevvalliği harikası! Öyle ki, haberi hazırlayanlar TÜİK’in açıkladığı ihracat rakamlarından o silahların El Kaideci’lere gittiğini anlamış. Sanırsın terör örgütleri aldıkları silah karşılığında fatura kesmiş, belgesini de Sözcü’ye göndermiş!”. şeklinde görüş belirtti. Haberin zamanlamasına dikkat çeken Kelkitlioğlu, “Belli ki FETÖ’cü ihanet şebekesi MİT TIR’ları kumpası için düğmeye basmış ve bunun için “muhalif” bir yayın organı üzerinden kamuoyunu hazırlamaya çalışmış. Öyle gazetecilik refleksi olarak açıklanamayacak bir haber üstelik. Yani mesleğe yeni başlayan bir gazeteciye “ihracat rakamlarını El Kaide’ye bağlayın” deseniz, size “yok artık” der!” dedi.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 10:37

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    16 Ekim 2018