FETÖ istedi, Sözcü yazdı, işte o skandal manşet

Murat Kelkitlioğlu, Sözcü gazetesinin MİT TIR’ları kumpasından yaklaşık 1 ay önce attığı manşet üzerinden FETÖ - Sözcü ilişkisini açığa çıkardı.

15 Kasım 2017 Çarşamba 10:37
FETÖ istedi, Sözcü yazdı, işte o skandal manşet

Akşam gazetesi yazarı Murat Kelkitlioğlu, FETÖ’nün MİT TIR’ları kumpasından yaklaşık 1 ay önce attığı manşeti yayınlayarak, FETÖ - Sözcü ilişkisini açığa çıkardı.

 “Sözcü Gazetesi’yle FETÖ arasında bir ilişki var mı?” sorusunun cevabını bulmak için bir süredir yargının devrede olduğunu ifade eden Kelkitlioğlu, “Bakmayın siz muhabir Gökmen Ulu’nun tahliye edilmesi sonrası estirilen ‘Sözcü FETÖ’yle yan yana getirilemez’ rüzgarlarına! Konu muhalif gazetecilikle açıklanamayacak kadar derin ve önemli. Cumhuriyet Gazetesi’nin Can Dündar eliyle FETÖ’cülere teslim edildiğini anlattığımızda bizi “iftiracılıkla, komploculukla” itham edenler bugün ne kadar haklı olduğumuzu görüyor, hatta Dündar’ın en yakınındakiler itiraf ediyor...“ dedi.

Kelkitlioğlu, Sözcü ile FETÖ arasında kirli bir ilişki olduğuna inandığını belirtirken, bu ilişkiyi kanıtlayabilecek manşetlerin de arşivlerde bulunduğunu ifade ederek, söz konusu manşetlerin bir tanesi üzerinden kirli ilişkiyi açığa çıkardı.

FETÖ’nün MİT TIR’ları kumpasından yaklaşık 1 ay önce Sözcü’nün attığı, “AKP’nin gönderdiği silahlar belgelendi” manşetini paylaşan Kelkitlioğlu, haberde de “İktidarın yalanı TÜİK’in ithalat-ihracat raporunda ortaya çıktı. Türkiye kafa kesen El Kaideci’lere 6 ayda 47 ton silah yolladı.” İfadelerinin kullanıldığını belirtti.

“SANIRSIN FATURAYI SÖZCÜ’YE GÖNDERMİŞLER”

Kelkitlioğlu, söz konusu haber muhabir imzasının da bulunmadığını açıklarken, “Tam bir gazetecilik cevvalliği harikası! Öyle ki, haberi hazırlayanlar TÜİK’in açıkladığı ihracat rakamlarından o silahların El Kaideci’lere gittiğini anlamış. Sanırsın terör örgütleri aldıkları silah karşılığında fatura kesmiş, belgesini de Sözcü’ye göndermiş!”. şeklinde görüş belirtti. Haberin zamanlamasına dikkat çeken Kelkitlioğlu, “Belli ki FETÖ’cü ihanet şebekesi MİT TIR’ları kumpası için düğmeye basmış ve bunun için “muhalif” bir yayın organı üzerinden kamuoyunu hazırlamaya çalışmış. Öyle gazetecilik refleksi olarak açıklanamayacak bir haber üstelik. Yani mesleğe yeni başlayan bir gazeteciye “ihracat rakamlarını El Kaide’ye bağlayın” deseniz, size “yok artık” der!” dedi.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 10:37
  • JurnalJurnal4 gün önce
    FARZEDELİM FETÖ VE SÖZCÜ İLİŞKİSİ %100 DÜR...Kİ;ÖYLEDİR..HUKUKİ YAPTIRIM BARİZ BİR SUÇTA DAHİ NEDEN BU KADAR ETKİSİZDİR?NE VE NEYİ BEKLİYORLAR?KİMLER TARAFINDAN KOLLANIYORLAR?
  • bayburtlubayburtlu4 gün önce
    Amerikayı Türkiye diye gösteriyor
  • TanerTaner4 gün önce
    Göndersin parayla değil mi kardeşim. Rusya ve abd satıyorda biz niye satmayalim
  • 11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111114 gün önce
    ...HAKİMLER SAKIN TAHLİYE KARARI VERMEYİN
  • Remzi61Remzi614 gün önce
    Bir şeyi anlamak gerçekten çok zor.Her şey bu kadar net olmasına rağmen hükumetin yanında yer aldıklarını söyleyen Cem Küçük ve Fuat Uğur bir televizyonda yaptıkları programda ısrarla sözcüyü temize çıkarır gibi bir tavır içerisinde olmaları neyin nesi,adil davranıyoruz diye kime yaranmaya çalışıyorlar.Sözcü olsun Cumhuriyet gazeteleri olsun bunların mit tırları olayında durdukları o çirkin yeri bilmiyor muyuz!
  • Rasit GulbahceRasit Gulbahce4 gün önce
    Aldiginiz nefes haram
  • Adalet herkese lazımAdalet herkese lazım4 gün önce
    Aydınlık gazetesi ve parti başkanları da aynı haberleri yapıyor!Merak ediyorum "acaba onlarda mı?
  • İsmail İsmail 4 gün önce
    Paçavra
  • SelimSelim4 gün önce
    Bu pislik gazeteyi neden kapatmıyorlar?

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.11.2017