THY-66-TL-Mart-2018

FETÖ elebaşından yeni talimat: Dünyayı kendinize inandırın

İstihbarat birimleri, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in militanlarına "Dünyayı kendinize inandırın" talimatı verdiğini deşifre etti.

19 Mayıs 2017 Cuma 10:51
FETÖ elebaşından yeni talimat: Dünyayı kendinize inandırın

15 Temmuz alçak darbe girişimini planlayan ve uygulamaya geçiren FETÖ, militanlarını dünya kamuoyunda masum göstermek için harekete geçti. İstihbarat birimleri, terörist başı Fetullah Gülen'in militanlarına "Dünyayı kendinize inandırın" talimatını verdiğini deşifre etti. Lobi faaliyetlerini artıran FETÖ'nün çıkardıkları ihanet dergilerindeki yazıların satır aralarına, üyelerine ulaştırmak istediği mesaj ve talimatları gizlediği de belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında ABD'den iadesini istediği Gülen'in, The Washington Post'ta yayımlanan yazısı da projenin bir parçası olarak değerlendirildi. FETÖ'nün kapatılan dergisi "Sızıntı", "Çağlayan" ismiyle yeniden basıldı ve örgüt tarafından dünya ülkelerine dağıtıldı. FETÖ elebaşının dergide taktikler vererek, dağılan örgütü motive etmeye çalıştığı belirlendi. Gülen, militanlarından kendilerini canlı tutmalarını ve terör faaliyetlerine devam edebilmeleri için alternatif yöntemler geliştirmelerini istedi.

Haber Tarihi: 19 Mayıs 2017 Cuma 10:51

YORUM YAZ

 • KütahyalıKütahyalı10 ay önce
  Bu haşhaşı ve buna hala inanan şapşallar,yarın Allah'ın huzurunda nasıl hesap vereceksiniz.yıllarca milletin anasını bellemişler,sömürmüşler,milletin hizmet adı altında dini duygularını yemişler bitirmişler.hala buna inananlar var.akıllı olun,rabbim bu aklı kullanmamız için vermiş bize.
 • GayseriliGayserili10 ay önce
  Bekar adamdan hoca olmaz
 • Hak Hak 10 ay önce
  Dünya kendi ülkesinde darbe,ihanet yapana inanacak kadar aptal değil
 • Hak Hak 10 ay önce
  Dünya size inansada biz size inanmayiz, hem biz size inanmadiktan sonra dünyanın inanmasinin ne önemi var
 • ErayEray10 ay önce
  bu haber iki farklı başlık altında içerik ayni su Dangalak pezevnk adamın haberiyle bari dalga geçer gibi haber yapmayın boyle yaparak ne yapmaya çalışıyorsunuz
 • hamidohamido10 ay önce
  Bu kadar hainlik ,fasıklık ,tan sonra bu şarlatana inanan geldini????
 • DuranDuran10 ay önce
  Ne garipsiniz,hem düşmanların uşağı diyorsunuz,hem de düntayı inandırın diyor diyorsunuz.Bu ne yaman çelişki böyle.Sahi siz gerçekten müslümanmısınız
 • Nur Nur 10 ay önce
  REKLAMLAR REKLAMLAR REKLAMLAR
 • AbdullahAbdullah10 ay önce
  ariel şaronun yüzünde bir miligram meymenet vardı..fetonun suratında sıfır...meymenetsiz ecnebi..
 • ergul k.ergul k.10 ay önce
  linkini gonderinde bizde bi bakalim ne yazdigina.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018