THY- Euroleague

‘Fasonla değil, made in Turkey ile tanınalım’

Türkiye Tasarım Haftası bugün başlıyor. İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’ndan gerçekleşecek etkinlikler 12 Kasım Pazar günü sona erecek

08 Kasım 2017 Çarşamba 10:36
‘Fasonla değil, made in Turkey ile tanınalım’

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği Türkiye Tasarım Haftası bugün başlıyor. ‘Tasarımın Potansiyeli’ temasıyla gerçekleşecek etkinliğe 103 konuşmacı katılacak.

12 kasıma kadar düzenlenecek olan organizasyonda 17 sergi, 52 tasarım ofisi ve bireysel tasarımcı ile 14 atölye bulunuyor. Tasarım haftasında; kamuoyunun yakından takip ettiği diziler ve sanatçıların kostümlerini tasarlayan Zaldy Goco’da yer alacak.

ETİKETLERE TÜRK DAMGASI

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, önemli değerlendirmelerde bulundu. Büyükekşi, “Biz bugüne kadar “Made in Turkey” (Türkiye’de Üretilmiştir) yazan ürünlerimiz ile gurur duyduk, dünyaca ünlü markaların etiketinde bu ifadeyi görmekten istisnasız her zaman etkilendik. Ancak küresel ekonominin ve ticaretin geldiği günümüz koşullarında artık daha fazlasına ihtiyaç duyuyoruz. Artık dünyaca ünlü markalara üretim yapan fason bir ülke olmaktan çıkıp, dünyaca ünlü markalar üreten bir ülke olmayı hedefliyoruz” dedi.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK

Designed in Turkey” (Türkiye’de Tasarlanmıştır) ile var olmak ve hakimiyet kurmak istiyoruz” temennisini dile getiren Büyükekşi, TİM, Ar-Ge ve Tasarım Merkezi açmak isteyen firmalarımıza sunduğumuz ücretsiz danışmanlık hizmetimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

Haber Tarihi: 08 Kasım 2017 Çarşamba 10:36

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    14 Aralık 2018