Fakıbaba'dan Kılıçdaroğlu'na 'ucuz et fiyatına' tazminat davası

 Bakanı Fakıbaba'nın, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında 1 kilogram kuşbaşı ve 1 kilogram kıymanın toplam bedeli olan 60 liralık manevi tazminat davası açacağı belirtildi.

11 Kasım 2017 Cumartesi 13:12
Fakıbaba'dan Kılıçdaroğlu'na 'ucuz et fiyatına' tazminat davası

AA muhabirinin Bakanlık yetkililerinden edindiği bilgiye göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 7 Kasım'da partisinin TBMM grup toplantısında Kılıçdaroğlu'nun kendisiyle ilgili söylediği "O, paraya sahip çıkıyor, cebine sahip çıkıyor, çocuklarına sahip çıkıyor, köşeyi dönmeye sahip çıkıyor." şeklindeki sözlerini yargıya taşıyacak.

Şahsına, ailesine ve çocuklarına hakaret ettiği gerekçesiyle avukatı aracılığıyla Kılıçdaroğlu hakkında manevi tazminat davası açma işlemlerini başlatan Fakıbaba, tazminat bedeli olarak da 29 liraya satılan 1 kilogramlık kıyma ile 31 liraya satılan 1 kilogramlık kuşbaşının toplam bedeli olan 60 lira talep edecek.

Bakan Fakıbaba, daha önce yaptığı yazılı açıklamasıyla, Kılıçdaroğlu'na, "Bizi tanıyanlar çok iyi bilir ki, 'paraya sahip çıkmak', 'cebine sahip çıkmak', 'çocuklarına sahip çıkmak', 'köşeyi dönmeye sahip çıkmak' şeklindeki çirkin ifadeler, bizim üzerimize değil, kullananın üzerine yapışır." şeklinde cevap vermişti.

Kaynak: AA

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 13:12

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    15 Kasım 2018