Fakıbaba: Üzümünüzü 4 liranın altında sattırmayacağız

Bakan Fakıbaba, üzüm üreticilerine ''Allah’ın izniyle sizi hiçbir zaman gelirinizi düşürmeyeceğiz. 9 numara üzüm 4 lira.'' sözleriyle seslendi.

12 Eylül 2017 Salı 11:04
Fakıbaba: Üzümünüzü 4 liranın altında sattırmayacağız

2017 yılı kuru üzüm rekoltesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katıldığı törenle Manisa’da açıklandı. 

Fakıbaba, üzümün başkenti olarak bilinen Manisa’da kuru üzüm rekoltesiyle ilgili olarak ''Rekoltemiz geçen sene kuru üzümde 313 bin ton, bu sene 310 bin ton. Bunlar güvenilir rakamlardır. Allah’ın izniyle bu sene üreticinin yüzünü güldürmek için buradayız. Bunun için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Şu an TMO başkanım burada ve gerekli araştırmaları yapıyor. Üzümü alacağız, sınırsız bir şekilde alacağız. Sizi kimseye muhtaç etmeyeceğiz, Allah’ın izniyle'' dedi. 

Üzüm üreticisinin en büyük sıkıntısı olan fiyat konusunda da açıklama yapan ve üreticiyi rahatlatan Fakıbaba, ''Üzüm 4 liranın altında olamaz dedi gideceksin bu işi çözeceksin. Üzümünüzü Allah’ın izniyle 4 liranın altında sattırmayacağız. TMO hazırlıklarına başladı. 4 liradan alacağız. 15 gün içerisinde de paranızı ödeyeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 12 Eylül 2017 Salı 11:04

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018