Facebook artık sizi yüzünüzden tanıyacak

Facebook geliştirdiği yüz tanıma sistemi ile hesabı çalınan kullanıcılara kimlik güvenlik hizmeti vererek kullanıcılarına daha iyi hizmet verecek.

08 Ekim 2017 Pazar 09:13
Facebook artık sizi yüzünüzden tanıyacak

Facebook yüz tanıma özelliği ile hesabınızı geri kazanmak için kullanılacak bir güvenlik önlemi olarak geliştiriliyor. Hali hazırda kullanılan yöntemde kısa mesaj veya e-posta gerekli oluyor. Bu ikisine erişiminiz olmadığı zamanlarda oldukça işe yarayabilir. Şirket tarafından doğrulanan özellik sayesinde hesap kurtarma işlemi hızlı ve kolay bir hale getirileceği söyleniyor. Opsiyonel olarak sunulacak yüz tanıma özelliği için mevcut kullandığınız cihaz ile giriş yapmanız gerekiyor.

Yüz tanıma teknolojisi verimli bir şekilde kullanılmaya başlar ve hackerlar tarafından altadılmazsa, Facebook bu özelliği daha fazla kişi için kullanıma açmayı planlıyor. Sosyal medya devi yıllardır kilitlenen hesaplar içi farklı yöntemler sunmaya çalışıyor.

Biyometrik verilerle akıllı cihaz ve hesap güvenliği üzerine bir çok çalışma mevcut. Samsung’un retina taraması, iPhone X ile tanıtılan FaceID gibi teknolojiler hali hazırda kullanılıyor. Facebook’ta bu teknolojilere ayak uyduracağa benziyor.

Haber Tarihi: 08 Ekim 2017 Pazar 09:13

YORUM YAZ

  • YasinYasin4 ay önce
    Bu işler sıkıntılı. İnsanın yüzünde şu an bilinmeyen ancak ileri ki safhalarda daha farklı bilgilere ulaşılacak detaylar olabilir. İnsanlar her yeni teknolojiye balıklama atlamasınlar. Yoksa yarın hem kendileri hem de nesilleri için iyi olmayabilir.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018