THY - Orta Avrupa Mayıs 2018

"Ezici bir seçim zaferi için hazırlanmalıyız"

Venezuela’da Nicolas Maduro hükümetine karşı düzenlenen protestolarda iki kişi hayatını kaybetti.

20 Nisan 2017 Perşembe 19:37
"Ezici bir seçim zaferi için hazırlanmalıyız"

Venezuela'nın başkenti Caracas’ta gösteriler sırasında hükümet yanlısı milisler tarafından vurulan 17 yaşındaki bir genç yaşamını yitirdi. Protestolar sırasında kurşunların hedefi olan bir kadın gösterici de hayatını kaybetti.

Euronews'in aktardığına göre; bu ay içerisinde düzenlenen gösterilerde çıkan olaylarda toplam ölen eylemcilerin sayısı 7’ye yükseldi.

“Gösterilerin anası” olarak adlandırılan protestolar ülke çapında birçok şehirde düzenlendi. Gösterilere katılan yüz binlerce kişi Devlet Başkanı Maduro’yu protesto etti.

Maduro karşıtları, ekonomik krizle bocalayan iktidarın toplumdaki rahatsızlığı devlet gücünü kullanarak zorla bastırmaya çalışmakla suçluyor.

Maduro pes etmeyeceği mesajını verdi:

“Bu savaşı kazanmak istiyorum. Halkın da bu savaşı oyunu kullanarak, barışçıl şekilde kazanmak için hazırlıklı olmasını istiyorum. Ezici bir seçim zaferi için hazırlanmalıyız.”

Protestocuların düzenlediği yürüyüşe karşıt gösteriyle cevap veren Maduro, muhalefeti kendi iktidarını devirmeye çalışmakla suçluyor. Maduro’nun düzenlediği gösteriye katılım beklenenden düşük kaldı.

Haber Tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe 19:37

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü