Esnafa 'Ahilik Fonu' geliyor

Ak Parti’nin referandum tatili öncesi yasalaştırma kararı aldığı öncelikli düzenlemeler arasında Antarktika ile ilgili anlaşmanın haricinde TBMM Genel Kurulu’nda görüşmelerine başlanan Serbest Bölgeler Kanunu ile Ahilik Fonu’nu da içerecek bir torba düzenleme de bulunuyor.

10 Şubat 2017 Cuma 11:32
Esnafa 'Ahilik Fonu' geliyor

Ak Parti grup kurmaylarının verdiği bilgiye göre, iş yerini kapatan veya iflas eden esnafa işsizlik maaşı bağlanmasını sağlayacak Ahilik Fonu’nun kurulmasına ilişkin düzenleme yasa teklifi olarak Meclis’e sunulacak.

Bu teklif, önümüzdeki hafta komisyonda ele alınması beklenen Sermaye Piyasası Kanunu’nda değişiklik öngören tasarı ile birleştirilecek. Bu arada Orman Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda orman yangınlarına müdahale eden personelin, “fazla mesai” sınırlamasını kaldıracak bir madde düzenlemeye eklenecek. Ayrıca bakanlıklardan gelecek bazı acil düzenleme taleplerinin de ‘torba’ haline getirilecek tasarıya eklenmesi bekleniyor. 

Ak Parti ayrıca, referandum tatili öncesi aralarında Rusya ve Benin’in de bulunduğu bazı ikili uluslararası anlaşmaları da yasalaştırmayı planlıyor. 

Haber Tarihi: 10 Şubat 2017 Cuma 11:32

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü