Eski bakandan flaş açıklama! 'FETÖ, Türkiye'nin başına gelmiş en büyük bela'

Eski bakan Aykut, "FETÖ, Türkiye'nin başına gelmiş en büyük bela. Bu konuda Cumhurbaşkanı'nın mücadelesini biz şiddetle destekliyoruz." dedi.

03 Ocak 2018 Çarşamba 17:07
Eski bakandan flaş açıklama! 'FETÖ, Türkiye'nin başına gelmiş en büyük bela'

AA-Eski Bakan İmren Aykut, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, "Böyle vahşi bir kuruluş, böyle vahşi bir örgütlenme, tarihin hiçbir döneminde rastlanmadı. FETÖ, Türkiye'nin başına gelmiş en büyük bela. Bu konuda Cumhurbaşkanı'nın mücadelesini biz şiddetle destekliyoruz." dedi.

Aykut, Bodrum ilçesinde katıldığı etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, Amerika'nın son yaptığı yaklaşımların umut ve güven kırıcı olduğunu belirterek, Amerika'nın hala Türkiye için terörist kabul edilen gruplara yardım yaptığını ifade etti.

ABD'nin büyük askeri mühimmat göndermeyi sürdürdüğünü anlatan Aykut, bunun iş birliği, müttefiklik, dostlukla bağdaşır bir tarafının bulunmadığını bildirdi.

"FETÖ korkunç bir yapı. Bunu tarif edecek kelime yok"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Aykut, "FETÖ korkunç bir yapı. Bunu tarif edecek kelime yok. Böyle vahşi bir kuruluş, böyle vahşi bir örgütlenme, tarihin hiçbir döneminde rastlanmadı. FETÖ, Türkiye'nin başına gelmiş en büyük bela. Bu konuda Cumhurbaşkanının mücadelesini biz şiddetle destekliyoruz." diye konuştu.

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mücadelesi kadar daha aşağılarda mücadele yapılmadığını da görüyoruz." diyen İmren Aykut,"Cumhurbaşkanı'na paralel bir mücadele yapılmıyor, bunu da kabul edelim. Bu konuda Cumhurbaşkanı'na destek verelim. FETÖ'nün kökünün kazınması lazım. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in ilkokul diplomasının bile olup olmadığı şüpheli. Uluslararası böylesi bir örgütlenmeyi yapması beklenemez. TBMM'yi bile bombalamayı göze almış, kendi halkını bombalamış, öldürmüş vahşi bir kuruluş bu. Bunların din, İslam ve Müslümanlık ile hiçbir alakaları yok." ifadelerini kullandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 17:07

YORUM YAZ

 • Sina SALIKSina SALIK1 yıl önce
  peki fetö darbesi başarılı olsaydı ne derdiniz? eminim Erdoğan şöyle Erdoğan böyle. ya kardeş fetö yıllardır var ne mücadele ettiniz? bu fetönün bir videosu var işte cumhuriyeti ilkokuldan beri yıkmak istiyorum diyor. ben size söylüyüm o bir tezgah. fetö bizzat kemalistlerin dinci kılığındaki adamı. o sözü videoyu da kemalist karşıtlarını kandırıp kendi safına çekip tuzağa düşürmek için çekmişlerdir. ben böyle düşünüyorum. bu sayede kemalist düşmanları belli olacak ve kemalistler kimin ne olduğunu daha iyi görebilecekti. yani kemalistlerin kendi kendini savunma mekanizması. bu bence böyle. hatta başarısız bir darbe girişimiyle başarılı da oldu. bütün gerçek fetöcüler yurt dışına kaçtı ama ıvır zıvır adamlar para yatırdı diye içeride. bunlar da fetö metö diyip kendilerini sütten çıkmış ak kaşık olarak ortaya koyuyorlar. tabi ben içeridekiler masum demiyorum. ama afedersin köprüdeki askerler emir kulu denip affedilsin diye cehapeliler bağırıyor ama para yatıranlar hapse atılsın diyorlar. bu tezat değil mi? asıl darbeyi bi fiil yapan adama masum diyip para yatıranı hapse atmak mantıksız. ikisi de suçluysa ikisi de yatacak. o kadar. ama darbe yapan askerleri aklayan adama ben şöyle bir bakarım.
 • Ayhan yalmasAyhan yalmas1 yıl önce
  Beğenmeyen 5 kişi gerçekleri niye beğenmezsiniz adam doğru yazmış şimdide bakanlık yapmış bayan diyorki ülkenin başına gelmiş en büyük belayı peki bu belanın sarılmasında sizlerin katkısı yokmu
 • MESUT ÕZMESUT ÕZ1 yıl önce
  Altına imza atarım ah birde kemal karaduman pardon kılıçtaroğluanlasa ama yinede fetõyü destekler çünkü dedesinin izinden gidiyor amerika boşuna birini chp nin başına getirmez yıllarcaaraştırıp başa getirdiler amerika için sıfır hata tam ülkesine ihanet edebilecek eren erdem ve Tanrıkulu ile birlikte ilk üçe girerbaykal bu hainlikleri kalmayacağı için k.k. getirildi
 • corumlucorumlu1 yıl önce
  FETÖ sizin bakanlık yaptığınız özal hükumetleri zamanında kollanıp palazlandı polis, askeriye ve yargıda önleri açıldı.ilkokul diploması bile olmayan ve sıradan bir imam bu adamı vaiz ve hoca efendi konumuna getirende sizlerdiniz. Biraz geç kaldınız ama olsun yinede farkına varmışsınız.
 • pınardemirpınardemir1 yıl önce
  teşekkürler bakanım selamlar reise desteğinize seviniriz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019