Eski bakandan flaş açıklama! 'FETÖ, Türkiye'nin başına gelmiş en büyük bela'

Eski bakan Aykut, "FETÖ, Türkiye'nin başına gelmiş en büyük bela. Bu konuda Cumhurbaşkanı'nın mücadelesini biz şiddetle destekliyoruz." dedi.

03 Ocak 2018 Çarşamba 17:07
Eski bakandan flaş açıklama! 'FETÖ, Türkiye'nin başına gelmiş en büyük bela'

AA-Eski Bakan İmren Aykut, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, "Böyle vahşi bir kuruluş, böyle vahşi bir örgütlenme, tarihin hiçbir döneminde rastlanmadı. FETÖ, Türkiye'nin başına gelmiş en büyük bela. Bu konuda Cumhurbaşkanı'nın mücadelesini biz şiddetle destekliyoruz." dedi.

Aykut, Bodrum ilçesinde katıldığı etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, Amerika'nın son yaptığı yaklaşımların umut ve güven kırıcı olduğunu belirterek, Amerika'nın hala Türkiye için terörist kabul edilen gruplara yardım yaptığını ifade etti.

ABD'nin büyük askeri mühimmat göndermeyi sürdürdüğünü anlatan Aykut, bunun iş birliği, müttefiklik, dostlukla bağdaşır bir tarafının bulunmadığını bildirdi.

"FETÖ korkunç bir yapı. Bunu tarif edecek kelime yok"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Aykut, "FETÖ korkunç bir yapı. Bunu tarif edecek kelime yok. Böyle vahşi bir kuruluş, böyle vahşi bir örgütlenme, tarihin hiçbir döneminde rastlanmadı. FETÖ, Türkiye'nin başına gelmiş en büyük bela. Bu konuda Cumhurbaşkanının mücadelesini biz şiddetle destekliyoruz." diye konuştu.

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mücadelesi kadar daha aşağılarda mücadele yapılmadığını da görüyoruz." diyen İmren Aykut,"Cumhurbaşkanı'na paralel bir mücadele yapılmıyor, bunu da kabul edelim. Bu konuda Cumhurbaşkanı'na destek verelim. FETÖ'nün kökünün kazınması lazım. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in ilkokul diplomasının bile olup olmadığı şüpheli. Uluslararası böylesi bir örgütlenmeyi yapması beklenemez. TBMM'yi bile bombalamayı göze almış, kendi halkını bombalamış, öldürmüş vahşi bir kuruluş bu. Bunların din, İslam ve Müslümanlık ile hiçbir alakaları yok." ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 17:07

YORUM YAZ

  • Sina SALIKSina SALIK3 ay önce
    peki fetö darbesi başarılı olsaydı ne derdiniz? eminim Erdoğan şöyle Erdoğan böyle. ya kardeş fetö yıllardır var ne mücadele ettiniz? bu fetönün bir videosu var işte cumhuriyeti ilkokuldan beri yıkmak istiyorum diyor. ben size söylüyüm o bir tezgah. fetö bizzat kemalistlerin dinci kılığındaki adamı. o sözü videoyu da kemalist karşıtlarını kandırıp kendi safına çekip tuzağa düşürmek için çekmişlerdir. ben böyle düşünüyorum. bu sayede kemalist düşmanları belli olacak ve kemalistler kimin ne olduğunu daha iyi görebilecekti. yani kemalistlerin kendi kendini savunma mekanizması. bu bence böyle. hatta başarısız bir darbe girişimiyle başarılı da oldu. bütün gerçek fetöcüler yurt dışına kaçtı ama ıvır zıvır adamlar para yatırdı diye içeride. bunlar da fetö metö diyip kendilerini sütten çıkmış ak kaşık olarak ortaya koyuyorlar. tabi ben içeridekiler masum demiyorum. ama afedersin köprüdeki askerler emir kulu denip affedilsin diye cehapeliler bağırıyor ama para yatıranlar hapse atılsın diyorlar. bu tezat değil mi? asıl darbeyi bi fiil yapan adama masum diyip para yatıranı hapse atmak mantıksız. ikisi de suçluysa ikisi de yatacak. o kadar. ama darbe yapan askerleri aklayan adama ben şöyle bir bakarım.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü