Eski AK Parti milletvekili FETÖ'den gözaltına alındı

AK Parti’ nin 24. dönem Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, FETÖ/PDY operasyonu kapsamında örgüt üyesi olmak suçlamasıyla sabah saatlerinde gözaltına alındı.

08 Mayıs 2017 Pazartesi 09:34
Eski AK Parti milletvekili FETÖ'den gözaltına alındı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 24. Dönem Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun gözaltına alındı. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarınca yapılan kalkışma teşebbüsü ile anayasal düzeni değiştirmek ve bu terör örgütüne üyelik suçlarından, örgüte yönelik yapılan soruşturma kapsamında, bugün sabah 24. Dönem AK Parti Mersin Milletvekili olarak görev yapan Ahmet Tevfik Uzun gözaltına alındı. Uzun hakkındaki arama ve el koyma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

AHMET TEVFİK UZUN KİMDİR?

Ahmet Tevfik Uzun 1968 Tarsus doğumlu. İstanbul Universitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde il Genel Meclis üyesi olarak atandı. Uzun evli ve 4 çocuk babası.

Haber Tarihi: 08 Mayıs 2017 Pazartesi 09:34

YORUM YAZ

 • cemaleddincemaleddin10 ay önce
  Bu tiplerden daha cok var. Tüm partiler bunlardan temizlenmelidir.
 • VatandaşVatandaş10 ay önce
  Cübbemi giyerim diyenlerin kongrelere davet edilmesi abes bir durum?
 • CİHANGİR SELCUKOSMANLI CİHANGİR SELCUKOSMANLI 10 ay önce
  KimlerBritüslük..Hainlikyaparsayapsın....DÜNYA LİDERİSN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN , bir Çağ kapadı..Yeni bir Çağ Açtı. ALLAH (C.C) in izniyle....İste Bu Mahzuz eder bizi....Ecdadım....Ecdadım....sana 150 yildır ihanet eden İngiliz anahtarları ...yerli Lawrenceler ...Britüsler...Bilerberg Fehmiler....Mütevazi kılıklı;Abd-AB Ne der diye yıllarca kulağı kirişte ; onlardan gelecek talimatla devlet yönetmeyı marifet sayan Siyasetçiker UTANSIN !... utanacak yüzleri varsa ...
 • dürüstdürüst10 ay önce
  Eskisi var da yenileri yok mu?Unutmayalım;DOSTUN DOST A YAPTIĞINI KIRK DÜŞMAN BİR ARAYA GELSE YAPAMAZ:
 • METİNMETİN10 ay önce
  İdris Naim Şahinde vardı. Herkes Fetö ile ilgisini biliyor. Çağlayana Hakan Şükür ile birlikte gidiyordu, Bank Asya ya para yatırın diyordu, başka vukuatı yok herhalde ki gözaltına alınmadı.
 • TeraziTerazi10 ay önce
  Vira Bismillah. Siyasilere de ucu dokundu.
 • habip akgülhabip akgül10 ay önce
  Muhammet Diye bir mebus eskisi özellikle THY personelinin başına bela oluyorduFeto kontejanında dış işleri komisyonu başkan yardımcısı salya sömük saldırıp ağlıyordu akibeni eh merak edecek de değilim yalnız buzaten aşikar örgüt elamanı proftu.H
 • cemaleddincemaleddin10 ay önce
  Karshi tarafa malzeme vermemek icin kendi ayaklarina sikiyorlar. Bay Ahmak`dan ne vatana ne millete ne AKP ye fayda gelir. Bundan ne köy ne Imam olur. Gitsin Baykal ile, Maral ile beraber olsun akp icin daha iyi puan getirirdi. Shener gittide ne oldu. Kül de gelse ne,gitse ne? ne artisi vardir nede eksisi.
 • MehmdMehmd10 ay önce
  Eski değil şuan faal olanlar niye gözaltına alınmıyor
 • yükselyüksel10 ay önce
  Peki! Mevcutlar arasında yok...muş gibi yapalım
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018