Eşcinsel sapkınlık insanlık için bir tehdit

Mübarek Ramazan ayında ‘LGBT’ üyelerinin Taksim’de gerçekleştireceği “Onur yürüyüşü’ne tepkiler çığ gibi büyüyor. Ahlaksız yürüyüşün yasaklanması gerektiğini kaydeden duyarlı Müslüman kadınlar, eşcinselliğin insanoğlu için bir tehdit olduğunu belirterek, Müslümanlar olarak ahlaksızlığın karşısında olduklarını söylediler.

16 Haziran 2016 Perşembe 07:32
Eşcinsel sapkınlık insanlık için bir tehdit

MUHAMMET BİNİCİ / İSTANBUL Ülkemizi karıştırmaya yönelik oluşumlar mübarek Ramazan ayında da boş durmuyor. 20-26 Haziran tarihlerini Onur Haftası olarak lanse eden sapkın hastalıklı kişilerden oluşan LGBT üyelerinin 26 Haziran Pazar günü Taksim’de gerçekleştireceği Onur Yürüyüşü’ne tepkiler artarak devam ediyor. Gazetemize konuşan İHH yönetim kurulu üyesi Gülden Sönmez, “Özellikle Ramazan ayında ‘onur’ yürüyüşü adı altında yapılan propaganda ve yürüyüş ise bu dayatmanın bir gösterişi olarak sunuluyor. Endişe verici boyutlara ulaşan eşcinsellik propagandası medya, sivil toplumculuk, sanat, müzik, siyaset, hukuk her alanda sanki normal bir tercih gibi sunulmaya, özendirilmeye çalışılırken bir yandan da diğer kesime “kabul et, hoşgör” dayatması yapılmaktadır” dedi.

EŞCİNSELLİĞİN KARŞISINDAYIZ

Eşcinselliği ‘toplumsal bozgunculuk’ olarak tanımlayan Sönmez, “Başta medya ve eğitim kurumları dahil olmak üzere “özgürlük” “çağdaşlık” vb. süslü ifadelerle yapılan eşcinsellik propagandası, ifade özgürlüğü değil tam tersine ifade özgürlüğünün sınırlarından biri olmalıdır. Müslümanlar olarak eşcinselliğin yaygınlaştırılma çabalarına, çeşitli yollarla yapılan müstehcen yayın ve reklamlarla, ülke gündemine getirilmek istenen, eşcinsel evlilik, eşcinsel kişilerin evlat edinmesi gibi her türlü hareketin insanoğlu için bir tehdit olduğuna inanıyoruz ve karşısındayız” diye konuştu. 

İSLAM DİNİNE SALDIRIYORLAR

Ramazan ayında yapılması planlanan çirkin yürüyüşe tepki gösteren Bilge Kadın Araştırma Merkezi’nin (BİLKA) Türkiye üzerinde oynanan oyunların ve yürütülen operasyonların hız kesmeden devam ettiği vurguladığı açıklamasında, “Algı yönetimi yapılarak “onur” sıfatı ekleyip bu ahlaksızlığa itibar kazandırılmak isteniyor. Bu algı operasyonları sonucunda olmayan bir durum bireyler ve toplum nezdinde sanki varmış gibi ortaya konulmaktadır. Mezkûr hafta eylemleri ve yürüyüşte, her zaman yaptıkları gibi, İslam dinine saldırılmakta, inancımız ile alay edilmekte hatta hakaret edilmektedir. İnancına sahip çıkanlar ise homofobi, bifobi, transfobi… olarak etiketlenip hedef haline getirilmektedir. Etiketledikleri kişi ve kuruluşların bir kısmını da tertip ettikleri “sözde” ödül törenleri ilan edip açık hedef haline getirmektedirler” açıklamaları yer aldı.

GENÇLERE EŞCİNSEL ROL MODELLER SUNULUYOR

Medya yoluyla eşcinselliğin pompalandığı vurgulanan açıklamada, “Eşcinsellik medya, film, dizi, reklam, müzik sektörleri aracılığıyla sürekli pompalanarak gençlere eşcinsel rol modeller sunulmaktadır. Gençliğimiz büyük bir tehdit altındadır. Birtakım oluşumlarla eşcinsellik liselere kadar indirilmek istenmektedir. BİLKA olarak her zamanki sorumluluk anlayışı içerisinde, ocağımızı söndürmeye yönelik, eşcinsel haftası ve yürüyüşü ile benzeri faaliyetlere engel olunması için yetkili makamları görevlerini yapmaya davet ediyor, cesaretle gereken adımları atmalarını bekliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2016 Perşembe 07:32

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mart 2019