THY - TR Çıkışlı DAB

Erol Erdal Alkan skandalında flaş gelişme

A Milli Takım'a çağrılan Erol Erdal Alkan hakkındaki tartışmalar devam ediyor.

15 Kasım 2017 Çarşamba 13:04
Erol Erdal Alkan skandalında flaş gelişme

Rumen teknik adam, “Altyapı antrenörlerimiz bana 4 futbolcu önerdi. Ben de bu futbolcuların maçlarını scout sistemi ile ekrandan izledim. Aralarından en çok Erol’u beğendim” dedi! Gazete Habertürk'ten Atilla Türker'in haberine göre A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu’nun, Erol Erdal Alkan’ı seyretmek için Hollanda’ya gitmediği, ekrandan izleyerek kadroya çağırdığı ortaya çıktı.

Arnavutluk maçı sonrası “Erol’un Dordrecht maçını izledim” şeklinde konuştuğu için Hollanda’ya gittiği algısı oluşan Lucescu, dün federasyon yetkilileriyle yaptığı görüşmede, “Altyapı antrenörlerimiz bana 4 futbolcu önerdi."  "Ben de bu futbolcuların maçlarını scout sistemi ile ekrandan izledim. Aralarından en çok Erol’u beğendim” dedi.

"FAYDALI OLUR DİYE ALDIM"

Lucescu ayrıca, “Ben hiçbir zaman ‘Hollanda’ya gittim’ demedim. Federasyon bünyesinde bulunan teknik adamlarla yaptığım görüşmeler neticesinde bana bazı isimler önerildi.
A Milli Takımımız’a yeni isimler kazandırmak istediğim için bu genç oyuncuları izleme gereği duydum. Scout sistemiyle izledim. Erol’un çok iyi bir fiziği bulunuyor. Yarınlarda bize çok faydalı olabilir. Bu bakımdan kadroya aldım” şeklinde konuştu.

"BU FUTBOLCU MİLLİ TAKIM'DA OYNAYAMAZ"

Arnavutluk maçı önesi bir televizyon kanalına görüşlerini açıklayan ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Erol Alkan ile ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Dilmen, “Milli maç öncesi teknik heyetten bir kişi ile görüştüm. Erol’un Arnavutluk maçında oynayıp oynamayacağını sordum. Bu antrenör arkadaşımız da bana, ‘Erol’u beğenmedik. Bu futbolcu Milli Takım’da oynayamaz’ dedi” ifadelerini kullandı.

EROL A'DAN Z'YE ARAŞTIRILIYOR!

A Milli Takım’a çağrılması “skandal” olarak nitelendirilen Erol Erdal Alkan için Futbol Federasyonu geniş çaplı bir inceleme başlattı. Her türlü şaibeyi ortadan kaldırabilmek için kolları sıvayan federasyon yetkilileri, Erol’un bugüne kadar yaptığı tüm transferleri ve menajerleri mercek altına alacak. Erol’un hangi takımlara hangi menajerler aracılığıyla gittiği belirlenecek. Gerek duyulduğu takdirde ilgili kulüp yöneticileri ve teknik adamlarla da görüşülecek. Federasyon, her türlü soru işaretini ortadan kaldırabilmek için A’dan Z’ye bir araştırma içine girecek. Sonuçta kusurlu bulunan kişilerle yollar ayrılacak.

BİR GECEDE MENAJERİ DEĞİŞTİ!

Erol Erdal Alkan’ın menajeri olarak önceki güne kadar MEC Management şirketi gözüküyordu. Bu şirketin ortakları arasında da resmi kayıtlarda Metin Korkmaz ile Özkan Doğan’ın adı bulunuyor.  Fakat ortaya çıkan büyük skandalın ardından çok ilginç bir gelişme yaşandı. Arnavutluk’la oynanan maç öncesi bu oyuncunun profilinden MEC Management şirketinin adı silindi, yerine Sport Essentials BV’nin adı yazıldı. Ortaya çıkan olumsuz tablo doğrultusunda birdenbire böyle bir değişikliğe gidildiği öğrenildi. Bu arada Sport Essentials BV şirketine kayıtlı olarak sadece 3 futbolcunun adı bulunuyor.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 13:04

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    16 Ekim 2018