Ermenistan, Azerbaycan'da terör örgütü PKK'ya üs kurmuş!

Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, İran’ın başkenti Tahran’da DEAŞ terör örgütünün gerçekleştirdiği terör saldırısında keşif ve sızmalarında Ermenistan devlet yetkililerinin işgal ettiği Karabağ’a yerleştirdiği PKK’nın İran’da pasifleşen terör gurubu PJAK terör örgütü militanlarının yardımcı olduğunu söyledi.

18 Haziran 2017 Pazar 13:22
Ermenistan, Azerbaycan'da terör örgütü PKK'ya üs kurmuş!

Suriye Rakka’da PYD-YPG terör örgütü ile DEAŞ'ı bölgede anlaştıran ABD’nin ve Avrupa’nın İran’ı hedef seçen ama bir türlü terör eylemi yapacak destek ve ortamı bulamayan DEAŞ'a bölgede desteklediği, terör örgütlerinden destek aldırarak gerçekleştirdiğini iddia eden Asimder Genel Başkanı Gülbey, “DEAŞ terör örgütünün destek ve elaman kazanamadığı nadir ülkelerden biri olan İran’ın tamda kalbinde terör eylemi yapıyor. Terör örgütü uzmanları bilir bir terör eylemi yapabilmek için eylem yapacağınız bölgede yaşayan veya bölgeyi bilen biri olmadıkça yapamazsınız. Yıllarca İran topraklarında terör eylemleri yapan PKK’nın İran kolu olan PJAK terör örgütü bu patlamalarda destek olmuş keşif ve sınırdan sızmalarına destek vermiştir. İran’ın Ortadoğu ve Asya ülkelerindeki mezhep diaspora çalışmalarından rahatsız olan ABD ve Avrupa İran’a mesaj vermek adına Ermenistan’ın terör yuvasına çevirdiği ve işgal ettiği Karabağ’daki PKK’dan destek vermeleri konusunda uzlaştırdı. PKK’nın İran’da ki kolu PJAK terör örgütü İran topraklarını terk ederek Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan toprağı olan Karabağ’a yerleşti. PJAK terör örgütündeki bin 750 militan Karabağ bölgesine çekildiler. Karabağ’da 12 eğitim kampları bulunan PJAK terör örgütü İran’la ne kadar terk etme anlaşması yapsa da bölgeyi boş bırakmıyorlar. Bölgedeki tüm gelişmeleri takip eden ve rutin keşiflerini yapmaya devam ettiğini PKK’ya yakın ve İran’da yaşayan kaynaklarımızdan bilgi almaktayız. PKK ve PJAK terör örgütü üyelerinin Karabağ bölgesinden sosyal paylaşım sitelerinde paylaştıkları fotoğraflarda da görmekteyiz. Ermenistan devlet yetkilileri ne kadar inkar etseler de işgal ettikleri Karabağ’ı Filistin’deki bekaa vadisine çevirmişler. Bölgedeki tüm terör örgütlerinin eğitimleri için kamp açtırmışlar. Bu tehlikeye karşı İran, Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye dikkat etmeli ve bu tehlikeyi büyümeden yok etmek için müdahale etmeliler veya Ermenistan devlet yetkililerini uyarmalılardır” dedi

Haber Tarihi: 18 Haziran 2017 Pazar 13:22
 • Ibrahim akIbrahim ak2 ay önce
  bu ne bicim başlık insanin aklina kirk turlu sey geliyo duzeltin bence
 • Hy-hyHy-hy2 ay önce
  Adamlar T.C ile 50 yıldır savaşıyorlar.
 • can azerbaycancan azerbaycan2 ay önce
  İlla tarih mi öğretelim... Karabağ, Azerbaycan'indir....Ermeni işgali var...
 • yukoyuko2 ay önce
  Karabağ Azerbaycan'ızdırap.Ermeni işgali sürüyor...
 • cccihadddcccihaddd2 ay önce
  PKK nin Ermeni örgütü asalanin devamı olduğunun belgesidir bu. Daha ötesi yok ki. Bunu kabul etmeyenlerde Ermeni'dir.
 • HakanHakan2 ay önce
  Azerbaycan Candır!!!
 • sevdinsevdin2 ay önce
  Siz rüya görüyorsunuz eğer doğru olsa Türkiye kandil gibi Ermenistanı bombalansın ama sadece kandili ve suryeye bombaliyorlar Ermenistana ses yok. Neden?...
 • başlıkbaşlık2 ay önce
  başlık biraz ofsayd
 • Hepkahraman TürkmilletiHepkahraman Türkmilleti2 ay önce
  İvedik doğru sahne sergilemişti mesebinden meşrefi farklı vize uygulayan birileri bunlar.azerilerdense Pakistan bizim dostumuzdur.
 • OğuzsoyluOğuzsoylu2 ay önce
  zaten pkk =Ermenistan, pkk terörist liderleri Ermeni kullanılan teröristler de maalesef kürt gençleri. Gerçekte bir Kürt devleti kurulmayacak Kürtler kullanılarak doğuda Ermeni, Güney Doğu da büyük İsrail devleti kurulmak isteniyor İNŞAALLAH kürt kardeşlerimiz uyanır da şerre hizmet etmezler.
Daha fazla yorum göster (1/10)