Erdoğan'ın 'konuşturmayacağız' dediği belediye başkanı konuştu: Ben de o zaman...

Erdoğan'ın '18 Mart'ta, Çanakkale törenlerinde konuşturtmayacaksınız' dediği Çanakkale Belediye Başkanı'ndan açıklama geldi.

13 Ekim 2017 Cuma 19:11
Erdoğan'ın 'konuşturmayacağız' dediği belediye başkanı konuştu: Ben de o zaman...

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Çanakkale Belediye Meclisi toplantısında AK Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu, CHP'nin delege seçimlerini gündeme getirmişti. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da bunun bir siyasi partinin iç meselesi olduğunu, konunun tartışılacağı platformun Belediye Meclisi olmadığını söylemişti. Bu sırada arka sıralardaki bir AK Partili meclis üyesinin de tartışmaya müdahil olması üzerine mikrofonu kapattırmış, bağırarak tepki göstermişti.

Erdoğan: Talimat verdim o başkan konuşmayacak

''STATTA KONUŞTURULMAZSAM WEB SİTESİNDEN KONUŞURUM''

CHP'li Gökhan, şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanımızı herhalde yine eksik bilgilendirdiler muhtemelen. Çünkü eğer videoyu izleme fırsatı bulmuş olsaydı, şu görülecekti: Ben AK Parti Grup Başkanvekili'nin konuşmasına engel olmadım, onu susturmadım. Sadece rica ettim. Bir siyasi partinin iç işini burada gündeme getirmesinin uygun olmadığını üç kez söyledim. En sonda da 'lütfen mikrofonu kapatın' diye talimat verdim. O da sustu zaten. Ben o olaya ilişkin görüntülerin videosunu belediyenin web sitesine koydum. Türkiye'deki tüm yurttaşlarımız bunu izleyebilir. Dolayısıyla bir yanlış bilgilendirme olduğunu var sayıyorum. 18 Mart törenlerinde konuşturulmama konusunda gelince, bu bir devlet törenidir. Tabii takdir onların. Konuşturmayabilirler. Ama zaten iki senedir konuşturmamaya çalışıyorlardı. Bu dışarıdan getirdikleri ve Çanakkalelilerin olmadığı bir ortamda, devamlı ıslıklayarak, yuhalayarak bir biçimde yüksek sesle beni taciz ederek, benim konuşmamı kesmeye çalışıyorlardı. Ama ben konuşuyordum, bütün o engellemeye rağmen. Bu sene stada sokmazlar. Takdir Çanakkale halkınındır. Kendileri bilir. Biz konuşturulmadığımız noktada, Çanakkale halkıyla beraber akşam fener alayında 18 Mart kutlamalarını yapıyoruz. Konserimizi yapıyoruz. Ben de o zaman web sitesinde bir konuşma yaparak, 18 Mart'la ilgili duygularımızı ve düşüncelerimizi Çanakkale Belediyesi web sitesinden bütün dünyaya duyurma fırsatı bulurum. İlle de statta konuşacağım diye bir kaide yok. Statta konuşturulmazsam, web sitesinden konuşurum. Bu devletin takdiridir."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Bugün AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuyu gündeme getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Orada bizim Meclis üyemize konuşması esnasında, bir bayan, bayan... Hani bunlar kadın hakları savunucusuydu, hani bunların kadınlara saygısı vardı ve seçilmiş bir Belediye Meclis üyesine 'sesini kes', 'çık', 'konuşma', sen bunu nasıl dersin. Sen bunu mu yaptın, 18 Mart geliyor. Bak şimdiden ben de talimatı verdim, bu Belediye Başkanını 18 Mart'ta, Çanakkale törenlerinde konuşturtmayacaksınız. Çünkü oradaki düzenlemenin faili hükümettir, validir. Dolayısıyla onun orada konuşma hakkı bir lütuftur. Dolayısıyla bu, seçilmişler için de böyle bir adımı attı, seçilmişe saygısızlık yaptı. Bunun hesabını verecek. Öyle havaalanına gelip bizi karşılayacak. Gelme karşılama bizi. Önce demokrasi terbiyesini bilmen lazım. Kalkıp da bir hanımefendiye sen bu şekilde saygısızlık yaparsan, onun sözünü kesersen, onu salondan kovarsan, kusura bakma biz de sizi kovulması gereken yerden kovarız. 15 Temmuz'da şehitlerimize, güvenlik güçlerimize, hakim ve savcılarımıza dil uzatan milletvekillerine, ezan ve Kur'an başta olmak üzere değerlerimize dil uzatan partilisine, velhasıl milletin bizatihi kendisine saldıran hiç kimseye toz kondurmayan bu zatın ana muhalefetin başında bulunması, ülkemizin en büyük talihsizliğidir. Ne oldu? Belediye Başkanı için bir söz söyledi mi? Bir gün, iki gün, üç gün bekledim, baktım ki ses çıkmıyor, dedim ben hafta sonuna bu işi bırakayım. Men dakka dukka. Kim bir kötülük yaparsa, 'dak' ederse, ona da 'duk' edilir. Sessiz kalamayız. Bir yanağa vuracaksın, ondan sonra öbür yanağı da uzat ona da vur. Bizde böyle bir kültür yok. Vurdun, bedelini ödeyeceksin."

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 19:11
 • VatandasVatandas3 gün önce
  İçınde sevgi olan insan düşmanını bile nefretle kovmaz hakâret etmez.Chp zihniyeti; Sevmeyi hiç bilmediki. İçindeki canavarı çıkarmayi muhalefet yapıyoruz zannettiler.
 • Adil SeverAdil Sever3 gün önce
  Belediye başkanı videolarda ben demedim, yapmadım diyor. Hayret, tüm milletin gördüğünü nasılda inkar ediyor. Bu adamlar nasıl Çanakkale'li oluyor. Bu belediye başkanı adil değil, yaptıkları hoş değil, eğer akpartili başkan yapsaydı şimdi bu chp ve kadın hakları savunucuları ortalığı karıştırırdı.
 • 145314533 gün önce
  Hep seçim kazandı diye pilav dağıtan bu değilmiydi
 • RasimRasim3 gün önce
  yaşına ve kendine saygılar dayı, Allah daha uzun hayırlı ömür versin. bakalım ben o yaşta nolacam. hayırdır İnşaallah. yaşını okuyunca ölüm, hak, batıl, cennet, cehennem, toprak aklıma geldide. iyi oldu be, formatladım
 • MM3 gün önce
  Bunun kibi chp liler ebu cehilin dorunlari bunlara nasil oy veriyorlar anlamakda zorlaniyorum.
 • CezaCeza3 gün önce
  Capsiz mahlukat,senin nasil igrenc bir tavirla konustugunu herkes gordu.senden olsa olsa kapi mandali olur ama oda bozuk olur senin karakterin gibi....
 • fatihfatih3 gün önce
  hdp barajıaştığındaşükürpilavı dağıtan bu değilmiydi ,,,,
 • KarahanKarahan3 gün önce
  Ey Çanakkale siz nasıl iseniz öyle belediye başkanınız olur. Şehitlerimize layık seçimler yapma zamanın geldi ve geçiyor.
 • NedimNedim3 gün önce
  Çanakkale lilere yaşıyorum,bu zındık, i nasıl başkan yapmış lat.
 • DirilisDirilis3 gün önce
  Canakkale tüm Türkiyenindir zaferde ayni sadece canakkalelilerin degil
Daha fazla yorum göster (1/10)