Erdoğan'dan müthiş nükleer hamlesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan - Çin Devlet Başkanı Şi görüşmesinde, Türkiye'de üçüncü nükleer santral inşası için sürecin hızlandırılması konusunda mutabık kalındı.

13 Mayıs 2017 Cumartesi 18:43
Erdoğan'dan müthiş nükleer hamlesi!

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarınca, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumu'na katılmak üzere geldiği Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile yaptığı görüşmeye ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, son dönemde dördüncü kez bir araya gelen Erdoğan ve Şi'nin görüşmesinde, ağırlıklı olarak ekonomik ilişkiler ele alındı.

Zirvede, Türkiye'de üçüncü nükleer santralin yapımı konusu da ele alındı. Bu sürecin hızlandırılması için tekrar irade beyan edildi. Ayrıca müzakere sürecinin hızlandırılmasında da mutabık kalındı.

Daha önce kurulan e-ticaret platformunun başarılı bir şekilde büyüdüğünün altı çizilen görüşmede, liman işletmeciliği ve gemi yapımı konularında iş birliğinin artırılmasının gereği ifade edildi. İthalat-ihracat dengesi, yatırım ve bankacılık konularının da ele alındığı zirvede, bu alanlarda daha fazla iş birliği yapılması yönünde de irade beyan edildi.

 

Haber Tarihi: 13 Mayıs 2017 Cumartesi 18:43

YORUM YAZ

 • MahirMahir10 ay önce
  Budistlerle niye anlaşıyoruz? Bu işi bence Arap dünyasıyla anlaşarak yapabilirdik.
 • arapmılmışarapmılmış10 ay önce
  Araplardan ne zaman fayda gördükli,onlar kendi içinde bizim 15/20 sene önceki cuntacı mücadelesi vermeliler
 • osman özkanosman özkan10 ay önce
  bu nükler enerji meselesi çok önemli ve hassas bir konu nükler enerji konusunda üretim kapasitesi bulunan her ülkeyle yeni bir santral anlaşması için çalışmaya başlanmalı nükler enerji santralları ona kadar çikartılmalı bu konuda çok ince siyaset ve kararlılık gerekiyor.cenabı hak uzun adamınyar ve yardımcısı olsun
 • AkınAkın10 ay önce
  Araplar da nükleer teknoloji yok.
 • AhmetAhmet10 ay önce
  ABD Nükleer Reaktör Sayısı 104 Kanada Nükleer Reaktör Sayısı 18 Japonya Nükleer Reaktör Sayısı 55 Fransa Nükleer Reaktör Sayısı 59 TürkiyeNükleer Reaktör ?
 • YenerYener10 ay önce
  arabı budisti yok bunun biran önce hızla kıtalar arası nükleer füzelere ulaşmamız lazım.
 • ksl2ksl210 ay önce
  müttüş zamlar asagari ücretliler olarak sürünmeye devam 100 tl zam ver ardından 2 hafta sonra piyasadaki herşeye zam cebimizden 300 tl alın bu böyle devam ettmez bizi yönetenler düzeltin bu durumu sene başında asgari ücrete zam yapıyorsunuz 1 hafta sonra o verdğiniz zammı misliyle cebimizden alıyorsunuz
 • mustafaoglumustafaoglu10 ay önce
  Hadisi serifin mucibince "ilim cindeysede gidip alacaksin...

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018