Erdoğan'dan işadamına: Benimle pazarlık yapma

Cumhhurbaşkanı Erdoğan, TOBB Ekonomi Şûrası'nda Deniz Ticaret Odası Başkanı Kalkavan'ın istihdam için vergi kolaylığı isteğini eleştirdi.

09 Şubat 2017 Perşembe 08:05
Erdoğan'dan işadamına: Benimle pazarlık yapma

Önceki gün düzenlenen TOBB Ekonomi Şûrası'na, Erdoğan’ın istihdam konusundaki seferberlik çağrısı damga vururken, söz alan işadamları da bu çağrıya olumlu yanıt verdi.

"BENİMLE PAZARLIK YAPMA"

Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, sektöre yönelik sorunları dile getirerek taleplerinin yerine gelmesi halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 5’lik istihdam çağrısına karşılık yüzde 25 istihdam sağlayabileceklerini söyledi. Bu sözlere sert tepki gösteren Erdoğan, “Benimle pazarlık etme” diye çıkıştı.

Erdoğan, denizcilik sektörüne geçmişte verilen ÖTV’siz yakıt desteklerini anımsatarak bu dönemde yapılan çağrının pazarlık konusu edilmemesini istedi.

MERA TESİSLERİNDE OT BEDELİ KALKIYOR

Ayrıca işadamları, mera tahsisleri için ödenen ot bedelinin de kaldırılmasını istedi. Bunun üzerine Maliye Bakanı Naci Ağbal, topu Tarım Bakanı Faruk Çelik’e attı. Çelik’in olumlu bakması üzerine Ağbal da “Kaldırdım gitti” dedi. Canikli, iş dünyasından da fedakârlık yaparak elini taşın altına koymasını istedi.


HaberTurk
Haber Tarihi: 09 Şubat 2017 Perşembe 08:05

YORUM YAZ

  • sukrusukru1 yıl önce
    Hangi iş adamı 10 kişinin yapacağı iş için 11 kişi alayımda istihdam olsun derki.Onlar her zaman 10 kişinin yapacağı işi 5 kişiye yaptırma gayreti içindedir.Üstelik işsiz sayısının fazla olmasıda onların işine gelir.Rekabet nedeniyle işçi ücretleri düştükçe düşer.Böylece deveyi hamuduyla götürdükleri gibi onlardan fazla ağlayanda olmaz.Hatta gelir adaletsizliğinden yakınıp işçilerini tazminatsız işten atan holding patronlarımız bile mevcuttur.
  • ANAN1 yıl önce
    sermaye , Türkiyeyi istismar ediyor. sermaye yeteneksiz, aşşağılık. bi iş yapacağı zaman Avanta istiyor. ha bire devletten avanta alma peşinde. Dünya piyasasına çıkınca fısssssss. Türk İş Dünyasının; dünyada ismi cismi yok. markası yok. tanıyan yok. becerisi yok. rekabeti yok. Kossskoca asya ya bakın, marketlere bakın, matkette bir tek Türk Ürünü yok. Afrikaya bak markete bak, bir tane Türk markası yok. amerikada yok avrupada yok. EEEE ÖZEL SEKTÖR ÇOK BAŞARILI MI DİYECEZ. kesssinlikle başarısız verimsiz ve asalak. o anlı şanşı Holdingler ASALAK PARAZİT. hepsinin öldürülmesi lazım.
  • 1231231 yıl önce
    Is adamlari % 1000 kar edemesse zarar etmis oluyorlar ...

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018