Erdoğan'dan idam açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Müftülük Meydanı'nda toplu açılış töreninde konuşuyor.

17 Şubat 2017 Cuma 16:24
Erdoğan'dan idam açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Müftülük Meydanı'nda toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"İDAMI ONAYLAMAK BOYNUMUN BORCU"

"Bugün burada 569 milyon; yani 569 trilyon lira bedeli olan eserlerin resmi açılışını yapıyoruz, hayırlı olsun. Kahramanmaraş'a hayırlı olsun. (İdam sloganları üzerine) Şimdi hedef ilk etapta 16 Nisan'da evet oylarını halletmek. Bunun arkasından parlamentoda inanıyorum ki, bu konu gündeme gelecektir. Ve parlamentodan bunun geçeceğine de inanıyorum. Parlamentodan geçmesi halinde bana geldiğinde ben onu onaylarım. Çünkü bunu onaylamak boynumun borcudur. Şehitlere, Allah'a bunun hesabını veremem. Çünkü bir katili affetmek devletin yetkisinde değildir. Onu ancak affederse onun varisleri affeder. Hans ne derse desin, Corç ne derse desin, Ahmet ne diyor, Ayşe ne diyor, Mehmet ne diyor, Allah ne diyor beni o ilgilendirir."

Haber Tarihi: 17 Şubat 2017 Cuma 16:24

YORUM YAZ

 • hercaihercai1 yıl önce
  Onay onay onay, mecliste idamin telafuzu bile gecmiyor.
 • TAYFUN DEMİRTUĞTAYFUN DEMİRTUĞ1 yıl önce
  REİS SANA CAN FEDA,BAŞ FEDA.İDAM GELSİN Kİ MAZLUMUN AHI YERDE KALMASIN,KAFİRİN ZALİMİN GÖZÜ KORKUP HAİNLİK YAPAMASIN.NEFESİNİ İSTEDİĞİ YERDEN ALSIN.
 • ihyaihya1 yıl önce
  15 yıldır erdogan ile bahçelinin arasını açan danışmanlar sorgulanmalı.
 • vahdetvahdet1 yıl önce
  Allah razı olsun. islam da onu diyor. varisi ister kısas ister ister fidye isterse karşılıksız affeder. burada devlete söz düşmez.devletin yetkisi mazlumu zalimden korumak ilahi adaleti tesis etmektir.
 • HasanHasan1 yıl önce
  Bu aldatmacanın bir an önce bitmesi gerek sayın cumhurbaşkanım eğer samimiseniz KHK ile bu konu yal olmaz mı parti içinden istemeyenler mi var mecliste hiç gündeme gelmiyor yada idam bu referandum ile yapılacak değişikliklere dahil edilemezmiydi?
 • Yiğit Yiğit 1 yıl önce
  Senin Allahına kurban reis.
 • Yeter Yeter 1 yıl önce
  Ne acilisi yapti yine. Fabrikami???Bos laflar bos. Millete yanlis bilgiler vermekte Bir numara. Evet istiyor. Dis borclardan bahsetmiyor. Milletin borclarindan bahsetmiyor. Iflaslardan bahsetmiyor. Tarimdan bahsetmiyor. Yaptigi 2 körüden bahsediyor??Sanki millet gecebiliyor. Yaziklar olsun. Toplananlarda cocuklar Ne derse. 
 • helal olsunhelal olsun1 yıl önce
  Yürü be
 • KmlKml1 yıl önce
  Darbe girişimi olalı 9 ay oldu reis...hukumetin aldığı ilk karar dolmusçuya ötv siz minibüs.... !!!
 • TürkTürk1 yıl önce
  "....Üzerinealdığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim.”Yemin ne oldu umreden yeni dönmüştün !
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü