THY - İmaj

Erdoğan'dan flaş çağrı: İşi bitmiş adamları almayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında futbolda tartışılan yabancı futbolcu serbestliğiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

15 Eylül 2017 Cuma 22:05
Erdoğan'dan flaş çağrı: İşi bitmiş adamları almayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son günlerin en çok tartışılan konularından biri olan yabancı futbolcu serbestliğiyle ilgili "Bunu tabii aslında kulüplerimizle konuşarak bir yere vardırmamız lazım. Özellikle futbolda yabancı oyuncu sayısının aşırı oluşu bize bazı dezavantajlar getiriyor. En önemli dezavantajı Milli Takım'a yansıması.
Milli Takım'a yansımada oyun noktasındaki performansı az olduğu için yerli futbolcularımızın Milli Takım'a gidişte de bir defa o sayıyı, gücü yakalayamıyoruz.

'Şu anda kulüplerimiz hiç mi yabancı oynatmasın?' Hayır, oynatsın ama bu kadar fazla değil. Sayı 6'ya, 7'ye çıktığı zaman bu durumda hakikaten neredeyse sahada yerli futbolcu yok. Bunu doğru bulmuyorum. Belli bir sayıda tutulabilir, o da hem tribünlere farklı bir heyecan getirebilir hem de yerli futbolcularımız arasında rekabete vesile olabilir ama işi bitmiş futbolcuları almanın da doğru olduğuna inanmıyorum." dedi.

 

Haber Tarihi: 15 Eylül 2017 Cuma 22:05

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü