Erdoğan'dan Brüksel Belediye Başkanı'na sert tepki!

Çin ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel Belediye Başkanı'nın açıklamalarına cevap verdi.

12 Mayıs 2017 Cuma 20:33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu.

Belçika'nın başkenti Brüksel'in Belediye Başkanı, 24-25 Mayıs'ta burada yapılacak NATO Zirvesi'ne katılmayı planlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili açıklamasında, "Brüksel topraklarında Erdoğan'a destek mahiyetindeki hiçbir eyleme ve toplanmaya izin verilmeyecek" şeklinde açıklamada bulunmuştu.

"ZİRVEYE GİDİYORUM, ZIRVAYA DEĞİL"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Erdoğan yandaşlarının gösteri yapmasına izin vermeyeceğiz" diyen belediye başkanına, "Brüksel belediye başkanı kendi işine baksın. Brüksel sokaklarını nasıl temizleyeceğini düşünsün. Bu konuda Belçika'nın NATO temsilcileri konuşsun. Ben NATO'daki yapılacak bir zirveye katılacağım. Ha Belçikalı yetkililerin gücü yetiyorsa beni zirveye almasınlar. Ben zirveye gidiyorum, zırvaya değil. NATO ne için var? Bunları konuşacağız. NATO terörle mücadelede yer almayacaksa neden var?" şeklinde cevap verdi.

Haber Tarihi: 12 Mayıs 2017 Cuma 20:33

YORUM YAZ

 • alattinkılıç gurun . . alattinkılıç gurun . . 11 ay önce
  gidip konuşursozlerinıagizlarinatıkarancakAvrupalılarıbilirsinizdinlerfakat kursaklarındadüğümlenirsancı tutar onları ehsonra kurtuluşu çareyi terör örgütlerinde bulurlar hasuda varkibunların kursaklarıcerrahlar temizleyemez zehirlitırtıl yiyen tavuklarıhortumları çok ameliyat ettimhorozlar sevimliama bu adamlar Türkiye'ye karsi kursağında yılan taşıyor
 • ErsanErsan11 ay önce
  Bu laflara artik inanmiyorum. hani 16 nisandan sonra hollanda ve almanya gorecekti ne oldu
 • hayathayat11 ay önce
  HElal olsun başkanimiza Allah onu basimizdan eksik etmesin gucune guc versin aminn
 • veli yurekliveli yurekli11 ay önce
  Ağzina sağlik reis.Arkandayiz.
 • muhammed mustafamuhammed mustafa11 ay önce
  oradan da kapıdan döndürsünler de iyice rezil olalım hadi bakalım "ZİRVEYE GİDİYORUM, ZIRVAYA DEĞİL" denilirse hollandandan döndürülenler zırvalamaya gitmişti anlamı çıkartırlar şimdi hadi bakalım.
 • MutasimMutasim11 ay önce
  Yürü be baskan
 • HarunHarun11 ay önce
  Koçumsun benim.Bu ilk defa duruşu olan bir başkana sahip.Bütün hatalarına rağmen seni seviyorum reis.Allah yardımcın olsun
 • tamaxtamax11 ay önce
  Hazım söyle cevap vererek gıcı kırık basit bir belediye başkanını onure etmesin.valla ne diyim beyim.kasımpaşa ekmeği adamı taş ediyor.
 • yemezleryemezler11 ay önce
  Adam almam dememiski Belediye sinirlari icerisinde destek mahiyetindeki hibir toplantiya ve eyleme izin vermem diyor ve bunu yapar hicbirseyde yapamazssin. Ama bu sekilde cevap vererek kendi kitlesini yine sicak tutmayi basardi o ayri mesele.
 • EsenEsen11 ay önce
  Agzina saglik
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü