Erdoğan'dan Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesi açıklaması

Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesindeki saldırıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim dinimiz cenazeye saygısızlığı kabul etmez" dedi.

15 Eylül 2017 Cuma 21:03
Erdoğan'dan Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesi açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel bir televizyon kanalının canlı yayınında soruları yanıtladı.

Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde gerçekleştirilen provokatif saldırıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Bizim dinimiz cenazeye saygısızlığı kabul etmez, hayatını kaybeden bir annedir. Yapılan yanlıştır, adli süreç başlatılmıştır" dedi.

Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

Ben süreci yakından takip ettim. Oraya gelenler arasında alkollü olanların olduğu da söylendi bana. Çok yanlış bir yaklaşım tarzı. Bizim dinimizde değerlerimizde siz kalkıp da defnedelien bir insanın mezarına yönelik seversin sevmezsin böyle bir müdahale tarzı yoktur.

Bu bir annedir ve evladı da cezaevinden yasal olarak iznini almış annesinin defin merasimine gelmiştir. Konuyu İçişleri Bakanım bana ilettiğinde ben de kendisine şunu söyledim Bu zaten bizim değerlerimizde böyle bir şey yok. Böyle bir şeye hakları da yok. Bence siz mevtanın sahiplerine şunu teklif etseniz.

Biz kendilerine uçak tahsis edelim memleketlerine gönderelim kendi topraklarında defnetsinler bu arada beni tekrar Süleyman Bey aradı 3 yer düşünüyorlar dedi. Elazığ, Tunceli, Mersin ben de dedim ki memleketi neresi ise onu teklif et dedim. Tunceli olduğunu söyledi. Kendileri de uçakla değil otobüsle gideceklerini söylemişler. Ben de o zaman tüm güvenlik tedbirlerini alın dedim.

Haber Tarihi: 15 Eylül 2017 Cuma 21:03

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü