Erdoğan'dan Almanya'ya: Ben istersem gelirim, dünyayı ayağa kaldırırım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da Tokatlılar gecesinde yaptığı konuşmada, Almanya'ya yüklendi.

05 Mart 2017 Pazar 21:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Suriye'den ülkemize saldıran, Gaziantep'te, Ankara'da, İstanbul'da masum insanları kanına giren DEAŞ'lı canileri sınır bölgelerimizden tamamen temizledik.

"TÜRKİYE TARİHİNDE BÖYLE BİR ALÇAKLIK YAŞANMADI"

15 Temmuz gecesi 249 vatan evladını şehit eden, 2 bin 193 insanımızı yaralayan FETÖ'cü hainlere de aynı şekilde döktükleri kanın hesabını hukuk içinde soruyoruz. İşte şimdi davalar görülmeye başlandı. İfadeler, itiraflar ortaya çıkan yeni görüntüler, ihanetin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gösteriyor. Kendi silah arkadaşlarını nasıl katlettiklerini, ekmeğini yedikleri bu millete nasıl silah sıktıklarını sizler de görüyorsunuz.

"TÜRKİYE'NİN SON YILLARDA VERDİĞİ EN ZOR VE EN HAYATİ MÜCADELE"

Türkiye tarihinde böyle bir alçaklık yaşanmadı. Bu topraklar, kendi sapkın inançları için bu derece gözü dönen, bu kadar çukurlaşan bir örgüte şahit olmadı.

Burada şunu bir kez daha iyi ifade etmek istiyorum FETÖ ile mücadele Türkiye Cumhuriyeti Devletinin son yıllarda verdiği en zor, en çetin ve en hayati mücadeledir.

"İDAM KARARI MECLİS'TEN ÇIKARSA BEN ONAYLARIM"

Kardeşlerim 16 Nisan... Hemen ardından parlamentoda, çünkü bu biliyorsunuz anayasa değişikliği gerektiren bir konu ve bu Meclis'te görüşülüp Meclis'ten idam kararı çıktığı anda, bunu ben onaylarım, bunu onaylarım. Kardeşlerim, 'George ne der, Hans ne der, Katherina ne der?' beni o ilgilendirmez. 'Ahmet ne der, Mehmet ne der, Ayşe, Fatma ne der, Rabbim ne der?' beni o ilgilendirir.

"REJİM DEĞİŞİKLİĞİ DEĞİL, SİSTEMDE BİR REFORM"

16 Nisan çok önemli. 16 Nisan bir reform. Yönetimde, sistemde bir reform. Yoksa rejim değişikliği diye bir şey söz konusu değil.

"BEN İSTERSEM GELİRİM, DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIRIM"

Ben buradan Alman yönetimine sesleniyorum, demokrasiye inanan dünyaya sesleniyorum; eğer özgürlük mücadelesi yapıyorsak, eğer düşünce özgürlüğünden rahatsız değilsek, eğer demokrasiye inanıyorsak, bizim önümüzü kimse kesemez. Bu böyle bilinmelidir.

Ben Nazizmin, Almanya'da bittiğini zannediyordum. Meğerse hala devam ediyormuş. Hala devam ediyormuş açık ortada.

Eğer demokrasiye inanıyorsan, benim Bakanım, hem Bakanınla görüşecek hem de orada bir salon toplantısı yapacak. Niye rahatsız oluyorsun? Bir başka Bakanım aynı şekilde. Şimdi baktık ki Hollanda da aynı şekilde bir açıklama yapmış. Vah zavallı vah. Bunlar kendi iradeleriyle hareket etmiyorlar.

Kardeşlerim, şimdi zannediyorlar ki Tayyip Erdoğan Almanya'ya gelecekti. Ya ben istersem yarın gelirim. Gelirim ve kapıdan da sokmadığınız zaman veya konuşturmadığınız zaman da ben dünyayı ayağa kaldırırım.

5 yıl 10 aya mahkum olan birisine kalkıp madalya takıyorlar. Sizin suçlulara yardım ve yataklıktan yargılanmanız gerekir.

Haber Tarihi: 05 Mart 2017 Pazar 21:49

YORUM YAZ

 • koyulhisarlımuratkoyulhisarlımurat1 yıl önce
  hay senin tırnağına kurban olsun kafir batı... şu restin yeter be osmanlının ayak sesleriniilk defa duyuyorum. yıllarca şamar oğlanı olmuştuk.......
 • TuranTuran1 yıl önce
  Haklısınsayın bakanımAlmanya da yaşayan milliyetçimuhafazakarvatandaşlarınseninleyüzde 70 oy var
 • HALIL ZAFER DEMIRKAYAHALIL ZAFER DEMIRKAYA1 yıl önce
  ADAM.... GIBI..ADAM.... RECEPTAYYİPERDOGAN BU LANET PKK-FETÖ-HDP-DAİŞMİLITANLARINI HİMAYE EDEN ALÇAK-HAİNALMANYA YÖNETIMINE HADDINIBILDİRDİN YÜREĞİNE ,DİLİNESAĞLIK....SENİNLE BUMİLLET İFTİHAR EDİYOR. ...
 • HALIL ZAFER DEMIRKAYAHALIL ZAFER DEMIRKAYA1 yıl önce
  EVET...REİSİMİZ ERDOĞAN!...YÜREĞINE ...DİLINE SAĞLIK ...BU ALMAN DEVLETI VE HÜKUMETININ NE KADAR SEVIYESIZ,EDEPSİZ,TERBIYESIZ -TERORIST SEVEN VE YARDIM -YATAKLIK YAPAN ORGANIZE SUC ŞEBEKESİ OLDUĞUNU ORTAYA .KOYDUNUZ. TESEKKURLER.
 • Ali Ali 1 yıl önce
  Reis eger sozlerinizdesamimiyseniz hemen mersedeslerisatmaniz gerekiyor.Hic bir devlet kurumundamersedes olmasin.....
 • NurullahNurullah1 yıl önce
  S.a. Allah sizin gibi insanlara yardimci olsun inşallahherkes sizin gibi olur. Eğer bu toplum sizin gibi olursa inşallah ülke duzelir
 • AlicanAlican1 yıl önce
  PALAVRAPALAVRA PALAVRA DİYE DÜŞÜNÜYORUM BENCE YANİİ 
 • yasinyasin1 yıl önce
  siz de bu adamı kutsallaştırdınız iyice bi gün ölüp gidecek
 • ahmet oztürkahmet oztürk1 yıl önce
  Önce sen mülteci kapılarını açta,sonra dünyaya ayağa kaldır,yapacağın şeylere söz ver,ben şunu anladım sen sözünde durmuyorsun senden başkan olmaz,senin hiç bir sözüne inanmıyorum artık
 • CIHANGİRSELÇUK OSMANLICIHANGİRSELÇUK OSMANLI1 yıl önce
  EVET...REİSİMİZ RECEP TAYYİPERDOĞAN !... YÜREĞINE ...DİLINE SAĞLIK ...BU ALMAN DEVLETI VE HÜKUMETININ NE KADAR SEVIYESIZ,EDEPSİZ,TERBIYESIZ -TERORIST SEVEN VE YARDIM -YATAKLIK YAPAN ORGANIZE SUC ŞEBEKESİ OLDUĞUNU ORTAYA .KOYDUNUZ. TESEKKURLER.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018