Erdoğan'dan ABD'ye tarihi rest! 'Siz hiç Osmanlı tokadı yememişsiniz'

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'bizi vururlarsa karşılık veririz' diyen ABD'ye 'Ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları da çok açık' dedi.

13 Şubat 2018 Salı 11:39
Erdoğan'dan ABD'ye tarihi rest! 'Siz hiç Osmanlı tokadı yememişsiniz'

 Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

Ülkemizin sınırları boyunca büyük bir mücadele verdiği bir dönemde sizlere hep birlikte çok önemli görevler düşüyor. TBMM sıradan bir kurum değildir. 15 Temmuz'da darbecilerin karşısına dikilmiş bir Meclis'tir. Kahraman askerlerimiz sınırlarımızın içinde ve dışında tarihi bir mücadele yürütürken meclisimiz de üzerine düşeni yapıyor. Bugün istihdamdaki gelişmelerden, hukuki ve idari hazırlıklara kadar reform gündemimizle ilgili hususları paylaşacaktım. Bugün özellikle kurulacak, Antarktika'daki Türk üssü için çalışmalar yapmak üzere uğurlayacağımız bilim adamlarımızın çalışmalarından söz edecektim ancak dönemin öncelikli konularını milletimizle paylaşmamız gerekiyor.

EGE UYARISI: SANMAYIN Kİ GÖZÜMÜZDEN KAÇIYOR

 Sanılmasın ki Kıbrıs açıklarındaki doğalgaz arama ve Ege'deki kayalıklarla ilgili fırsatçı girişimler dikkatimizden kaçıyor. Kıbrıs'ta ve Ege'de haddini aşanları yanlış hesap yapmamaları konusunda buradan ikaz ediyoruz.

BİZİM İÇİN AFRİN NEYSE EGE'DEKİ HAKLARIMIZ DA ODUR

Sadece faillerini küçültür ve seviyesiz hale getirir. Türkiye tarihten, anlaşmalardan ve uluslararası hukuktan gelen haklarının takipçisi olacaktır. Bizim için Afrin neyse Kıbrıs'taki Ege'deki haklarımız da odur. Bu operasyon sebebiyle hala ülkemizi suçlayanlar önce bölgedeki tünellere, kulelere baştan aşağı silahlandırılmış köylere bir baksınlar. Eğer ortadaki görüntüye rağmen tüm bu hazırlıkların ülkemize yönelik olmadığını iddia edenler varsa artık onlara söyleyecek sözümüz yoktur.

NATO EŞİTTİR ABD DEĞİLDİR

Tahammül edemeyenler bizden teröristlere teslim olmamızı istiyorlar. Bu nasıl NATO üyeliği. Biz NATO'da berabersek, NATO'nun maddeleri, hükümleri neyse Türkiye ne kadar uyuyorsa Amerika'nın da o kadar uyması gerekir. Şunun da bilinmesini istiyorum. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olarak, NATO eşittir, ABD değildir. Tüm ülkelerin her biri ABD ile eşittir. Hepimiz aynı şekilde uymak durumundayız. Sen kalkar da YPG'yi, PYD'yi bize göre terör örgütü değildir diyorsan, NATO'da müttefikin olan ülkeye bu saldırıyorsa, NATO mensubu olarak onun karşısında durman gerekir. Ne derlerse desinler, güvenlikten sorumlu temsilcileri geldi, Dışişleri Bakanları da gelecek. Onlarla da konuşacağız. Hakka hukuka uygun şekilde yürümezse bunun adı ortak veya müttefiklik veya model ortaklık olmaz.

KÖR YA DA APTAL DEĞİLSENİZ ART NİYETLİSİNİZ

İlk gelen haberler şu anda 550 milyon civarında parasal destek ama bunun 3 milyar dolara kadar çıkacağına yönelik de şu anda fiskoslar var. Kaç tane DEAŞ'lıyı yok ettiniz. DEAŞ'lıyı nereye sevk ettiniz. Ortada hiçbir gerçek, kabullenebilecek hiçbir vaka yok. Biz bölgede kimin kiminle birlikte olduğunu, ne yaptığını, kime hangi imkanların sağlandığını tespit ediyor, kaydediyoruz. Artık hiç kimsenin DEAŞ bahanesini kullanma hakkı yoktur. Suriye ve Irak'taki DEAŞ tiyatrosunun artık sonu gelmiştir. Bunların PKK'lı olduğuna dair işaret görmedik diyenler, kör veya aptal değillerse, art niyetlidir.

SİZ HİÇ OSMANLI TOKADI YEMEMİŞSİNİZ

Hele hele bizi vururlarsa sert karşılık veririz diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları da çok açık. Türkiye’yi canlarının istedikleri gibi girip çıktıkları, her türlü hoyratlığı yapıp hesap vermedikleri yerlerle karıştırıyorlarsa çok yakında öyle olmadığını da göreceklerdir.Biz elbette kasıtlı olarak onları hedef almayacağız. Ama hemen yanı başlarından başlayarak gördüğümüz her teröristi de imha edeceğiz. İşte o zaman teröristlerin yanlarında bulunmasalar kendileri için daha iyi olduğunu anlayacaklar.

BURADAN AMERİKA HALKINA SESLENİYORUM

Hemen yanı başlarında duranlardan başlayarak gördüğümüz her teröristi imha edeceğiz. İşte o zaman teröristlerin yanlarında bulunmasalar kendileri için daha iyi olduğunu anlayacaklar. Ben şu anda buradan Amerika halkına sesleniyorum. Amerika'nın bütçesinden çıkan bu paralar Amerika'nın halkının cebinden çıkan paralardır. Bu konuda Amerika halkının duyarlılığını da gündeme getirmek istiyorum. Şu anda milli bütçeden böyle bir paranın çıkması manidardır. Madem ki takke düşmüştür, kel görünmüştür. Açıkça konuşmanın zamanı da gelmiştir.

FEDA EDECEK TEK BİR EVLADIMIZ YOK

Son dönemde yaşadığımız gelişmeler bazı hakikatleri dünyaya da göstermeye yetiyor. Karşımızdaki teröristlerin, görünürdeki PKK, PYD, YPG, FETÖ gerisindeki güçleri artık hiçbir şüpheye mahal olmayacak derecede tanıyoruz. Hemen yanı başımızdaki koskoca coğrafyada 2. Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük paylaşım savaşı yaşanıyor. Birileri Türkiye'yi de bu paylaşım kavgasının bir parçası olarak görüyor. Bizim kimseye verecek ne bir karış toprağımız ne de bir hiç uğruna feda edecek tek bir evladımız yoktur.

Dün çukur eylemlerinde ve Fırat Kalkanı'nda destan yazan kahramanlarımız bugün de Zeytin Dalı Harekatı'nda tüm insanlığa ibret olacak yiğitliklere imza atıyor. Bizim teröristlerin üstesinden geleceğimize hepsini de inlerine gömeceğimize inancımız tamdır. Bizim teröristleri besleyip semirterek üzerimize salanlarla baş etmemiz konusunda kendimize güvenimiz tamdır.

CHP'YE SERT ELEŞTİRİLER

PYD bir terör örgütüdür, DHKP-C bir terör örgütüdür diyememektedir Bay Kemal. Siyasi ahlakın varsa açıkça dersin ki bunlar birer terör örgütüdür. Hiçbir zaman Nusra'ya terör örgütüdür diyemedi diyor. Bir daha söyleyeyim, Nursa, El Kaide bir terör örgütüdür. Ama senin kulağın var duymazsın, dilin ağzın var ama hakikati söyleyemezsin. Diğerlerinden hiçbir farkı yok.

Son kongrede adeta ödüllendirilerek bizzat genel başkanı olarak CHP PM'ye seçtirilen birisi var. Bu kişi şehitlerimizin ailelerinden özür dileyerek ifade ediyorum "Hayatta hiçbir şeyden tiksinmedim, şehitler ölmez, vatan bölünmezden tiksinmediğim kadar " diyor. Bunu duyurmaktan başka görevim olabilir mi? Sadece bununla da kalmıyor. "Uykumdan uyrndıran ezan için camiyi basıp imam mı keseyim" de diyor. Bu CHP'nin cibiliyetinin gereği bu. Bunlar yeni bir şey değil. Bunlar camilerimizi ahırlara çeviren değil mi? CHP'nin mazisi bu. İstanbul'da belediye başkanlığı yaptım. Sadece sur içinde yüzlerce tarihi camiyi bunların nasıl yıktığını biliyorum.

CHP'de her çeşidinden terör örgütünün cenazesinde boy gösteren epeyce milletvekili bulunuyor. Türkiye başka ülke ile karşı karşıya gelirse safının karşı tarafta olacağını açıklayan CHP milletvekili var.

Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 11:39

YORUM YAZ

 • AliAli9 ay önce
  Osmanlı tokatı atmak için evveliyetle silahlarımızı millileştirip güçlendirmeliyiz.
 • Murat Murat 9 ay önce
  Amerika’yı artık takan yok, turp ile bunlar elli sene geriye gidecek.
 • MuratMurat9 ay önce
  İst la başkan oldun ist temizlendibaşbakan oldunTürkiyetemizlendicumhurbaşkanı oldun DÜNYAtemizleniyooor cihat reis
 • Mustafa Mustafa 9 ay önce
  Vallahi Reisde olmasa çoktan parçalamışlardı,akpnin diğer vekilleride canla başla vatandaşa anlatmalı, gayret göstersinlerhainlik peşinde olan ya da milli duruşu olmayan medyadan hesap sorulmalıdır.
 • Önce Vatan Önce Vatan 9 ay önce
  BENİM GÖRÜŞÜM EN OKKALI OSMANLI TOKADIİNCİRLİK USSUNU ABDLİ DOMUZLARA KAPATMAK OLUR
 • Ömer halis Ömer halis 9 ay önce
  Haydut ve terörist amerika yıllardır pkk pyd ypg terör örgütülerine yardım ediyor. şehit edilen her Mehmetçiğimizin kanında kahpe amerikanın parmağı var şüphesiz. askerimize sıkılan kurşunlar amerikanın terör örgütlerine verdiği silahlardan çıkıyor.eğer hükümet ciddi ise somut adımlar atmalı.halk artık icraat bekliyor. boş laf değil.ülkemizde terörist Haydut katil tecavüzcü amerikan askeri istemiyoruz.amerika Türkiye'den defoll
 • turkturk9 ay önce
  (Site droid uygulamasina uygun hale getirilmiş olup, eksiklikler giderilecektir. Bilgilerinize)
 • Yunus16Yunus169 ay önce
  ERDOĞAN BOŞ KONUŞMAZ ! EMPERYALİSTLERİN ÇEMBERİ DARALTTIĞINI ÇOK İYİ BİLİYOR. BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİ BEYNEN VE ZİHNEN BÜYÜK SAVAŞA HAZIRLIYOR. HAZIRIZ BAŞKOMUTANIM.
 • Sinan durmuşSinan durmuş9 ay önce
  yürü reis, sen yürü biz koşalım. Allahu ekber Allahu ekber.
 • EmrullahEmrullah9 ay önce
  Allah sayını artırsın Reis.
 • anadolu kartalıanadolu kartalı9 ay önce
  yunan gavurunun provakosyonlarına kesinlikle izin verilmemeligerekirse tepelerine binip gebertilmelidirler. adi piaslik kefere şerefsizleri anlıyacakları eniyi dil tepelerine binmektir
 • Yunus16Yunus169 ay önce
  EMPERYALİSTLERİN OYUNLARI BİTMEZ.! BİR KAÇ YERDEN CEPHE AÇMAK İSTEYECEKLER. BAŞKOMUTANIM GÜCÜMÜZÜ DENGELİ KULLANALIM.

Günün Karikatürü

17 Kasım 2018