Erdoğan'a suikast girişimi davası devam ediyor

Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe  teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi  ve iki polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin, 2'si firari, 43'ü tutuklu 47  sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

11 Eylül 2017 Pazartesi 10:24
Erdoğan'a suikast girişimi davası devam ediyor

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesince, adliye binasındaki salonların fiziki  yetersizliği nedeniyle Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonunda görülen duruşmaya  tutuklu sanıklar geniş güvenlik önlemleri eşliğinde getirildi. Savunmalarını  tamamladıkları için duruşmadan vareste tutulan bazı sanıklar ise salona  getirilmedi.

Sanıklar, yakınları ile taraf avukatlarının hazır bulunduğu davanın  duruşması, sanıklara söz verilmesiyle başladı.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı şüpheli olduğu  iddianamede, sanıkların, "Cumhurbaşkanı'na suikast", "Anayasa'yı ihlal", "yasama  organına karşı suç", "hükümete karşı suç", "silahlı terör örgütü yöneticisi  olma", "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme", "yerine getirdiği  kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs etme", "kasten öldürmeye  teşebbüs", "zincirleme şekilde cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden  yoksun kılma", "neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama", "zincirleme şekilde  silahla tehdit", "Cumhurbaşkanı'na hakaret", "zincirleme şekilde kamu görevlisine  görevi nedeniyle hakaret", "kamu malına zarar verme", "mala zarar verme",  "nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlali" ve "nitelikli yağma"  suçlarından cezalandırılmaları isteniyor.

Saldırıyı gerçekleştiren FETÖ'nün "suikast timi"ndeki biri firari 37  asker için en az 6'şar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.

Haber Tarihi: 11 Eylül 2017 Pazartesi 10:24

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.02.2018