İMSAK 03:34 GÜNEŞ 05:30 ÖĞLE 13:08
İKİNDİ 17:05 AKŞAM 20:35 YATSI 22:20
İstanbul Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.

'Erdoğan ve Mustafa Kemal farklara rağmen benzeşiyor'

İngiliz Financal Times gazetesinde Mehul Srivastava imzasıyla '(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan devrimini tamamlıyor' adında bir analiz yayınlandı. Yazıda, iki liderin siyasi görüşleri arasındaki farka rağmen benzeştikleri anlatıldı.

'Erdoğan ve Mustafa Kemal farklara rağmen benzeşiyor'
Eklenme: 28 Şubat 2017, 09:26

Okulların müfredatında bu yıl yapılan bir değişiklikle öğrencilere iki video izletildiği anekdotunu vererek başlayan yazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mustafa Kemal arasındaki yöntem benzerliği vurgulanıyor.

ERDOĞAN İKİNCİ DEVRİMİ YAPIYOR

Müfredatın 'kimilerince ikinci devrim' olarak tanımlanan süreci kutladığı aktarılıyor.

Gösterilen videolarda Mustafa Kemal'in Gelibolu'daki görüntülerinin ardından Erdoğan'ın 15 Temmuz'daki darbe girişiminin bastırılmasına ilişkin görüntülerinin geldiği belirtiliyor. Mesajın 'Musta Kemal'in kurucu, Erdoğan'ın koruyucu' olduğu belirtilen yazıda, iki liderin siyasi görüşleri arasındaki farka rağmen benzeştikleri, "Mustafa Kemal gibi Erdoğan da kendini gücü halkın iradesinden gelen ve ideallerini yansıtacak şekilde toplumu yeniden oluşturan bir sosyal mühendis unvanına sahip demir yumruklu bir lider olarak sunuyor" ifadesiyle anlatılıyor.

"Erdoğan'ın başlattığı devrimi tamamlaması için 16 Nisan'daki referandumu kazanması" gerektiği belirtilirken 15 Temmuz'un ardından Erdoğan'ın 'tasfiye silahını' kullandığı belirtiliyor.

 

 

 
Haber Tarihi: 28 Şubat 2017, 09:26
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Mustafa

Hani sizin bi tane deli var ya o diyo çüüüşş diyo.aha benimkide o misal..Atatürk nerdeeee..T.

Cevapla

Ataturk.

Sakami yapiyorsunuz. Mustafa Kemal kimden özür dilemis. Neyi benziyormus??

Cevapla

Eveet mi

Yuh rte ve Atatürk kıyaslaması çok ayıp

Cevapla

hedef 2071

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK; bu ülkenin kurucusudur. Ama bana göre, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'nin gelmiş geçmiş en büyük lideri RECEP TAYYİP ERDOĞAN'dır. Devletimizin bekâsı için oyumuz EVET. Kararımız EVET. Yaşasın BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ ve onun aziz milleti.

Cevapla

ALİ

ULU ÖNDER ATATÜRK LE RTE MUKAYESE EDİLEMEZ...!

Cevapla

Mali

İNGİLİZ ÖYLE DİYOR SİZ İNANIYORSANIZ SİZE YAZIKLAR OLSUN..!!

Cevapla

adem

elin gavuru övüyorsa , temkinli olmakta fayda var !!!!! vardır bi hinlik

Cevapla

Ali

Hıc alakası yok. Erdogan iğneyle kuyu kazdı. Mılletı ıstıklal mahkemelerıyle adam etmeye kalkmadı.

Cevapla

Ebu Bekir El Lubnani

Eyyyy ingiliz gâvuru siz liderden ne anlarsınız kimi kiminle kıyaslıyonuz lan? Tayyip Erdoğan bir tane dir. Başka lider yok ve olmadı hiç.

Cevapla

emin abdulhamid

Erdoğan ve M.Kemal arasında tek bir benzerlik dahi yok. İngilizin oyununa gelmeyelim yine. Biri halka rağmen iktidara geldi, tek demokratik seçimde yarışmadı, diğeri ise halk sayesinde. Ortada "ikinci devrim" falan da yok. Kamalist diktatörya olduğu gibi sürüyor. Ne zaman ki okullarda Geliboludaki "kahramanlıkları" yerine, Çanakkale savasında ecnebi kadınlara yazdığı, ve cennet, şehitlik ve şehit olan askerlerle dalga geçtiği mektuplar okutulursa işte devrim odur. Sözkonusu mektupları Erdal İnönü bile "Anılar ve Düşünceler, 3. c." kitabında yayınladı. Milli Eğitim ısrarla yayınlamıyor!!!

Cevapla

Avini

Elin GEVURU ALLAMIŞ RECEP TAYYİP ERDOĞAN NE OLDUĞUNU /İÇİMİZDEKİ HAİN GEVUR ANLAYAMAMIŞ ./ yazıklar olsun

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?