'Erdoğan ve Mustafa Kemal farklara rağmen benzeşiyor'

İngiliz Financal Times gazetesinde Mehul Srivastava imzasıyla '(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan devrimini tamamlıyor' adında bir analiz yayınlandı. Yazıda, iki liderin siyasi görüşleri arasındaki farka rağmen benzeştikleri anlatıldı.

28 Şubat 2017 Salı 09:26
'Erdoğan ve Mustafa Kemal farklara rağmen benzeşiyor'

Okulların müfredatında bu yıl yapılan bir değişiklikle öğrencilere iki video izletildiği anekdotunu vererek başlayan yazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mustafa Kemal arasındaki yöntem benzerliği vurgulanıyor.

ERDOĞAN İKİNCİ DEVRİMİ YAPIYOR

Müfredatın 'kimilerince ikinci devrim' olarak tanımlanan süreci kutladığı aktarılıyor.

Gösterilen videolarda Mustafa Kemal'in Gelibolu'daki görüntülerinin ardından Erdoğan'ın 15 Temmuz'daki darbe girişiminin bastırılmasına ilişkin görüntülerinin geldiği belirtiliyor. Mesajın 'Musta Kemal'in kurucu, Erdoğan'ın koruyucu' olduğu belirtilen yazıda, iki liderin siyasi görüşleri arasındaki farka rağmen benzeştikleri, "Mustafa Kemal gibi Erdoğan da kendini gücü halkın iradesinden gelen ve ideallerini yansıtacak şekilde toplumu yeniden oluşturan bir sosyal mühendis unvanına sahip demir yumruklu bir lider olarak sunuyor" ifadesiyle anlatılıyor.

"Erdoğan'ın başlattığı devrimi tamamlaması için 16 Nisan'daki referandumu kazanması" gerektiği belirtilirken 15 Temmuz'un ardından Erdoğan'ın 'tasfiye silahını' kullandığı belirtiliyor.

 

 

Haber Tarihi: 28 Şubat 2017 Salı 09:26

YORUM YAZ

 • Avini Avini 1 yıl önce
  ElinGEVURU ALLAMIŞ RECEP TAYYİP ERDOĞAN NE OLDUĞUNU/İÇİMİZDEKİ HAİN GEVUR ANLAYAMAMIŞ./ yazıklar olsun
 • emin abdulhamidemin abdulhamid1 yıl önce
  Erdoğan ve M.Kemal arasında tek bir benzerlik dahi yok. İngilizin oyununa gelmeyelim yine. Biri halka rağmen iktidara geldi, tek demokratik seçimde yarışmadı, diğeri ise halk sayesinde. Ortada "ikinci devrim" falan da yok. Kamalist diktatörya olduğu gibi sürüyor. Ne zaman ki okullarda Geliboludaki "kahramanlıkları" yerine, Çanakkale savasında ecnebi kadınlara yazdığı, ve cennet, şehitlik ve şehit olan askerlerle dalga geçtiği mektuplar okutulursa işte devrim odur. Sözkonusu mektupları Erdal İnönü bile "Anılar ve Düşünceler, 3. c." kitabında yayınladı. Milli Eğitim ısrarla yayınlamıyor!!!
 • Ebu Bekir El LubnaniEbu Bekir El Lubnani1 yıl önce
  Eyyyy ingiliz gâvuru siz liderden ne anlarsınız kimi kiminle kıyaslıyonuz lan? Tayyip Erdoğanbir tane dir. Başka lider yok ve olmadı hiç.
 • AliAli1 yıl önce
  Hıc alakası yok. Erdogan iğneyle kuyu kazdı. Mılletı ıstıklal mahkemelerıyle adam etmeye kalkmadı.
 • ademadem1 yıl önce
  elin gavuru övüyorsa , temkinli olmakta fayda var !!!!! vardır bi hinlik
 • MaliMali1 yıl önce
  İNGİLİZ ÖYLE DİYOR SİZ İNANIYORSANIZ SİZE YAZIKLAR OLSUN..!!
 • ALİALİ1 yıl önce
  ULU ÖNDER ATATÜRK LERTE MUKAYESE EDİLEMEZ...!
 • hedef 2071hedef 20711 yıl önce
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK; bu ülkenin kurucusudur. Ama bana göre, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'nin gelmiş geçmiş en büyük lideri RECEP TAYYİP ERDOĞAN'dır. Devletimizin bekâsı için oyumuz EVET. Kararımız EVET. Yaşasın BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ ve onun aziz milleti.
 • Eveet miEveet mi1 yıl önce
  Yuh rte ve Atatürk kıyaslaması çok ayıp
 • Ataturk. Ataturk. 1 yıl önce
  Sakami yapiyorsunuz. Mustafa Kemal kimden özür dilemis. Neyi benziyormus??
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018