'Erdoğan ve Mustafa Kemal farklara rağmen benzeşiyor'

İngiliz Financal Times gazetesinde Mehul Srivastava imzasıyla '(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan devrimini tamamlıyor' adında bir analiz yayınlandı. Yazıda, iki liderin siyasi görüşleri arasındaki farka rağmen benzeştikleri anlatıldı.

28 Şubat 2017 Salı 09:26
'Erdoğan ve Mustafa Kemal farklara rağmen benzeşiyor'

Okulların müfredatında bu yıl yapılan bir değişiklikle öğrencilere iki video izletildiği anekdotunu vererek başlayan yazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mustafa Kemal arasındaki yöntem benzerliği vurgulanıyor.

ERDOĞAN İKİNCİ DEVRİMİ YAPIYOR

Müfredatın 'kimilerince ikinci devrim' olarak tanımlanan süreci kutladığı aktarılıyor.

Gösterilen videolarda Mustafa Kemal'in Gelibolu'daki görüntülerinin ardından Erdoğan'ın 15 Temmuz'daki darbe girişiminin bastırılmasına ilişkin görüntülerinin geldiği belirtiliyor. Mesajın 'Musta Kemal'in kurucu, Erdoğan'ın koruyucu' olduğu belirtilen yazıda, iki liderin siyasi görüşleri arasındaki farka rağmen benzeştikleri, "Mustafa Kemal gibi Erdoğan da kendini gücü halkın iradesinden gelen ve ideallerini yansıtacak şekilde toplumu yeniden oluşturan bir sosyal mühendis unvanına sahip demir yumruklu bir lider olarak sunuyor" ifadesiyle anlatılıyor.

"Erdoğan'ın başlattığı devrimi tamamlaması için 16 Nisan'daki referandumu kazanması" gerektiği belirtilirken 15 Temmuz'un ardından Erdoğan'ın 'tasfiye silahını' kullandığı belirtiliyor.

 

 

Haber Tarihi: 28 Şubat 2017 Salı 09:26

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü