Erdoğan, İsrailli heyeti kovan Ghanim ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Kuveyt’te Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı Marzouq Al Ghanim’i kabul etti.

14 Kasım 2017 Salı 13:49
Erdoğan, İsrailli heyeti kovan Ghanim ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu, Kuveyt ve Katar resmi ziyaretlerinin ikinci durağı olan Kuveyt’e geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Kuveyt Uluslararası Havalimanında, Kuveyt Başbakan Birinci Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Al Khaled Al Sabah, Kuveyt’in Ankara Büyükelçisi Gassan ez-Zevavi, Türkiye’nin Kuveyt Büyükelçisi Ayşe Hilal Sayan Koytak ve diğer yetkiler karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyan Sarayı Devlet Konukevi’nde Kuveyt’te Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı Marzouq Al Ghanim’i kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sonrasında Kuveyt Başbakanı Şeyh Cabir El Mübarek El Hamad El Sabah’ı kabul etmesi bekleniyor. Kuveyt Emiri El Cabir El Sabah ile de başbaşa ve heyetlerarası görüşme yapacak olan Erdoğan, sonrasında anlaşmaların imza törenine katılacak ve basın toplantısı gerçekleştirecek. Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh El-Sabah’ın onuruna vereceği öğle yemeğine katılacak.

Kuveyt ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan eşlik ediyor.

Körfez'de alkışlanacak hareket: Kuveyt Meclis Başkanı İsrailli heyeti kovdu

İSRAİLLİ HEYETİ KOVMUŞTU

Geçtiğimiz ay Uluslararası Parlamentolar Birliği (IPU) toplantısında konuşma yapan Kuveyt Meclis Başkanı Marzouq al-Ghanim, İsrailli heyete yönelik "Azıcık utanman varsa, derhal burayı terkedersiniz, ey çocuk katili." diyerek protesto etmişti.

Ghanim'in konuşmasına salondakiler alkışlayarak destek verirken, İsrailli heyet salonu terketmişti.

Ghanim şunları söylemişti:

"AZICIK UTANMAN VARSA..."

"Bu gaspçı vekilin temsil ettiği devlet, terör devletidir. Dünyaca bilinen bir söz vardır. 'Utanmıyorsan istediğini yap.' Sen gerçekleri biliyorsun. Şuan yapman gereken şey burayı terketmektir. Azıcık utanman varsa burayı terk et. Ey işgalci, ey çocuk katili."

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 13:49
 • EymanEyman4 gün önce
  Aynen inşallah
 • Turgay OsmanliTurgay Osmanli4 gün önce
  Toprağa ekilen "one minute" tohumu yeşermiş inşallah meyvesini de yiyeceğiz.
 • EYEY4 gün önce
  Rabbim sadık kullarini muhafaza buyursun, emin kilsin, hayırlı muzafferiyetlerle sereflendirsin inşallah.
 • VatanVatan4 gün önce
  Kralları yöneten kralicedir.bunu beynin almıyorsa sende sorun vardır demekki
 • hurkanhurkan4 gün önce
  Kadinsa neolmus?senin kadinlarla bir sorununmu var?
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 4 gün önce
  Dünyanın Böyle Liderlere, İhtiyacı Var. Zalimlere Haddini Bildirecek.
 • Hak yolHak yol4 gün önce
  Hadi maşallah bu çığır devam etsin inşaallah İsrail yalla...
 • !!! !!!!! ???????!!! !!!!! ???????4 gün önce
  'Er'in kadını erkeği olmaz öyle kadınlar varki erkek ten daha er.Kuran da da sadece 'er' diye geçer cinsiyetsiz.
 • HanzoHanzo4 gün önce
  Allah korkulardan emin kıldığı kullarının sayısını artırsın. Keş tipli bae liderleri ve suudlar örnek alsın. Soysuz isis-rail terrör devleti kahrından bitsin.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.11.2017