Erdoğan görüşmesinden sonra Destici'den referandum açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştükten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan BBP Genel Başkanı Destici referandum konusundaki kararlarını daha sonra açıklayacağını söyledi

02 Mart 2017 Perşembe 21:44
Erdoğan görüşmesinden sonra Destici'den referandum açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 16 Nisan'dak halk oylamasına ilişkin, "Biz henüz kararımızı açıklamadık. Bu hafta sonu Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantımız var, bir istişare süreci sürdürüyoruz. İnşallah bunu da sağlıklı bir şekilde neticelendireceğiz." dedi.

ERDOĞAN'A GÖRÜŞMEDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM

Destici, parti genel merkezine gelişinde basın mensuplarına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen görüşmeye ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bugün yaptıkları görüşmenin çok faydalı geçtiğini belirten Destici, Erdoğan'a görüşmeden dolayı teşekkürlerini iletti.

Destici, ülkenin çok önemli bir süreçten geçtiğini ifade ederek, Erdoğan ile Suriye ve Kuzey Irak'taki gelişmelere ilişkin, teröre karşı yürütülen mücadele hakkında istişare etme fırsatı bulduklarını aktardı.

HENÜZ KARARIMIZI AÇIKLAMADIK, HAFTASONU MKYK'MIZ VAR

16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına da değinen Destici, "Biz henüz kararımızı açıklamadık. Bu hafta sonu Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantımız var, bir istişare süreci sürdürüyoruz. İnşallah bunu da sağlıklı bir şekilde neticelendireceğiz. Yani kendi inancımıza, kültürümüze, parti geleneğimize uygun olarak tamamlayacağız." diye konuştu.

"İLKESEL OLARAK BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞI DEĞİLİZ"

Destici, mevcut sistemin alternatifi olarak kurulmuş bir siyasi parti olduklarına işaret ederek, şunları kaydetti:

"82 darbe anayasası ile kurulan sistemin değişmesini hep arzu ettik. İlkesel olarak başkanlık sistemine karşı değiliz, biz içeriğiyle ilgili 'Tam demokratik bir sistem olsun, ister adı başkanlık ister yarı başkanlık ister parlamenter'... 18 maddelik teklifte kuvvetler ayrılığı noktasında, özellikle bunun da parlamentoyla ilgili kısmında endişelerimiz var. Türkiye hala antidemokratik bir seçim kanunuyla yönetiliyor. Biz bunun değiştirilmesini arzu ediyoruz."

Haber Tarihi: 02 Mart 2017 Perşembe 21:44

YORUM YAZ

 • Adem dayiAdem dayi1 yıl önce
  Hayir de sana o yakisir zaten bötün örgütler erdogana karsi
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  Maskara herif
 • Sonic Sonic 1 yıl önce
  Soylu Kurtulmuş Türkeş transfer sırası Destici de hadi hayırlısı
 • Cafer Cafer 1 yıl önce
  Senin kararın belli. Fetto gavuru ne derse onu yaparsın.
 • HasanHasan1 yıl önce
  Destici kıvırma. Aklımızla alay etme.
 • Enver bakırcı Enver bakırcı 1 yıl önce
  Muhsin başkanın ölümü ile ilgili sır perdesi kalkmadan sakınbir görüş bildirmeyin.
 • Ali Ali 1 yıl önce
  Kiralik insan. ...
 • GurbetciGurbetci1 yıl önce
  Buda kendini fasulye gibi nimet ten sayıyor .bu ne ya bir ay oldu kararınızı aciklamadiniz. Sanki iktidar partisi. Aldığın oy belli. Ne diye ikide bir gündem yapmaya çalışıyorsun. Bütün dünya sanki bunun kararına kitlenmis ağzından çıkacağı bakıyor sanki. Evet yada Hayır dersin biter. Hayret bisey
 • CemoCemo1 yıl önce
  17 Nisan'da kararını açıklarsın. Daha zaman var.
 • CİHANGİRSELÇUK OSMANLI CİHANGİRSELÇUK OSMANLI 1 yıl önce
  Açıklamasandaolur.MUHSİN BaskanyadaVekiliYaşarTopçuGAK GUK ETMEDENsn.BAHÇELİgibiÇOKTANDARBECİLEREDUR ! DEMEKİÇİNEVET! EVET ! EVETDIYECEKTİ.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018