Erdoğan görüşmesi sonrası İran'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Ruhani telefonda görüşmesi sonrası konuya ilişkin hem Türkiye hem de İran'dan açıklama geldi.

03 Ocak 2018 Çarşamba 16:00
Erdoğan görüşmesi sonrası İran'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede, İran'da 28 Aralık'tan bu yana süren gösterilere değinildi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye olarak İran’ın toplumsal huzur ve istikrarının korunmasına önem verdiklerini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İranlı mevkidaşı Ruhani’ye, halkın barışçıl gösteri hakkını kullanırken kanunların çiğnenmemesi gerektiği yönündeki açıklamasını isabetli bulduğunu da ifade ettiği belirtildi.

RUHANİ: BİRKAÇ GÜN İÇERİSİNDE SONA ERECEK

İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, gösterilerin birkaç gün içerisinde sona ermesini umduklarını söylediği kaydedildi.

BİR AÇIKLAMA DA İRAN'DAN GELDİ: SESSİZ KALAMAYACAĞIZ

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, ülkesinde son günlerde yapılan hükümet karşıtı protestolar konusunda, kötü niyetlilerin yasadışı eylemlerine karşı sessiz kalmayacaklarını söyledi. İran Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, görüşmede Ruhani, "İran'da halkın yasalar çerçevesinde eleştirilerini ifade edip, protesto yapmakta serbesttir. Kuşkusuz, halkımızın güvenliği ve huzuru bizim için çok önemli ve dolayısıyla, kötü niyetlilerin şiddet ve yasadışı eylemlerine karşı sessiz kalmayacağız" dedi.

Ülkede geçen perşembe gününden sonra başlayan yönetim karşıtı gösteriler, önemli ölçüde kontrol altına alınırken, bugün onlarca şehirde hükümete destek mitingleri düzenlendi.

Haber Tarihi: 03 Ocak 2018 Çarşamba 16:00

YORUM YAZ

 • Halil ıbrahim savaşHalil ıbrahim savaş11 ay önce
  Cübbeli hocamizdan ALLAH razı olsun
 • KılıçKılıç11 ay önce
  Kahbe kefereler iran üzerinden türkiyeyi sıkıştırmanın peşindeler ama yemezler kefere domuzlarr içerdeki keferelerin ipini sağlam tutmaklazım gelir
 • İrandüşmanlığıİrandüşmanlığı11 ay önce
  En tehlikeli yanlis dogruya en yakin olandir. Yillarca basta feto olmak uzere cubbeli cubbesiz seytanlar sizlere ingiliz şia ci, ehlibeyte kufreden zindiklari gostererek sizi kalben İran dusmani yapti narkozu verdi. Evet İran islam milletinin şimarik çocugudur fakat bunu ehillestirip hayirli faaliyetlere yoneltmek siyonizme yem etmekle degil islam birligi icerisinde olur.- İran düşmanlığı Türkiye düşmanlığı anlamına gelir.
 • OrhanOrhan11 ay önce
  iran'in toprak bütünlügü çok önemli.ABD hiçbiri ülkeye adalet götürmedi.Sömürmek ve zenginliklerini talan Etti.Suriye ve Irak , ta kullandigi konvansiyonel bomba miktari Japoya'ya atilan atom bombasinin on kati bumu adalet.iran kendi sorunlarini çözebilecek tarihi deneyimi olan eski bir medeniyet.idare sekli bize komsu bir ülke olmasi nedeniyle biz oradaki istikrari desteklemeliyiz.Siyonist israil in destekledigi tüm protestolar benim açimdan karanliktir.Bölgesel barisi desteklemek yerine siyonizmin menfaatlerine hizmet edecektir
 • İran Türkiye birdirİran Türkiye birdir11 ay önce
  Ufurukten konusuyorsun arkadas . Bilmiyorsun ki en tehlikeli yanlis dogruya en yakin olandir. Yillarca basta feto olmak uzere cubbeli cubbesiz seytanlar sizlere ingiliz şia ci, ehlibeyte kufreden zindiklari gostererek sizi kalben İran dusmani yapti narkozu verdi. Evet İran islam milletinin şimarik çocugudur fakat bunu ehillestirip hayirli faaliyetlere yoneltmek siyonizme yem etmekle degil islam birligi icerisinde olur - İrandüşmanlığı Türkiye düşmanlığı anlamına gelir
 • BiriBiri11 ay önce
  Amerikanın türkiyeye zarar vermesini engellemek için
 • Güney DoğuluGüney Doğulu11 ay önce
  Siyonist fitneye karşı İRAN- TÜRKIYEbirdir.KATIL AMERIKA ORTADOĞUDAN DEFOL. İŞGALCİ VE ÇOCUK KATİLİ ISRAİL 1967 SINIRLARINA ÇEKİL.
 • Adıyaman liAdıyaman li11 ay önce
  Ne yani İran dami Suriye Irak gibi olsun peki İrandan sonra sıra kime gelecek biraz akıllı olalım sevsekte sevmesekte iranin bütünlüğünden yanayım kendi ülkem ve oradaki masum insanlar için gezi benzeri olayı İran da yapmaya kalktilar umarım bir an önce son bulur
 • KomşuKomşu11 ay önce
  Ufurukten konusuyorsun arkadas . Bilmiyorsun ki en tehlikeli yanlis dogruya en yakin olandir. Yillarca basta feto olmak uzere cubbeli cubbesiz seytanlar sizlere ingiliz şia ci, ehlibeyte kufreden zindiklari gostererek sizi kalben İran dusmani yapti narkozu verdi. Evet İran islam milletinin şimarik çocugudur fakat bunu ehillestirip hayirli faaliyetlere yoneltmek siyonizme yem etmekle degil islam birligi icerisinde olurmuzaffer- İran düşmanlığı Türkiye düşmanlığı anlamına gelir
 • Mehmet AkMehmet Ak11 ay önce
  Sadece Halep te 28 bin bebeği cani esatla işbirliği içinde kan deryasında boğan mezhepçi Fars faşist molla rejimi eli kanlı CONİ den daha mı masum???
 • MilletMillet11 ay önce
  İran senelerce kendi camdan evine bakmadan başkalarının evine taş attı .ABD ve israile Şeytan demesine rağmen bölgede her daim onlarla iş birliği yaptı ve adeta bu haysiyetsiz devletlerin amaçlarına hizmet etti.Bence bütün şişirilmesine rağmen. Müslüman devletlerin çoğunda olduğu gibi zayıf halkalardan birisidir. Ama bütün bunlara rağmenİiran ayakta kalabilmeli Gönlümüz yönetimden yana değil amma İranlı kardeşlerimizden yanadır
 • necipnecip11 ay önce
  Esed ile Şia arasındaki yedi de değil,tek farkı birisi göstersin de bizde bilelim..birisine katil muamelesi yapıyoruz diğerini bağrımıza basıyoruz..Hayırdır ?

Günün Karikatürü

13 Aralık 2018