Erdoğan 3 basamak yükseldi, Abdullah Gül liste dışı kaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dünyanın en etkili Müslümanları” listesinde 3 basamak yükselerek 5.sıraya çıkarken, Abdullah Gül ise liste dışı kaldı.

14 Kasım 2017 Salı 09:27
Erdoğan 3 basamak yükseldi, Abdullah Gül liste dışı kaldı

2002 yılında bu yana Ürdün'ün başkenti Amman'da bulunan Kraliyet İslami Strateji Araştırmalar Merkezi’nde hazırlanan “Dünyanın en etkili Müslümanları” listesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yerini aldı. İlk sırasında Mısır'daki Al Azhar Üniversitesi'ndeki Baş İmamı Profesör Şeyh Ahmad Muhammad Al-Tayyeb’in yer aldığı listede Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdul-Aziz Al-Saud ikinci, Ürdün Kralı Hüseyin üçüncü, İran'ın Dini Lideri Hamaney dördüncü oldu.

ERDOĞAN 3 BASAMAK YÜKSELDİ

2016 yılında yayınlanan listede sekizinci sırada yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yılki sıralamada 3 basamak yükselerek beşinci sıraya yerleşti.

ABDULLAH GÜL LİSETE DIŞI

Daha önceki listelerde yerini alan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunisa Gül, bu yılki listede yer almazken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ise ‘en etkili Müslümanlar’ listesine girme başarısı gösterdi.

Faruk Erzen / yeniakit.com.tr

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 09:27

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    14 Aralık 2018