En sert tepki bu oldu... John Bass’ın tutuklanması…

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, ABD Ankara Büyükelçisi John Bass’in tutuklanması talebiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu

13 Ekim 2017 Cuma 14:41
En sert tepki bu oldu... John Bass’ın tutuklanması…

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Kabadayı, Samsun Adliye Sarayı'na giderek ABD Ankara Büyükelçisi John Bass hakkında Ankara Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'na gönderilmek üzere Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmak istedi.

Kabadayı’nın suç duyurusu öncesi Samsun Adliyesi önünde basın açıklaması yapma isteğine ise olağanüstü hal (OHAL) kapsamında izin verilmedi.

Daha sonra adliye binasına giren Kabadayı, John Bass hakkında suç duyurusunda bulundu.

'ÇIKIŞ YASAĞI KONULSUN, TUTUKLU YARGILANSIN'

Kabadayı'nın suç duyurusu dilekçesinde şu sözler yer aldı:

"Sayın savcım, Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçisi olarak ülkemizde görev yapan John Bass, görevini kötüye kullanmak sureti ile uluslararası bir suç işlemiştir. Şöyle ki; Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin almış olduğu terörle mücadele kapsamındaki Kanun Hükmündeki Kararnameleri eleştirmiş, iç siyasetimize ve içişlerimize müdahale etmiştir. Artvin ilini ziyaret kapsamında geçmiş, Artvin ilinde faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşlarını yer altı kaynaklarımızın yerli ve milli yatırımcılarımız tarafından çıkarılmaması hususunda casusluk faaliyetleri yapmak sureti ile halkı milli iradeyle seçilmiş olan hükümete karşı ayaklanmaya sebebiyet vermiştir. Nedeni ise çok açık ve net olarak tahmin edilmektedir.

'AMACI FETÖ İLE DARBE YAPIP, YER ALTI KAYNAKLARIMIZI PAY ETMEK'

Amaç Artvin'deki yer altı kaynaklarımızı Fetullahçı Terör Örgütü ile birlikte ülkemize darbe yapıp savaş çıkartıp yer altı kaynaklarımızı pay edeceklerdi. Son olarak yapmış olduğu açıklamada 'Türkiye'de 9,5 aydır DEAŞ eşlemi yapmıyorsa bu DEAŞ vazgeçti anlamına gelmez' demek suretiyle ülkemizi alenen tehdit etmiştir. Yukarıda belirttiğim eylemleri sebebi ile John Bass isimli büyükelçiden şikayetçiyim. Dilekçemin ivedilikle işleme konulmasını, ilgili ceza kanunları gereğince ülkesine çıkış yasağı konulmasını, tutuklanması ve tutuklu olarak yargılanmasını talep ve arz ederim."

Haber Tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma 14:41
 • h.mehmet kılıçh.mehmet kılıç2 gün önce
  katılıoyorum.ek madde ile davacı olabilirim
 • Güney DoğuluGüney Doğulu3 gün önce
  BASS'a en iyi verilecek ceza çıplak her tarafını katranlıyıp, beyaz tavuk tüylerine yapıştıracaksın boynunada çıngırakları asacaksın. Buyursun Artvin'e tekear gitsin aşağılık herif. Bizim Türk uçaklarınafa bindirmiywceksin. Afganistana İran üzerinden yürüyerek gitsin yada Katil Amerikalılar gelsin götürsün.
 • SedatSedat3 gün önce
  Aynen ölye, helal, gec bile kaliyoruz bizlere verilmeyen serbestlikigi bunlar düsmanlikla sonuna kadar yapiyorlar, sonra elini kolunu sallayarak piskince bize agir itamlarda bulunuyorlar. Herkeze hattini iyice bildirmek birtür mücadele sorunluludur.
 • Kıyamet Kıyamet 3 gün önce
  Tutuklanmayi hak edecek Cok faaliyetleri var. Amarika bizim vatandaslarimizihic bir sucu yokken tutuklarken bu adi mahlukatın serbest dolaşması devlet olarak bizim acizligimiz
 • Nasır Önder Nasır Önder 3 gün önce
  Bravo
 • Bülent sevengilBülent sevengil3 gün önce
  Abd türkiyebölge haritasınızamanında çizmiştişu an bunun peşindeamacına ulaşıyorgibi sonuç dikkatedilmesizaafıhassasiyet taşır
 • yabanciyabanci3 gün önce
  Uluslar arası diplomasiyi bilmiyorsan bol keseden sallamayacaksın kardeşim.. Büyük elçi devleti temsil eder.. Büyükelçiliğe yapılan her davranış o ülkeye yapılmış sayılır... Bu da uluslararası bazı yaptırımları ve bir nevi savaş ilanıdır
 • VatandasVatandas3 gün önce
  Adam gorevini yapmis.savcilarda yapsa bari
 • AsenaAsena3 gün önce
  Tutuklansın ve yargılansın.
 • Murat YılmazMurat Yılmaz3 gün önce
  Hulllyaaa...Bi sikinti mi var...
Daha fazla yorum göster (1/10)