THY- Euroleague

Emlak Konut'a güvenenler kazançlı çıktı

Emlak Konut'un imza attığı projeleri inşa edenler kadar buralardan ev sahibi olanlar da kazançlı çıktı.

05 Kasım 2017 Pazar 13:07
Emlak Konut'a güvenenler kazançlı çıktı

TÜRKİYE’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, yılın ilk 10 ayında çözüm ortaklarıyla gerçekleştirdiği projeler, kampanyalar ve ihalelerle sektöre yön verdi. Şirketin imza attığı projeleri inşa edenler kadar buralardan ev sahibi olanlar da kazançlı çıktı.

2017 yılı içerisinde İstanbul’da; Zeytinburnu Beştelsiz, Şile Çavuş, Beykoz Riva ve Tuzla İçmeler ihalelerini gerçekleştirdiklerini anlatan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, İzmir’de ise, Tariş Kooperatifi ile yapılan protokol kapsamında Konak 1. ve 2. etap arsaları ile Antalya Muratpaşa’daki arazilerinin ihalelerini gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Küçükçekmece’deki Bizim Mahalle projesine de değinen Kurum, 2 milyar liralık değerle bölgenin sektör oyuncuları kadar yatırımcılar tarafından da cezbedici görüldüğünü dile getirdi. ‘’Toplam 8 ihalede, yaklaşık 13 milyar liralık değer oluşturarak rekor diye nitelendirebileceğimiz hedeflenen gelir rakamına ulaştık’’ diyen Kurum, ‘’Şirket payı toplam geliri olarak en az 4 milyar TL elde edilecek” mesajı verdi.

KAMPANYALARA DEVAM

2017 yıl sonuna kadar önlerine 8 milyar liralık bir satış hedefi koyduklarını anlatan Kurum, “2017 ilk yarıyıl itibariyle gerçekleşen 3 bin 556 bağımsız bölüm satışı, 3 milyar 906 milyon TL satış değeri ve 617 bin metrekare satılabilir alan değerleri genel olarak beklentilerimiz doğrultusunda oldu. Özellikle eylül ayından itibaren, Emlak Konut çatısı altındaki yüklenicilerin başlattığı ‘şimdi al 2019’da öde’, ayrıca Anadolu projesi için başlatmış olduğu yüzde 5 peşinat 240 aya varan vade ile konut sahibi olma fırsatının sunulduğu yeni kampanyaların katkısıyla, yılsonu rakamlarımız olumlu etkilenecektir’’ diye konuştu.

BAŞAKŞEHİR YİNE GÖZDE

13 bin bağımsız bölüm, ulaşım, altyapı ve gerekli sosyal donatıların inşasını gerçekleştirerek Başakşehir’in cazibe merkezi haline gelmesinde rol alan Emlak Konut GYO, bölgeye değer katan, ofis, otel, park gibi yapılara da çözüm ortaklarıyla birlikte imza attı. Bunlar arasında Avrupa Konutları, Tahincioğlu, EYG, Makro, AK Yapı gruplarının projeleri öne çıkıyor. Kurum, son olarak hayvanat bahçesine kadar birçok faaliyeti bünyesinde barındıracak olan ‘Kuzey Yakası’ projesinin satışlarına devam edildiğini kaydederek, üzerinde proje uygulanmayan arazilerinin büyüklüğünün 6.3 milyon metrekare düzeyinde olduğunu dile getirdi.

Herkes ev sahibi olacak

İnşaat sektöründe yatırımların hız kesmeden süreceğini belirten Kurum, genç nüfus, yeni konut ihtiyacı ve kentsel dönüşüm hamlesinin de etkisi ile gayrimenkul sektörünün büyümeye devam edeceğini, her gelir grubunun satın alabileceği konutlar üretmeyi hedeflediklerini vurguladı. Kurum, ‘’Projelendirdiğimiz şehirlerde orta ve orta-üst gelir grubuna yönelik proje geliştirilebilecek uygun nitelikte arsalarımız mevcut. Bu sebeple elimizde bulunan ihale edilmemiş arsalarımızı, müşteri kitlemizin tercih ve beklentilerini göz önünde bulundurarak, kısa ve orta vadede projeler geliştireceğiz’’ dedi.

Dar gelirliler için de plan var

Murat Kurum, toplumsal değerler ile müşterilerin tercih ve beklentilerini göz önünde bulundurarak geliştirdikleri projeler arasında “Emlak Konut” marka güvencesi altında, orta-alt gelir grubuna uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla ile üretimi devam eden projelerin de varlığına dikkat çekerek, ‘’Portföyümüzdeki bazı arsalarımızı, bu kesimlere yönelik olarak projelendireceğimizi düşünüyorum. Bu yönde çalışmalarımız devam etmektedir’’ mesajını verdi.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 05 Kasım 2017 Pazar 13:07

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    14 Aralık 2018