'Ebu Hanzala'ya ağırlaştırılmış müebbet

DEAŞ'çı olduğu iddia edilen "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk'un da aralarında olduğu 11 tutuklu hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

10 Kasım 2017 Cuma 14:02
'Ebu Hanzala'ya ağırlaştırılmış müebbet

Sakarya'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik soruşturma kapsamında aralarında örgütün sözde üst düzey yöneticisi olduğu belirtilen "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk'un da bulunduğu 11 tutuklu sanık hakkında dava açıldı.

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, aralarında Halis Bayancuk'un da bulunduğu 11 sanık hakkında hazırlanan 183 sayfalık iddianamedeki incelemesini tamamladı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜBBET VE 32 YIL HAPİS

Mahkeme, iki müştekinin yer aldığı ve Bayancuk'un "Anayasa'yı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçundan 15 yıldan 22 yıla kadar ve "silahlı terör örgütünün propagandasını yapmak" suçundan 2 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen iddianameyi kabul etti.

DİĞER SANIKLARA İSTENEN CEZALAR

Ayrıca, bir sanık hakkında "Anayasa'yı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile "silahlı terör örgütü üyeliği"nden 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istenen iddianamede, 9 sanık hakkında da "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 7 yıl 6'şar aydan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Haber Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 14:02

YORUM YAZ

  • AbdûlkadirAbdûlkadir9 ay önce
    Bu adam bilip bilmeden niye Allah dostlarına taş atıyo onu anlamadım. Sanki gidip görmüş öyle kötülüyo.Allah teala benim dostuma savaş açan bana açmış gibidir.Bu maneviyatı olmayan insanlara itibar etmeyin vesselam...

Günün Karikatürü

16 Ekim 2018