'Ebu Hanzala'ya ağırlaştırılmış müebbet

DEAŞ'çı olduğu iddia edilen "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk'un da aralarında olduğu 11 tutuklu hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

10 Kasım 2017 Cuma 14:02
'Ebu Hanzala'ya ağırlaştırılmış müebbet

Sakarya'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik soruşturma kapsamında aralarında örgütün sözde üst düzey yöneticisi olduğu belirtilen "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk'un da bulunduğu 11 tutuklu sanık hakkında dava açıldı.

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, aralarında Halis Bayancuk'un da bulunduğu 11 sanık hakkında hazırlanan 183 sayfalık iddianamedeki incelemesini tamamladı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜBBET VE 32 YIL HAPİS

Mahkeme, iki müştekinin yer aldığı ve Bayancuk'un "Anayasa'yı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçundan 15 yıldan 22 yıla kadar ve "silahlı terör örgütünün propagandasını yapmak" suçundan 2 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen iddianameyi kabul etti.

DİĞER SANIKLARA İSTENEN CEZALAR

Ayrıca, bir sanık hakkında "Anayasa'yı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile "silahlı terör örgütü üyeliği"nden 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istenen iddianamede, 9 sanık hakkında da "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 7 yıl 6'şar aydan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Haber Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 14:02

YORUM YAZ

  • isimsizisimsiz2 ay önce
    Bismillahirahmanirrahim her hayrın başıdırAllah ayetinde bize diyorki dünyada canlıların en kötüsü aklını kullanmayanve sağır dilsizlerdir enfal suresi 22 ayet aklınızı kullanın der allahÇünkü mehdi. Tevhid öreticek tir bizeArkadaşlar belki ebu hanzala mehdiyse nolucak haliniz bitane hoca ölmeden önce bize şöyle dedi mehdiye algı oparasyonu ve terörisle suçlucaklar ama bilmiyorlar ayrıca dedi ki mehdi internette bile faliyette olacak demişti çünkü bu bilgiler ebu hanzala hocayı tutuyor olabilir ebu hanzala kaç yaşında onu bulamadık eyer 38 veya 39 yaşındaysa kesin bu bilgi ebu hanzalayıtutmuş olurAyrıca kendisi bile mehdi oldunu bilmicek dedi hoca dedi bize onu bulun ve onun mehdi oldunu söyleyin dedi çünkü kendi bile bilmiyor mehdi oldunu eskiden peygamberleride hapse atmışlardı nediye fitneci diye ve yalancı diye kesin ebu hanzala mehdi olabilir olmasada askeri yada arkadaşı olabilirArkadaşlar mehdi kafasına pek sarık takmıyor ve ayruca mehdi konuşunca ellerini dizlerine vurur ebu hanzala da aynısını yapıyor yoksa tesadüfmü yoksa yanlışmı anladım bilemiyorumDaha az gösterYANITLA

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü